صادرات کود اوره صنعتی به عراق

اوره جزء دسته کود های حیاتی برای رشد گیاه است که محرک رشد رویشی گیاه است. کود اوره صنعتی به افزایش فتوسنتز، تولید کربوهیدرات و پروتئین در گیاه کمک می کند. پروتئین ها می توانند سبب افزایش سبزینه و افزایش رشد برگ شوند که در نهایت منجر به افزایش فتوسنتز می شود. برای استفاده از کود اوره صنعتی باید نکاتی را رعایت کنید.

۵ نکته برای استفاده از کود اوره

  1. درست است که اوره نیتروژن مورد نیاز گیاه را تامین می کند ولی عوامل طبیعی دیگری مانند کود حیوانی و ادرار و کمپوست نیز در تامین اوره مورد نیاز گیاه نقش دارند.
  2. استفاده از کود اوره صنعتی باید به روش صحیح صورت بگیرد در غیر این صورت ممکن است به گیاهان آسیب وارد شود. زیاده روی در مصرف کود اوره صنعتی می تواند سبب تحریک بیش از حد رشد رویشی شود. که بافت گیاه نرم و آبکی می شود و در این حالت گیاه به تنش های محیطی مانند باد، سرما، تنش آبی حساس تر است و زودتر تحت تاثیر عوامل بیماری زا قرار می گیرد و از بین می رود.
  3. وقتی کود اوره صنعتی را به گیاه می دهید برای قابل استفاده بودن توسط گیاه باید به آمونیاک (NH3)، یا یون آمونیوم (NH4+) و یون بی کربنات (HCO3-) تبدیل شود. تبدیل شدن کود اوره صنعتی به این ترکیبات تحت تاثیر باکتری های موجود در خاک صورت می گیرد. بعد از تولید آمونیاک باکتری های اکسید کننده آمونیاک آن را به نیتریت اکسید تبدیل می کنند. و باکتری های اکسید کننده نیتریک آن را به نیترات تبدیل می کنند. گیاهان بیشتر فرم های آمونیاک و نیترات را مورد استفاده قرار می دهند.
  4. استفاده از کود اوره شیمیایی سبب کاهش پی اچ خاک می شود چون در طی فرایند نیتریفیکاسیون یون های آزاد هیدروژن در خاک افزایش پیدا می کند که برای کنترل اسیدیته در زمانی که خیلی پایین می آید می توانید ترکیباتی چون کربنات کلسیم را به خاک اضافه کنید.
  5. مصرف بیش از حد اوره نه تنها به گیاه آسیب می زند بلکه سبب آلوده کردن آب ها و محیط زیست نیز می شود. در استفاده از کود اوره صنعتی باید حد تعادل را رعایت کنید تا هم گیاهانی با کیفیت داشته باشید و هم به محیط زیست آسیبی نرسانید.
بیشتر بدانیم  تاثیر گوگرد معدنی زرکوه در کشاورزی

۵ نکته برای استفاده از کود اوره

نحوه سفارش کود اوره صنعتی صادراتی

شرکت ما سال هاست که در زمینه تولید و صادرات کود اوره فعالیت دارد. اگر قصد خرید کود اوره صنعتی را دارید می توانید سفارش خود را در این سایت ثبت نمایید تا کودی با کیفیت را در اسرع وقت دریافت نمایید.

کود اوره صنعتی

Rate this post

Originally posted 2021-04-23 06:06:30.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما