مجموعه الیسا کود شما را به خرید بهترین محصولات انواع کود و سم کشاورزی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروش فوری کود سولفات آمونیوم پودری

به دلیل از بین رفتن کود در حین آبیاری و خارج شدن کود از دسترس ریشه گیاه در فصل رشد و میوه­دهی آن،  بهتر است برای باغ های پسته، حداقل برای سه دوره مصرف فصلی خود کود سولفات آمونیوم تهیه کنید و طی چند نوبت مختلف در سال، آن را به درخت دهید. مرحله اول همزمان با شروع فصل رشد درخت پسته بهتر است باشد و بسته به نوبت آبیاری در نیمه دوم فروردین اثر بیشتری بر محصول دارد. دوره بعدی در زمان مغز رفتن پسته باید انجام شود و بهتر است قبل از شروع آن باشد.

دوره نهایی با اولین آبیاری پس از برداشت پسته ها به باغ باید داده شود زیرا حجم زیادی از ازت ذخیره در درخت با برداشت پسته از دسترس آن خارج شده است. آخرین دوره کود سولفات آمونیوم از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا میزان باردهی درخت پسته در سال بعدی به آن بستگی دارد. با افزودن کود سوم ازت در شاخه ها و جوانه های جدید درخت پسته که زودتر از موعد رشد میکنند ذخیره میشود.

کود سولفات آمونیوم چیست؟

کود سولفات آمونیوم جز کودهای دارای نیترات در محصولات کشاورزی است که در ترکیب با کود اوره در باغات پسته استفاده فراوانی دارد. علت اهمیت این کود در باغات پسته ماده معدنی ازت میباشد چرا که درخت پسته برای رشد و محصول دهی پر بار به این ماده معدنی نیاز دارد. از آنجایی که راه دقیقی برای مشخص شدن سطح ازت خاک در باغات پسته وجود ندارد(زیرا ازت در خاک دائما به سایر عناصر تبدیل میشود) باید با سایر نشانه‌ها به کمبود این ماده معدنی در گیاه پی ببرید.

نشانه‌های کمبود ازت در خاک و نیاز درخت به کود سولفات آمونیوم

  • برگهای پایین درخت کم رنگ و ریزتر میشوند
  • رشد شاخه و تاج درخت کاهش یافته است
  • کم‌مغز شدن و سبکی دانه ها

 

خرید کود سولفات آمونیوم برای پسته

در اکثر باغات پسته ایران، طبق تحقیقات کمبود ازت وجود دارد، زیرا در فواصل زمانی زیاد و طولانی باغات پسته ابیاری میشوند و در نتیجه ازت آلی خاک یا کود از اطراف ریشه درخت شسته میشود. همچنین به علت زمان‌بر بودن این دوره‌های آبیاری، باغداران تا ارتفاع زیادی باغ را آبیاری میکنند که مجددا باعث کاهش سطح ازت آلی مورد نیاز درخت پسته میشود.

 

  1. برای افزایش دسترسی گیاه به کود از سیستم تزریق به شکل آبیاری قطره ای بهره ببرید
  2. بخشی از نیاز درخت پسته را با محلول پاشی کودهای حاوی ازت تامین کنید

کودهای سولفات آمونیوم حاوی ۲۱ درصد ازت میباشند و برای باغاتی که زمینهای شور و قلیایی دارند مشابه اراضی کشور ما، گزینه بسیار بهتری هستند. در برخی موارد نیترات آمونیوم و اوره نیز در کنار این کود استفاده میگردند.

سعید حسینی

من در حوزه انواع کود و سم کشاورزی مشغول به کار هستم

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: سعید حسینی

راه های ارتباطی:

  شماره تماس: 09129732636

  پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

مجموعه الیسا کود شما را به خرید بهترین محصولات انواع کود و سم کشاورزی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید