قیمت فروش کود کامل ارگانیک

   هر ماده ی طبیعی بدون دخالت عناصر و فرایندهای مصنوعی, جهت بهبود رشد گیاهان و حاصلخیزی خاک را کود کامل ارگانیک می نامند. کود کامل ارگانیک برای گیاهان گلدار تا قبل از زمان گلدهی و برای گیاهان فاقد گل در تمام دوران رشد قابل استفاده است. قبل از استفاده از کود کامل ارگانیک به مندرجات روی بسته توجه شود. توصیه می شود که از مصرف بیش از اندازه خودداری نمایید. گیاهانی که با کود کامل ارگانیک تغذیه شده اند به مراتب محصول پر بارتری داشته اند و از آسیب در برابر آفت ها و بیماری ها مصون مانده اند. 

طریقه مصرف کود کامل ارگانیک:

  کود کامل ارگانیک حاوی مقادیر مناسبی از سه عنصر کلیدی مورد نیاز هر گیاه شامل: ازت, فسفر و پتاس می باشد. طریقه مصرف کود کامل ارگانیک به چهار روش قابل اجراست.

روش ریشه ای:  قبل از کاشت گیاه روی خاک پاشیده شده و با خیش با خاک ترکیب می شود یا روی خاک شخم زده پاشیده می شود.

روش کود پاشی: دراین روش کود روی خاک و یا گیاه به وسیله ی دستگاه پاشیده می شود. چانچه کود روی خاک پاشیده شود می توان با بیل, کود ارگانیک را به خورد خاک داد. 

روش کود دهی ردیفی: در این روش کود را دو طرف شیار آبیاری قرار داده تا در زمان آبیاری خاک را آغشته کند.  

روش محلول پاشی کود: در این روش کود را در قوطی های آبیاری یا از طریق آب پاش ها یا در شیارهای آبیاری قطره ای به سمت خاک و گیاه سوق می دهیم. در گیاهانی که نمی توانند ریز مغذی ها را از طریق خاک جذب کنند باید کود, روی برگهای گیاه پاشیده شود فقط باید توجه داشت که باعث سوختن برگ ها نشود.

قیمت فروش کود ارگانیک

  با ورود این کود, میزان باروری محصولات گیاهی به طور چشمگیری افزایش یافته است چرا که این کود مانع فرسایش خاک و آفت زدگی می شود و مدت زمان بیشتری در خاک می ماند. در راستای تولید محصولات کشاورزی سالم و طبیعی با کاهش ۶۰ درصدی هزینه کشاورزان بسیار مقرون به صرفه است و همچنین باعث آلودگی محیط زیست  و تخریب اکو سیستم نمی شود. 

بازار تولیدی کود کامل 

   اشتیاق کشاورزان برای استفاده از آن, بازار تولیدی کود کامل را رونق بخشیده است.  از آنجایی که خیلی زود بازار تولیدی کود کامل ارگانیک جای خود را در میان کشاورزان باز کرده, بسیاری از تولید کنندگان کود شیمیایی هم تولید خود را به سمت تولید این نوع از کود معطوف داشته اند. این روزها تولید کنندگان زیادی کود کامل ارگانیک تولید می کنند و در تلاش اند تا محصولات با کیفیت تری ارائه دهند؛ به همین علت جایگاه مناسبی برای عرضه در بازار کشورهای افغانستان, ترکیه, تاجیکستان, پاکستان, عراق و هند برای خود باز کرده و به این کشورها صادر می شود. قیمت فروش کود ارگانیک بسته به نوع گیاه متفاوت است. نمایندگی های فروش برای دسترسی بهتر و راحت تر مشتریان در تمام نقاط کشور عامل فروش دارند.

 

Rate this post

Originally posted 2020-11-14 19:05:01.

بیشتر بدانیم  خرید عمده کود کشاورزی با کیفیت

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما