مجموعه الیسا کود شما را به خرید بهترین محصولات انواع کود و سم کشاورزی دعوت می نماید.

قیمت انواع سولفات آمونیوم کشاورزی

سولفات آمونیوم کشاورزی با کاربردهای مختلف و گسترده‌اش در صنعت کشاورزی در انواع مختلف؛ سولفات آمونیوم پودری و سولفات آمونیوم گرانول در بازار به فروش می‌رسد. سولفات آمونیوم یک ترکیب معدنی سفید رنگ و بدون بو است که با فرمول شیمیایی (NH₄) ₂ SO₄  و به جرم مولکولی g/ mol 14/134، از واکنش بین دو ترکیب آمونیاک و سولفوریک به دست می‌آید و با علامت اختصاری AS  یا   AMS نشان داده می‌شود.

علت حلالیت بالای کود سولفات آمونیوم

سولفات آمونیوم کشاورزی دارای حداقل ۲۱ درصد ازت (نیتروژن آمونیاکی) به شکل یون آمونیوم با بار یونی مثبت و حدود ۲۳ یا ۲۴ درصد گوگرد به شکل سولفات با بار یونی منفی می‌باشد، که قرار گرفتن این دو ترکیب در کنار هم باعث شده تا این کود، قدرت حلالیت بالایی را در حلالی همچون آب داشته باشد.

نقش کود سولفات آمونیوم در کشاورزی چیست؟

  • تنظیم pH خاک‌های قلیایی: کشت متوالی محصولات کشاورزی باعث شده تا خاک کیفیت خود را کم کم از دست بدهد و تبدیل به یک خاک قلیایی شود. از آن جایی که در خاک‌های قلیایی میزان سدیم بیشتر است، pH خاک افزایش می‌یابد. کود سولفات آمونیوم کشاورزی باعث کاهش و تنظیم pH خاک می‌شود و خاک را برای کاشت محصول جدید آماده می‌کند.
  • اضافه کردن دو عنصر گوگرد و ازت، با کمک کود سولفات آمونیوم به خاک، باعث شده تا ریشه گیاه، دیگر مواد مغذی مورد نیاز خود نظیر؛ آهن، روی، مس و… را بهتر دریافت کند. وجود ازت در این کود به شکل یون آمونیوم باعث شده تا گیاه، با صرف کمترین انرژی و به سرعت مواد مغذی را جذب کند.
  • کود سولفات آمونیوم باعث کنترل و حذف علف‌های هرز در زمین‌های کشاورزی خواهد شد.
  • این کود، از زردی و ریزش برگ‌های گیاهان بخاطر کمبود عنصر گوگرد جلوگیری می‌کند.
  • استفاده از کود سولفات آمونیوم باعث شده تا گیاه نسبت به شرایط کم ‎آبی و خشکی مقاوم شود.
  • سولفات آمونیوم کشاورزی در بهبود کیفی و کمی محصولاتی همچون پسته، مرکبات، یونجه، ذرت، کلزا، برنج، پنبه و گندم بسیار موثر است.

سفارش عمده سولفات آمونیوم کشاورزی

انواع سولفات آمونیوم کشاورزی در بیگ بگ‌های ۲۰، ۲۵ و ۵۰ کیلویی از دو برند ایرانی؛ بادرام و فاتح در مجموعه الیساکود موجود هستند که بر اساس میزان وزن، کیفیت و…، این محصولات قیمت گذاری شده‌اند. ثبت سفارش سولفات آمونیوم عمده و ارائه آن در بیگ بگ‌های جداگانه، بر اساس نیاز مشتری و از برندهای معتبر و مرغوب ایرانی با درجه خلوص و کیفیت بالا، در کوتاه‌ترین زمان ممکن در این مجموعه انجام می‌شود. هدف از ارائه و فروش سولفات آمونیوم عمده در مجموعه الیساکود این است تا محصولی با قیمت منصفانه و مناسب به دست مشتریان و خریداران در سراسر ایران برسد.

سعید حسینی

من در حوزه انواع کود و سم کشاورزی مشغول به کار هستم

مجموعه الیسا کود شما را به خرید بهترین محصولات انواع کود و سم کشاورزی دعوت می نماید.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.