قیمت روز کود نیترات کلسیم پسته

قیمت روز کود نیترات کلسیم پسته و کود نیترات پتاسیم و کود نیترات آمونیوم بسته به نوع وارداتی و یا تولید داخل متغیر است. کیفت تولید داخل در برخی شرکتها قابلیت رقابت با محصولات وارداتی را نیز دارد. در این بین پارامترهای حائز اهمیت در قیمت گذاری وارداتی یا تولید داخل بودن و همچنین گرانول و یا پودری بودن آن می باشد. میزان حلالیت آن نیز در قیمت گذاری موثر است. هرچه درصد حلالیت بیشتر باشد از کیفیت بالاتری برخوردار است و قیمت بالاتری را نیز دارد.

نیترات کلسیم

منبع اصلی نیترات کلسیم 

کود نیترات کلسیم پسته ، یک نوع نمک با رنگ سفید می باشد که دارای 19 درصد کلسیم است و با سولفات کلسیم و کربنات کلسیم دارای تفاوت های می باشد. کاربرد نیترات کلسیم ، تقویت و رفع نیاز کلسیم درختان و گیاهان است. به طور کلی نیترات کلسیم در خاک وجود دارد اما توانایی حل شدن با آب را ندارد و به همین دلیل نمی تواند جذب گیاه شود.

منبع اصلی نیترات کلسیم 

کشاورزان برای تقویت درختان پسته خود از کود نیترات کلسیم پسته استفاده می کنند که به راحتی با آب حل و به سرعت و کامل جذب گیاه و درخت می شود. این کود باعث افزایش مقاومت در دیواره سلولی درخت پسته و دیگر گیاهان می شود. و یکی از ویژگی های بسیار مهم کود نیترات کلسیم ، افزایش تحمل درخت و گیاه در برابر گرما و تنش ها می باشد. درخت و گیاهان کلسیم و نیتروژن مورد نیاز خود را از این کود دریافت می کنند که باعث افزایش رشد آن ها می شود.

کود نیترات کلسیم پسته

فروش کود نیترات کلسیم رفسنجان

فروش کود نیترات کلسیم رفسنجان به دو صورت مستقیم و اینترنتی صورت می گیرد. که فروش اینترنتی آن باعث می‌شود به راحتی و در کوتاه ترین زمان و بدون صرف انرژی کود مورد نیاز خود را خریداری کنید. چندین سایت در زمینه فروش کود نیترات کلسیم پسته فعالیت می کنند. قیمت روز کود نیترات کلسیم در بسته بندی 10 کیلو گرمی 130 هزار تومان می باشد. این کود فقط برای درخت پسته استفاده نمی شود بلکه برای درخت سیب و بوته های گوجه ، کاهو و بسیاری از سبزیجات دیگر نیز استفاده می شود.

فروش کود نیترات کلسیم رفسنجان

علائم کمبود نیترات کلسیم در درخت پسته

یکی از شایع ترین علائم کمبود نیترات کلسیم در درخت پسته ضعیف شدن درخت و نداشتن رشد استاندارد می باشد. به طوری که درخت دارای شاخه های باریک و تنه ضعیف می باشد. دومین علامت که نشان دهنده کمبود نیترات کلسیم می باشد بروز لکه های پوست استخوانی در پسته می باشد. و همچنین در میزان باردهی درخت نیز تاثیر بسیاری دارد.

علائم کمبود نیترات کلسیم در درخت پسته

نحوه مصرف کود نیترات کلسیم 

درخت پسته و دیگر گیاهان این کود را به دو روش جذب می کنند. در روش اول که از طریق ریشه خود می باشد ، کود مورد نظر را با مقدار آب معینی ترکیب و محلول را در پایه درخت قرار می دهند. که در این روش برای هر هکتار 10 تا 20 کیلو گرم کود نیترات کلسیم کافی می باشد. روش دوم، روش جذبی توسط برگ درخت می باشد که به صورت  محلول پاشی انجام می شود.

 
Rate this post

Originally posted 2020-08-05 21:42:16.

بیشتر بدانیم  مرکز سولفات آمونیوم گرانوله و خرید عمده آن

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما