خرید کود فروت ست ارزان قیمت

خرید کود فروت ست جنوبگان بصورت مایع و محلولپاشی در استان هایی همچون آذربایجان شرقی، فارس، تهران، کرمان، خراسان و سایر نقاط ایران به عنوان یک روش تغذیه مکمل در باغبانی مدت ها مورد توجه و بررسی قرار گرفته.

سال آوری کود فروت ست

این کود حاوی ریز مغذی می باشد. که کمک شایانی به کشاورزان در خصوص افزایش باردهی محصول باغات و حفظ جوانه ها و همچنین محافظت از گیاهان در برابر تنش های وارده. در پایان فصل برداشت (سرمای زمستان و بهار) و مقاوم سازی گیاه در خواب زمستانه گیاه در بسته بندی 1، 5 و 20 لیتری صورت میگیرد.

تولید محصول بیشتر در یک سال و عدم تولید و یا تولید کم محصول در سال بعدی را سال آوری گویند. در تولید محصول جوانه های زایشی و تولید گل نقش اساسی را دارد. در سال آور تعداد جوانه های زایشی زیاد می باشد. تعداد گل های حاصل نیز افزایش می یابد. در سال کم بار تعداد جوانه های زایشی بشدت کم می شود. علت آن ریزش جوانه های زایشی در پایان فصل برداشت می باشد.

سال آوری کود فروت ست

علت کم باری درخت

در پایان سال آوری درختان برای رسیدن میوه نیازهایی به مواد غذایی دارد. اگر تغذیه گیاه مناسب نباشد. میوه از محتوای غذایی جوانه های سال بعد تغذیه می کند. در واقع جوانه را تخلیه می کند. با ضعیف شدن جوانه ها احتمال ریزش آن افزایش پیدا می کند. ضعف جوانه ها سبب پائین آمدن مقاومت جوانه در برابر تنش های زمستانه و بهاره می شود. در نهایت جوانه های ریزش می کند. و تعداد کمی برای باردهی باقی می ماند.

برای جلوگیری از آسیب جوان ها در دسترس گذاردن مواد غذایی مورد نیاز درخت پیشنهاد می شود. در واقع با پاشیدن محلول به جوانه مواد غذایی را مستقیماً در اختیار آن قرار دهیم.

فروت ست چیست؟

در ابتدای بهار و اواخر زمستان دمای خاک پایین است. برگ ها ظاهر نشده اند. جریان شیره های گیاهی بسیار کُند است. در این زمان تغذیه جوانه ها بسیار اهمیت دارد. چونکه جذب عناصر غذایی بطور کامل و مناسب انجام نمی شود. در این زمان محلول پاشی درختان میوه بسیار مفید است.

اینکار باعث ذخیره سازی عناصر مورد نیاز برای شروع فعالیت مجدد گیاه مفید است. همچنین باعث بهتر شدن رشد جوانه ها ، گلدهی و تشکیل میوه خواهد شد.

مصرف فروت ست موجب ذخیره شدن عناصر مهم غذایی هنگام خواب زمستانی در گیاه می شود. همچنین مانع اختلال در زمان جوانه زنی و آغاز فعالیت مجدد گیاه می شود. مصرف فروت ست گیاه را نسبت به عوامل محیطی مانند سرما، باران و تگرک مقاومتر می کند. گلدهی و تشکیل میوه نیز دچار اختلال نمی گردد.

فروت ست چیست؟

کود فروت ست

کودی حاوی عناصر ازت، روی و بر می باشد. وجود این عناصر در تلقیح و خوشه بندی تاثير گذار می باشد. افزایش عملکرد محصول را بدنبال دارد. این عناصر به جوانه زدن کمک می کنند. در افزایش رشد لوله گرده تا رسیدن به تخمک موثر است.

همچنین باعث موثر تر شدن عمل لقاح می شود. افزایش به ثمر رسیدن گل ها و دانه بندی بهتر نتیجه استفاده از فروت ست است.

زمان مصرف میوه‌ها به نوع و شرایط نگهداری آنها بستگی دارد. به طور کلی، میوه‌های تازه باید در دمای پایین‌تر از دمای اتاق و در محیط خشک و خنک نگهداری شوند تا ماندگاری آنها بیشتر شود.

مدت زمان مصرف فروت‌ها نیز به نوع میوه و شرایط نگهداری آن بستگی دارد. برای مثال:

 • میوه‌هایی مانند سیب، گلابی، خرمالو و انجیر می‌توانند تا یک هفته در دمای یخچال نگهداری شوند.
 • میوه‌هایی مانند هندوانه و خربزه باید در دمای پایین‌تر از یخچال و در محیط خشک نگهداری شوند و تا چند روز قابل مصرف هستند.
 • بعضی از میوه‌ها مانند توت فرنگی و آناناس باید در دمای اتاق و بدون خنک کردن نگهداری شوند و تنها چند روز قابل مصرف هستند.

به طور کلی، برای اطمینان از مصرف میوه‌ها بهتر است بر اساس شرایط نگهداری و نوع میوه، تاریخ انقضای آنها را بررسی کرده و در صورت لزوم، بویژه اگر آلودگی و تغییر رنگ و بویی که به هنگام نگهداری نادیده گرفته شده است، از مصرف آنها خودداری کنید.

ترکیبات کود فروت ست جنوبگان

 • ازت 7%
 • روی کلات 5%
 • بر کلات 2%
 • آمینو اسید 2%
 • عصاره جلبک 0.5%
 • فولویک اسید 0.5%

نقش ترکیبات فروت ست

ترکیبات کود فروت ست شامل عناصر غذایی و مواد آلی هستند که برای رشد و توسعه گیاهان بسیار مهم هستند. در زیر نقش اصلی هر ترکیبات فروت ست را توضیح می‌دهیم:

 • نیتروژن: نیتروژن یکی از عناصر اساسی برای رشد گیاهان است و به عنوان یکی از اجزای اصلی پروتئین و کلروفیل عمل می‌کند. با افزایش مصرف نیتروژن، سرعت رشد گیاهان افزایش می‌یابد و عملکرد گیاهان بهبود می‌یابد.
 • فسفر: فسفر به عنوان یکی از اجزای اصلی سلول گیاهان عمل می‌کند و برای رشد و توسعه گیاهان بسیار مهم است. فسفر همچنین در فرآیند تولید انرژی و انتقال ژنتیکی نیز نقش دارد.
 • پتاسیم: پتاسیم به عنوان یکی از اجزای اصلی نباتات عمل می‌کند و در تعادل آب و نمک گیاهان و همچنین تقویت ساختار گیاهی نقش دارد. پتاسیم همچنین بهبود خصوصیات فیزیکی خاک مانند نفوذپذیری، مقاومت در برابر فشار و کیفیت آبیاری را نیز بهبود می‌بخشد.
 • عناصر ریزمغذی: عناصر ریزمغذیی همچون کلسیم، منیزیم، روی، آهن، منگنز و مس نیز برای رشد و توسعه صحیح گیاهان ضروری هستند. این عناصر به عنوان کاتیون‌هایی که در خاک قرار دارند، برای گیاهان قابل جذب هستند و بهبود خصوصیات فیزیکی و شیمیایی خاک را نیز بهبود می‌بخشند.
 • مواد آلی: مواد آلی ترکیباتی هستند که از بازماندگان گیاهی و حیوانی به دست می‌آیند و در خاک به صورت آلی فعالیت می‌کنند.در کل، ترکیبات کود فروت ست شامل عناصر غذایی و مواد آلی هستند که برای رشد و توسعه گیاهان بسیار مهم هستند و با بهبود خصوصیات شیمیایی و فیزیکی خاک، عملکرد گیاهان را بهبود می‌بخشند.

زمان مصرف فروت ست

بهترین زمان استفاده از فروت ست بعد از برداشت میوه و قبل از خزان برگ ها می باشد. بدلیل اینکه ریشه ها در زمستان غیر فعال هستند. تغذیه جوانه های از ذخیره غذایی درخت تامین می شود.

همچنین زمانی که جوانه ها متورم می شوند. در این زمان پوست نازک و قهوه ای جوانه ها قابلیت جذب عناصر را داراست. همچنین کود فروت ست به صورت محلول پاشی انجام می شود.

زمان مصرف فروت ست

فروش کود فروت ست

با توجه به بررسی ها و تحقیقات برای نتیجه بهتر در کشاورزی تغذیه گیاه نقش اساسی دارد. اینکه در چه زمانی گیاه به چه عناصری نیاز دارد. این عناصر چگونه در اختیار گیاه قرارگیرد. به چه شیوه اثر گذاری بهتر و بهینه تری داشته باشد. همانطور که اشاره شد. فروت ست برای تغذیه گیاه جهت افزایش محصول سال آتی می باشد.

همچنین جهت افزایش مقاومت گیاه در تنش های پایان فصلی است. شرکت های فعال تولیدی هریک بر اساس نیاز منطقه ای و نوع گیاه زیر کشت فروت ست هایی را ساختند. و جهت فروش کود فروت ست آن را در دسترس کشاورزان قرار دادند. اما عناصر تشکیل دهنده اصلی فروست ها ازت، روی و بر می باشد.

خرید کود فروت ست با نیاز منطقه ای با کودهای دیگر ترکیب کرد. اما باید توجه داشت. بعلت عدم فعالیت ریشه در زمان استفاده از فروت ست باید آن را بصورت محلول پاشی روی جوانه ها، در اختیار گیاه قرارداد.

خرید کود فروت ست در ظروف 1 لیتری ، 5 لیتری و 20 لیتری می باشد. برای تهیه آن می توانید. به مراکز فروش کود فروت ست مراجعه فرمائید. پیشنهاد می شود. با شماره های مندرجدر این صفحه تماس حاصل فرمائید.

 

پرسش و پاسخ

کود فروت ست چیست؟

خرید کود فروت ست (Fruit set fertilizer) یک نوع کود آلی است که برای افزایش میزان تثبیت میوه در درختان میوه استفاده می‌شود. این کود حاوی موادی است که باعث افزایش شدید رشد گیاه و تثبیت میوه در شاخه‌ها می‌شود.

بهترین زمان مصرف کود فروت ست چه زمانی است؟

استفاده از کود فروت ست به طور معمول در مراحل اولیه رشد میوه مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، در دوره‌ای که شاخه‌های جدید درختان میوه شروع به رشد می‌کنند. کود فروت ست می‌تواند به عنوان یک محرک رشد مورد استفاده قرار گیرد.

علاوه بر این، در فصل‌هایی که در آن‌ها درختان میوه به طور فزاینده‌ای شروع به تثبیت میوه می‌کنند. استفاده از این کود می‌تواند به عنوان یک روش کارآمد برای افزایش میزان محصول دهی مورد استفاده قرار گیرد. و میزان باردهی درختان میوه را افزایش دهد.

Rate this post

Originally posted 2023-04-02 19:44:54.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما