بهترین قیمت خرید سولفات پتاسیم در ارومیه

بهترین قیمت خرید کود سولفات پتاسیم ارومیه با قیمت درب کارخانه که حاوی 50% پتاسیم و 17% گوگرد می باشد. از طریق نمایندگی های فروش معتبر آن امکان پذیر می باشد. الیساکود یکی از آن شرکتهای معتبر به جهت تامین سولفات پتاسیم ارومیه می باشد. پتاسیم موجود در این کود رشد گیاهان را متحول می کند.

نحوه تولید سولفات پتاسیم ارومیه

کود سولفات پتاسیم ارومیه هم پتاسیم و گوگرد مورد نیاز خاک را افزایش می دهد. و هم پتاسیم مورد نیاز گیاهان را تامین می کند. از ویژگی های منحصر به فرد این کود که موجب افزایش محبوبیت و مصرف آن در بازار کشاورزی شده است. قابلیت حلال پذیری بالای آن در آب و قدرت نفوذ پذیری بالای آن در خاک و ریشه گیاهان و درختان می باشد.

این کود با عنوان تجاری سولوپتاس در بازار تجاری کشاورزی شناخته می شود. عنصر پتاسیم عنصری بسیار در دسترس در سطح زمین می باشد. و آن را می توان به آسانی و فراوانی در پوسته زمین یافت. همین امر موجب افزایش تولیدات کود سولفات پتاسیم در سطح جهانی می شود. این کود در گذشته از واکنش KCl با اسید سولفوریک تولید می شد. بعدها تولید کنندگان با دستکاری مواد معدنی موجود در خاك تولید K₂SO را تجاری سازی کردند.

امروزه متداول ترین روش تولید سولوپتاس همین روش دستکاری می باشد. در واقع مواد معدنی طبیعی مانند کائینیت و شونیت که حاوی K می باشد. را توسط محلول های آب و نمک با دقت شستشو می دهند. این روند باعث حذف فراورده های جانبی شده و در نهایت K₂SO₄ تولید می شود.

سولوپتاس پودری

تولید کنندگان سولوپتاس در ایران

در ایران بلاخص در بخش کشاورزی نیاز به پتاسیم و سایر فرآورده های آن تولید کننده های مواد شیمیایی خصوصی و دولتی را بر آن داشت تا نسبت به تامین و تولید فرآورده های پتاسیم دار منجمله سولفات پتاسیم اقداماتی را اتخاذ نمایند.در این بین پتروشیمی ارومیه که جزو تولید کنندگان اصلی اسید سولفوریک که ماده اولیه تولید سولفات ها می باشد اقداماتی را انجام داد. میزان نیاز در سولفات آمونیوم و سولفات پتاسیم ارومیه در کشور سالانه به ترتیب 250 و 300 هزار تن می باشد. با راه اندازی واحد اسید سولفوریک با غلظت 98 درصد در واحد ارومیه تولید سولفات آمونیوم و سولفات پتاسیم در سال 94 آغاز شد.

بیشتر بدانیم  خرید کود سولفات پتاسیم و راهنمای استفاده از آن

هم اکنون در واحد پتروشیمی ارومیه سالانه 40 هزار تن سولفات پتاسیم تولید می شود. این ماده قابلیت رقابت با محصولات مشابه خارجی را دارد. ضمن اینکه جزء ارزان ترین های ایران نیز حساب می شود.

ترکیبات سولوپتاس پودری

کاربردهای سولفات پتاسیم|سولوپتاس

خرید کود سولوپتاس که ماده شیمیایی است و بطور طبیعی در طبیعت وجود ندارد. اما کاربردهای زیادی برای ن وجود دارد. در صنایع غذایی، کشاورزی، افزودنی های شیمیایی و مواردی از این قبیل. این ماده جایگزین مناسبی برای نمک طعام، طمع دهنده و عطر دهنده مواد غذایی و یک افزودنی شیمیایی است.

کاربرد اصلی آن در کشاورزی می باشد. مصرف آن بصورت کود کشاورزی، نیاز های گیاه به پتاسیم و گوگرد را مرتفع می نماید. این کود تاثیر بسزایی در رشد کیفیت و رشد محصولات کشاورزی دارد. از طرفی وجود گوگرد نیز در احیا و بازسازی خاک موثر است.

مزایای استفاده سولفات پتاسیم در کشاورزی

عناصری مانند گوگرد و پتاسیم کاربردهای متفاوتی در کشاورزی دارند. ترکیب این دو عنصر با هم نمکی معدنی را پدید می آورد که مزایای هر دو عنصر را در خود نهفته دارد. در ادامه به برخی از آنها می پردازیم:

 • کاهش دهنده خاصیت اسیدی خاک
 • کمک به جذب بهتر آهن و فسفر خاک
 • تقویت کننده گیاهانی که کربوهیدرات فراوان دارند نظیر سیب زمینی
 • افزایش بازدهی مصرف آب
 • محرک رشد گیاه
 • بهبود دهنده رنگ و طعم گیاه
 • مقاوم کننده خاک در برابرعوامل محیطی

وجود این ماده در خاک باعث شوری خاک نمی شود. بنابراین استفاده از آن برای محصولاتی که نسبت به کلر حساس هستند استفاده کرد. در فرآیندهای رشد گیاه از ابتدا تا انتهای کشت پتاسیم عنصری مهم و اساسی است. کمبود آن در گیاه آثار سویی به دنبال دارد از جمله:

بیشتر بدانیم  کود اوره ارگانیک و شرکت تولیدی آن
 • کاهش مقاومت گیاه به خشکی و غرق آبی
 • کاهش مقاومت گیاه به تنش های دمایی
 • آسیب پذیری بیشتر در قبال آفات و عوامل بیماری زا
 • افزایش ضایعات محصولات کشاورزی بدلیل بدشکلی و بد رنگ شدن محصولات
 • کاهش کیفی و کمی محصولات کشاورزی
 • کاهش میزان باردهی

سولوپتاس پودری

بسته بندی و نگهداری سولفات پتاسه

سولفات پتاسیم در حالت کریستال با دانه بندی مناسب میزان جذب آن را متناسب می نماید. استفاده از مواد اولیه با کیفیت موجب تولید محصولی با کیفت و همچنین نگهداری آن در بسته بندی مناسب در ماندگاری آن تاثیر بسزایی دارد.

سولفات پتاسیم بدلیل خورندگی زیاد می بایست از فلزات و یا هر ماده ای در اطرافش دور نگهداشته شود. بهترین روش نگهداری آن در در حالت کریستال در کیسه های پلاستیکی می باشد. پتروشیمی ارومیه با به خدمت گرفتن تکنولوژی برتر در فرآوری و بسته بندی توانسته محصولی باکیفت در بسته های 50 کیلویی به بازار عرضه نماید.

مزیت این محصول به نسبت محصولات مشابه و وارداتی به لحاظ قیمت پائین و کیفیت بالا متمایز می باشد. کود سولفات پتاسیم یا سولوپتاس یک کود شیمیایی پرمصرف است. این کود بعنوان منبع پتاسیم و گوگرد مورد استفاده قرار می گیرد. مصرف به صورت خشک برای کوددهی یا به صورت محلول پاشی یا آبیاری قطره ای جذب سریعی دارد.

زمان مصرف سولفات پتاسیم

قیمت کود سولوپتاس دولتی

سولفات پتاسیم به صورت گرانول و پودری عرضه می شود. جهت خرید سولفات پتاسیم ارومیه و همچنین استعلام قیمت آن با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 • سولفات پتاسیم دولتی هر کیسه: 500000 تومان
 • سولفات پتاسیم پودری هرکیلو:41000 تومان
 • سولفات پتاسیم گرانول سنگی هرکیلو: 42000 تومان

قیمت در آخرین روزهای سال 1402 می باشد.

عنصر پتاسیم در تکمیل عملکردهای اساسی گیاهان مانند:

 • فعال سازی واکنش های آنزیمی
 • سنتز پروتئین ها
 • تشکیل نشاسته
 • تشکیل قندها
 • و تنظیم جریان آب در سلول ها و برگها
 • با کاهش کمک به جذب آهن وفسفر
بیشتر بدانیم  قیمت سولفات پتاسیم ارومیه و خرید عمده آن

موثر است. گرچه پتاسیم موجود در سولفات پتاسیم تفاوتی با سایر کودهای معمول پتاسه ندارد. ولی وجود گوگرد موجود در آن انتخاب مناسب تری برای خرید کود سولفات پتاسیم ارومیه مصرفی است. گیاهان برای رشد و افزایش تولید و کیفیت محصولات، به عناصر مغذی ضروری نیازمندند. از جمله این عناصر:

کربن، هیدروژن، اکسیژن، نیتروژن، فسفر، پتاسیم، گوگرد، کلسیم، منیزیم، بور، کلر، آهن، منگنز، مولیبدن، نیکل و روی می باشند. این مواد عموماً توسط ریشه از خاک جذب می شوند. کود سولفات پتاسیم ارومیه برای استفاده در سبزیجات به خصوص گوجه فرنگی بسیار موثر می باشد. زیرا در رنگ دهی و حجیم شدن آن ها بسیار کمک کننده است.

خرید سولفات پتاسیم ارومیه، گامی در جهت رونق کشاورزی

سولفات پتاسیم ارومیه، به عنوان یکی از پرمصرف‌ترین کودهای شیمیایی، نقشی حیاتی در افزایش کیفیت و کمیت محصولات کشاورزی ایفا می‌کند. این محصول با کیفیت بالا و قیمت مناسب، انتخابی ایده‌آل برای کشاورزان محسوب می‌شود.

مزایای استفاده از سولفات پتاسیم ارومیه:

 • رشد و شادابی گیاهان: سولفات پتاسیم با تامین پتاسیم مورد نیاز گیاه، به رشد و شادابی آن کمک می‌کند.
 • افزایش مقاومت: این کود با افزایش مقاومت گیاهان در برابر تنش‌های محیطی، به حفظ سلامت آنها کمک می‌کند.
 • بهبود کیفیت و طعم: سولفات پتاسیم با افزایش قند و ویتامین میوه‌ها، طعم و کیفیت آنها را بهبود می‌بخشد.
 • افزایش راندمان آبیاری: این کود با جذب آب توسط خاک، به حفظ رطوبت آن و افزایش راندمان آبیاری کمک می‌کند.
 • بهبود رنگ و طعم میوه‌ها: سولفات پتاسیم با افزایش رنگدانه‌های میوه‌ها، به بهبود رنگ و طعم آنها کمک می‌کند.

برای خرید سولفات پتاسیم ارومیه می‌توانید به مراکز معتبر فروش کود و سموم کشاورزی در سراسر کشور مراجعه کنید.

همین امروز با خرید سولفات پتاسیم ارومیه، گامی در جهت رونق کشاورزی بردارید!

5/5 – (1 امتیاز)

Originally posted 2022-12-29 17:28:00.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما