تاثیر گوگرد معدنی زرکوه در کشاورزی

تاثیر گوگرد معدنی زرکوه در کشاورزی به این صورت است که با کاهش خاصیت قلیایی خاک، خاک را اصلاح می کند. همچنین دارای خاصیت قارچ کشی می باشد. بنابراین به ضدعفونی کردن خاک کمک می کند. خاک جهت کشت محصولات زراعی و برداشت محصولاتی باکیفیت بسیار حائز اهمیت است. کود گوگرد معدنی کمبود مواد آلی خاک را جبران می کند. و PH خاک را پایین آوره و کنترل می کند. بنابراین میزان حاصلخیزی خاک را افزایش می دهد.

طبق تحقیقات انجام شده تاثیر گوگرد معدنی زرکوه در کشاورزی را می توان با از بین بردن انواع آفات و بیماری های ریشه ی گیاهان و رفع آسیب های ناشی از آن مشاهده کرد. که باعث می شود گیاه به راحتی به مواد مغذی و مواد آلی مورد نیاز خود دسترسی داشته باشد.

گوگرد معدنی زرکوه با کیفیت

گوگرد معدنی زرکوه برای درخت

گوگرد معدنی زرکوه یک عنصر غذایی مهم در افزایش رشد درختان به شمار می رود. و باعث جذب سریعتر و بیشتر عناصر مغذی همچون آهن، منیزیم، کلیسیم، فسفر و روی می شود.

این کود هم موجب اصلاح خاک درختان می شود و هم نقش مهمی در دفع کننده آفات و بیماری های درختان ایفا می کند. منبع اصلی تامین غذایی درختان پروتئین است. گوگرد معدنی زرکوه این پروتئین مورد نیاز درختان را تامین می کند.

بیشتر خاک های کشاورزی ایران قلیایی می باشد. و این خاصیت قلیایی و شوری مانع از جذب مواد مغذی مورد نیاز توسط گیاهان می شود. گوگرد معدنی با اصلاح خاک این آسیب را از درختان دور می کند. و در عین حال این کود به باکتری های مفید آسیبی وارد نمیکند. و آن ها را از بین نمی برد.

بیشتر بدانیم  فروش کود سولفات آمونیوم پسته | قیمت عمده | نحوه مصرف

وجود آفات یک مشکل عمده در درختان می باشد. که با روش های گوناگون به صورت موقتی می توان این مشکل را حل کرد. اما با استفاده از گوگرد معدنی زرکوه ارگانیک این مشکل برای همیشه از درختان به دور خواهد بود. در واقع گوگرد معدنی یک منبع کلیدی برای درختان محسوب می شود.

خاصیت گوگرد معدنی زرکوه

خاصیت گوگرد معدنی زرکوه

استفاده از کود گوگرد معدنی سبب جلوگیری از گسترش قارچ های خاکزی می شود. همچنین موجب اصلاح خاک های آهکی می شود. استفاده از این کود باعث کاهش مصرف آب در محصولات کشاورزی می شود. و موجب افزایش ریزمغذی ها در خاک و جذب بیشتر و بهتر آن ها نوسط گیاهان و درختان می شود.

این کود در رشد بهتر درختان گردو، انگور و انار و… بسیار موثر است. برای اینگونه درختان کود دهی به صورت چالکود تاثیر بیشتر و بهتری خواهد داشت. به این صورت که با ورود این عنصر از طریق ریشه ها، بافت درونی درختان را تقویت می کند. و باعث درشت تر شدن میوه های حاصل از آن ها می شود.

Rate this post

Originally posted 2022-10-28 17:48:35.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما