سولفات آمونیوم گلخانه نقش و کاربرد آن در کشاورزی

سولفات آمونیوم گلخانه با فرمول شیمیایی (NH4)2SO4 شناخته می شود. شاید این ترکیب را با نام هایی همچون دی آمونیوم سولفایت و سولفات هیدورژن آمونیوم نیز بشناسید. این ترکیب شیمیایی سفید رنگ، بی بو است و خاصیت اسیدی ضعیف دارد. سولفات آمونیوم گلخانه ترکیبی از عناصر شیمیایی مورد نیاز گیاهان است که در ادامه به آن می پردازیم.

فواید استفاده سولفات آمونیوم در گلخانه

سولفات آمونیوم گلخانه ترکیبی معدنی است و در این ترکیب شیمیایی حدود ۲۱ درصد ازت و ۲۴ درصد سولفور یافت می شود.

از مهم ترین کاربردهای سولفات آمونیوم می توان به کم کردن خاصیت قلیایی خاک اشاره کرد.

یکی از مهمترین عناصر برای بهبود عملکرد گیاهان و محصولات باغی، نیتروژن است. نیتروژن را با نام دیگر ازت نیز می شناسید. این عنصر با ارزش از طریق نیترات، آمونیوم و اوره، جذب گیاهان می شود و پس از سنتر در برگ گیاهان تبدیل به پروتئین مورد نیاز گیاه می شود.

فواید استفاده سولفات آمونیوم در گلخانه

کمک به تکثیر گیاه و افزایش پاجوش درختان و گیاهان از دیگر تاثیرات ازت بر رشد گیاه است.

اگر در گیاهان پیر یا جوان برگ زرد مشاهده نمودید می تواند به دلیل کمبود ازت یا گوگرد باشد و این کمبود به آسانی با سولفات آمونیوم قابل جبران است.

یکی از مهم ترین مصارف این ترکیب شیمیایی در شالیزارهای کشت برنج است. این ماده معدنی با ارزش می تواند میزان محصول را در شالیزار ها تا ۸۰۰ کیلوگرم در هر هکتار بالا ببرد و به تولید محصول مرغوب کمک شایانی نماید.

بیشتر بدانیم  مراکز پخش سولفات آمونیوم مایع

در مواردی که محصول یا درختان به اوره حساس اند، مانند درختان پسته، انگور یا مرکبات، سولفات آمونیوم گلخانه می تواند بهترین جایگزین باشد.

فواید استفاده سولفات آمونیوم در گلخانه

خرید انواع سولفات آمونیوم درجه یک

لازم به ذکر است که خرید کود مرغوب و با کیفیت مهم ترین اصل در داشتن محصولی مرغوب است.

در مواردی مانند شالیزارهای برنج که وجود یون نیترات می توان بسیار مضر باشد، خرید سولفات آمونیوم گلخانه از مراکز معتبر اهمیت بالایی پیدا می کند. همانطور که اشاره کردیم یکی از مهم ترین موارد مصرف این ترکیب معدنی برای تنظیم پی اچ خاک کشاورزی است.

این ترکیب با خاصیت اسیدی خود می تواند به آسانی و با آزاد کردن یون آمونیوم، پی اچ خاک را از حالت قلیایی به اسیدی تغییر دهد. اگر به دنبال خرید سولفات گلخانه مرغوب هستید، مطمئن ترین راه مراجعه به مرکز پخش سولفات آمونیوم مرغوب است.

خرید سولفات آمونیوم گلخانه

برای باغداران و کشاورزانی که در محصولات خود پسته، برنج، مرکبات، ذرت، کلزا، سیب زمینی و گندم دارند، شرایطی را فراهم کرده ایم تا با یک تماس، سولفات آمونیوم مورد نیاز خود را تهیه نمایند.

برای خرید سولفات آمونیوم مرغوب فقط کافیست تا با ما تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان، مرغوبترین محصول را با قیمت مناسب تحویلتان دهیم. همکاران ما به صورت ۲۴ ساعته پاسخگو شما خواهند بود تا برای رفع مشکلات باغی و زراعی شما، بهترین محصول را در اختیارتان قرار دهند.

5/5 – (1 امتیاز)

Originally posted 2021-09-11 06:51:31.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما