قیمت کود سفید کشاورزی در بازار

قیمت کود سفید کشاورزی در بازار به گونه تعیین شده است. تمامی خریداران و کشاورزان ایرانی به آسانی توانایی خریداری و بهره برداری از آن را دارند.
کودهای کشاورزی در تنوع بسیار تولید می شوند و مصرف آن ها نیز در طیف وسیع صورت می گیرد.
در بین کودهای رایج تولیدی که در مصارف کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند. کود سفید در طیف وسیعی مورد توجه قرار گرفته است. در بین انواع کودهای کشاورزی موجود دیگر از قیمت فروش بهینه و مناسب تری نیز برخوردارند.

قیمت کود سفید کشاورزی

تولید کود سفید کشاورزی

کود سفید کشاورزی یا کود اوره کشاورزی، یکی از مهمترین نوع کودهای شیمیایی در کشاورزی است. که از اوره به عنوان ماده اصلی تولید می‌شود. برای تولید کود سفید کشاورزی، اوره در فرایند های شیمیایی خاصی به ماده‌ای پربازده تبدیل می‌شود که شامل 46 درصد نیتروژن است.

فرایند تولید کود سفید کشاورزی شامل مراحل زیر است:

۱. تولید اوره: در این مرحله، از روش های شیمیایی برای تولید اوره استفاده می شود. این ماده شیمیایی شامل نیتروژن، هیدروژن و کربن است.

۲. تولید کود سفید: در این مرحله، اوره به عنوان ماده اصلی، با استفاده از فرایند هایی مانند گرانوله کردن و خشک کردن، به کود سفید کشاورزی تبدیل می‌شود.

تولید کود سفید کشاورزی در کارخانه‌های تولید کود انجام می‌شود. این کارخانه‌ها معمولاً در نزدیکی منابع اوره قرار دارند. به منظور کاهش هزینه حمل و نقل مواد اولیه. همچنین، برای تولید کود سفید کشاورزی از فناوری‌های پیشرفته و تجهیزات حرفه‌ای استفاده می‌شود.

قیمت کود سفید کشاورزی

خرید و فروش کودهای سفید در بازار تجاری در حد وسیعی صورت می گیرد. این بدان دلیل است که کود سفید اثرات مثبتی را به جان زمین و محصولات کشاورزی منتقل می کند.

کود سفید از مزایای فراوانی برخوردار بوده و اگر بخواهیم مقداری از آن بگوییم، نوشته ما بدین شکل نمایان می شود:

 • تقویت زمین کشاورزی جهت باردهی بیش تر
 • تقویت محصول کشاورزی در زمینه رشد و تکثیر
 • بالا بردن سطح بازدهی
 • ارتقا کیفیت خاک زمین زراعی و محصول

کودهای سفید را بیش تر در شالیزارها مورد استفاده قرار می دهند. این کود سفید باعث نرم شدن زمین زراعی شده و پس آن بذر کاشته شده را تقویت می کند.
از کودهای سفید در زمینه تقویت بذرهای گوجه فرنگی، فلفل و دیگر مرکبات و همچنین در زمینه تقویت درختان میوه نیز استفاده می کنند.

قیمت کود سفید کشاورزی در بازار ممکنه در هر زمان و در هر منطقه متفاوت باشد. بسته به عواملی مثل نرخ تورم، قیمت نفت، تقاضا و عرضه و دیگر عوامل، تغییر کند. همچنین، نوع و کیفیت کود هم می‌تونه بر قیمت تاثیر گذارد.

با این وجود، برای اطلاع از قیمت کود سفید در بازار می‌تونید به فروشندگان محصول در نزدیکی خودتون مراجعه کنید. و یا از وب‌سایت‌های فروش آنلاین کود سفید استفاده کنید. همچنین، می‌تونید از اتحادیه‌های کشاورزان و سایر سازمان‌های مرتبط نیز اطلاعات بیشتری درباره قیمت کود سفید در بازار بدست بیارید.

قیمت کود شیمیایی سفید در بازار ازاد

قیمت کود شیمیایی سفید در بازار آزاد، بسته به نوع کود، میزان نیتروژن، فسفر و پتاسیم آن، و شرکت تولید کننده، متفاوت است. کود شیمیایی سفید در ایران، در سال 1401، به طور متوسط قیمتی بین 5000 تا 10000 تومان برای هر کیلوگرم است.

قیمت کود شیمیایی سفید در بازار آزاد، به طور کلی بالاتر از قیمت کود شیمیایی سفید دولتی است. این به دلیل عرضه و تقاضای بازار است. کود شیمیایی سفید دولتی، توسط دولت ایران، با قیمتی پایین تر از قیمت بازار آزاد، به کشاورزان عرضه می شود. این قیمت پایین، به منظور حمایت از کشاورزان و کاهش هزینه تولید محصولات کشاورزی است.

بیشتر بدانیم  خرید با کیفیت ترین کود سولفات آمونیوم مرکبات

قیمت کود شیمیایی سفید در بازار آزاد، در طول سال، ممکن است تغییر کند. این تغییرات، به دلیل عوامل مختلفی مانند تغییر قیمت ارز، تغییر قیمت مواد اولیه تولید کود شیمیایی، و تغییر میزان عرضه و تقاضای کود شیمیایی در بازار رخ می دهد.

هنگام خرید کود شیمیایی سفید در بازار آزاد، باید به نکات زیر توجه کنید:

 • نوع کود شیمیایی را که نیاز دارید، انتخاب کنید.
 • میزان نیتروژن، فسفر و پتاسیم کود شیمیایی را که نیاز دارید، بررسی کنید.
 • شرکت تولید کننده کود شیمیایی را که می خرید، بررسی کنید.
 • قیمت کود شیمیایی را که می خرید، با قیمت سایر فروشندگان مقایسه کنید.
 • کود شیمیایی را از فروشندگان معتبر خریداری کنید.

خرید کود شیمیایی سفید از بازار آزاد، می تواند یک راه مقرون به صرفه برای تامین کود مورد نیاز کشاورزان باشد. با این حال، هنگام خرید کود شیمیایی سفید در بازار آزاد، باید به نکات ذکر شده در بالا توجه کنید تا از خرید کود تقلبی یا کود با کیفیت پایین جلوگیری کنید.

قیمت فروش کود سفید کشاورزی

کود سفید در مقابل باقی کودهای موجود، از قیمت خرید و فروش پایین تری برخوردار است.
قیمت کود سفید بسته به شرکت و برند تولیدی متغیر است. از دیگر دلایلی که باعث نوسان قیمت در این کود کشاورزی کاربردی می شود. چگونگی بسته بندی و همچنین میزان کود موجود در بسته های نام برده شده است.
کود سفید را مشتریان می توانند بسته به نیاز شغلی خود به صورت عمده و جزئی خریداری کنند.
در سایتی که هم اکنون در آن حضور دارید می توانید حجم درخواستیان را ثبت سفارش کرده و در مدت زمان بسیار کم و با پرداخت قیمتی نازلتر از همه جا محصول کود مربوطه را خریداری کرده و تحویل بگیرید.

کارخانه کود شیمیایی سفید

کارخانه های تولید کود شیمیایی سفید (کود اوره) به منظور تولید کود سفید کشاورزی در کشورهای مختلف وجود دارد. این کارخانه‌ها عموماً در نزدیکی منابع اوره قرار دارند. برای کاهش هزینه حمل و نقل مواد اولیه، محل تولید نهایی کود سفید را نزدیک منابع ماده اولیه انتخاب می‌کنند.

به عنوان مثال، در ایران، شرکت‌هایی مانند شرکت کود شیمیایی ایران (ICS)، شرکت کود شیمیایی آذرشهر و شرکت کود شیمیایی اردبیل، در زمینه تولید کود سفید کشاورزی (کود اوره) فعالیت می‌کنند. این شرکت‌ها با استفاده از تجهیزات پیشرفته و تکنولوژی‌های حرفه‌ای، از اوره به عنوان ماده اولیه برای تولید کود سفید کشاورزی استفاده می‌کنند. همچنین، این شرکت‌ها به تولید سایر نوع کودهای شیمیایی نیز می‌پردازند.

خرید کود شیمیایی از کارخانه

خرید کود شیمیایی مستقیماً از کارخانه تولید کود، به عنوان یکی از روش‌های خرید کود برای کشاورزان و فعالان حوزه کشاورزی، امکان‌پذیر است. با این روش، کشاورزان می‌توانند از خرید مستقیم و بدون واسطه کود شیمیایی از کارخانه بهره‌مند شوند و از این طریق، هزینه‌های واسطه‌گری را کاهش دهند.

برای خرید کود شیمیایی از کارخانه، می‌توانید ابتدا با تحقیق در مورد کارخانه‌های تولید کود در منطقه یا کشور خود، بازدید از کارخانه‌ها و بررسی فرآیند تولید، کیفیت و قیمت کود، اطلاعات لازم را جمع آوری کنید. سپس با تماس با مدیران فروش یا مسئولین کارخانه، اطلاعات بیشتری درباره شرایط و قیمت خرید از کارخانه دریافت کنید.

خرید کود شیمیایی از کارخانه تولید کود، به دلیل اینکه کارخانه‌ها معمولاً در نزدیکی منابع اوره واقع شده‌اند، می‌تواند به شرایط مالی و زمانی مناسب‌تری نسبت به خرید کود از مراکز فروش و عرضه کود در شهرها منجر شود. علاوه بر این، با خرید مستقیم از کارخانه، مشتریان می‌توانند از کیفیت بالاتر و قیمت مناسب‌تری بهره‌مند شوند.

برای خرید کود شیمیایی از کارخانه، می‌توانید از طریق وب‌سایت کارخانه به اطلاعات نحوه خرید و تماس با دپارتمان فروش دسترسی پیدا کنید. همچنین می‌توانید با تماس با دپارتمان فروش کارخانه، از اطلاعات لازم درباره قیمت، نحوه پرداخت، شرایط حمل و نقل و غیره مطلع شوید.

بیشتر بدانیم  خرید عمده کود اوره اعلا

هنگام خرید کود شیمیایی از کارخانه، باید به عواملی مانند کیفیت محصول، مدت انقضای آن، شرایط نگهداری، تاریخ تولید و دستورالعمل استفاده صحیح از کود توجه کنید. همچنین باید از مجوزهای لازم برای خرید و استفاده از کود در کشور خود مطلع شوید و آن‌ها را رعایت کنید.

خرید کود شیمیایی از کارخانه

آدرس مراکز فروش کود شیمیایی در تهران

در تهران مراکز فروش کود شیمیایی بسیاری وجود دارند. برخی از این مراکز در محدوده بازار و گلوبندک، خیابان فلسطین، خیابان پاسداران، خیابان انقلاب و خیابان شریعتی واقع شده‌اند. برای دسترسی به آدرس دقیق مراکز فروش کود شیمیایی در تهران، می‌توانید از منابع اینترنتی مانند نقشه‌های گوگل و وب‌سایت‌های مربوط به فروشگاه‌های کود استفاده کنید.

همچنین، می‌توانید با تماس با سازمان‌های مربوطه مانند اتحادیه کشاورزان، شرکت‌های توزیع کود و مراکز فروش، به آدرس دقیق مراکز فروش در تهران دسترسی پیدا کنید.

فروش کود کامل تهران

فروش کود کامل در تهران در بسیاری از مراکز فروش کود، فروشگاه‌های کشاورزی و سایت‌های فروش آنلاین موجود است. برخی از معروف‌ترین فروشگاه‌های کشاورزی در تهران عبارتند از:

 1. بازارچه کشاورزی شهرک غرب: این بازارچه کشاورزی که در شهرک غرب تهران قرار دارد، بیشتر برای فروش محصولات کشاورزی استفاده می‌شود، اما در آن نیز کودهای مختلف عرضه می‌شود.
 2. مرکز فروش کود کشاورزی سهند: این مرکز فروش که در خیابان انقلاب قرار دارد، انواع کودهای شیمیایی و آلی را فروش می‌کند.
 3. فروشگاه آنلاین کشاورزی ارمغان: این فروشگاه آنلاین که در سراسر تهران خدمات خود را ارائه می‌دهد، انواع کودهای مختلف را در فروشگاه آنلاین خود به فروش می‌رساند.
 4. فروشگاه آهنین: این فروشگاه که در منطقه تهرانپارس قرار دارد، علاوه بر انواع مصالح ساختمانی، انواع کودهای شیمیایی و آلی را نیز به فروش می‌رساند.

همچنین می‌توانید با جستجو در اینترنت و یا با تماس با اتحادیه کشاورزان و شرکت‌های توزیع کود، به فروش کود کامل در تهران دسترسی پیدا کنید.

قیمت کود کامل آلی گرانوله ۵۰ کیلویی

قیمت کود کامل آلی گرانوله ۵۰ کیلویی متفاوت است. در صورتی که قصد خرید کود کامل آلی گرانوله ۵۰ کیلویی را دارید، بهتر است قیمت های مختلف از جمله از فروشگاه های کشاورزی، شرکت های تولید کننده و وب سایت های فروش آنلاین بررسی کنید.

به طور کلی، قیمت کود کامل آلی گرانوله ۵۰ کیلویی در بازار تهران و در سال ۲۰۲۱ در حدود ۲۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان بوده است. با این حال، لازم به ذکر است که قیمت های بازار در طول زمان تغییر می کند و ممکن است این محصول در حال حاضر با قیمت های متفاوتی در بازار به فروش برسد.

زمان مصرف کود کامل گرانوله

زمان مصرف کود کامل گرانوله به عوامل مختلفی مانند نوع کود، نوع خاک و نیاز گیاه به عناصر مختلف مربوط می شود. با این حال، برای کود کامل گرانوله به طور کلی می توان گفت که زمان مصرف این کودها بستگی به فصل کشت دارند.

در فصل بهار، از کود کامل گرانوله برای تقویت و رشد سریع گیاهان استفاده می شود. فصل تابستان نیز با توجه به این که در این فصل نیاز گیاهان به عناصر غذایی بیشتر است، می توان از کود کامل گرانوله برای افزایش عملکرد گیاهان استفاده کرد. کود کامل گرانوله را در ابتدای فصل پاییز به گیاهان اعمال می کنند.

به طور کلی، استفاده از کود کامل گرانوله در هر فصلی از سال به نوع کشت، خاک و نیاز گیاهان بستگی دارد و ممکن است در هر سال مصرف آن تغییر کند. بهترین روش برای مصرف کود کامل گرانوله، مشاوره با کارشناسان کشاورزی و تغذیه گیاهان است.

قیمت کود اوره ۵۰ کیلویی آزاد

قیمت کود اوره ۵۰ کیلویی آزاد در بازار ممکن است به دلیل عوامل مختلف مانند نرخ ارز، تقاضا و عرضه و شرایط بازار متغیر باشد. با این حال، در حدود سال 2021، قیمت کود اوره ۵۰ کیلویی آزاد در بازار ایران به طور میانگین حدود ۱۲۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ تومان بوده است.

بیشتر بدانیم  پخش عمده انواع کود کشاورزی وارداتی

مهم است بدانید که این قیمت ها تنها برای مشاهده و مقایسه بوده و ممکن است در هر بازار و هر زمانی متغیر باشند. همچنین، برای دستیابی به قیمت دقیق و به روز کود اوره ۵۰ کیلویی آزاد، بهتر است با فروشندگان معتبر و مراکز تأمین کود در منطقه خود تماس بگیرید.

قیمت کود شیمیایی سال 1402

قیمت کود شیمیایی در سال ۱۴۰۲ بسته به نوع کود، میزان تولید، تقاضا و عرضه در بازار متفاوت است. اطلاعات دقیق در این زمینه به دلیل محدودیت دسترسی به اطلاعات از آن دوره، در دسترس نیست.

به علاوه، توجه داشته باشید که قیمت کود شیمیایی در طول سال‌ها تحت تأثیر عوامل مختلفی مانند تورم، نرخ ارز و تغییرات در بازار کشاورزی قرار گرفته است. در نتیجه، قیمت کود شیمیایی در هر سال ممکن است با سال های قبل و بعد از آن متفاوت باشد.

در هر صورت، برای دستیابی به قیمت کود شیمیایی در بازه زمانی مورد نظر، بهتر است با منابع رسمی و معتبری که به اطلاعات مربوط به بازار کشاورزی دسترسی دارند، مراجعه کنید.

ثابت ماندن نرخ کود کشاورزی در بودجه ۱۴۰۲ دولت

با توجه به اینکه با توجه به محدودیت دسترسی به اطلاعات مربوط به دوره‌های گذشته و عدم داشتن اطلاعات دقیق در مورد بودجه سال ۱۴۰۲ دولت، نمی توان پاسخ دقیقی در این خصوص ارائه داد.

با این حال، باید توجه داشت که نرخ کود کشاورزی بر اساس تحولات مختلف بازار، اقتصادی، خاک و سایر عوامل متغیر است و در نتیجه نمی توان آن را برای یک دوره زمانی معین به طور ثابت در نظر گرفت.

در هر صورت، اگر قصد خرید کود کشاورزی را دارید، بهتر است با فروشندگان و تامین کنندگان معتبر تماس بگیرید و قیمت‌های بازار را با آنها بررسی کنید.

قیمت روز کود اوره شیمیایی کرمانشاه

با توجه به اینکه قیمت کود اوره شیمیایی در بازار همیشه در حال تغییر است. به عوامل مختلفی مانند نرخ ارز، قیمت سوخت، تقاضا و عرضه، شرایط اقلیمی و … بستگی دارد، نمی توان به طور دقیق قیمت روز کود اوره شیمیایی در کرمانشاه را اعلام کرد.

بهترین روش برای اطلاع از قیمت روز کود اوره شیمیایی در کرمانشاه، مراجعه به فروشندگان و تامین کنندگان معتبر در این شهرستان است و قیمت‌های بازار را با آنها بررسی کرد. همچنین، می توانید از روش های آنلاین برای جستجوی قیمت ها نیز استفاده کنید.

سایت ها، معمولا قیمت ها را از چندین منبع جمع آوری می کنند و آنها را به صورت مستقیم با یکدیگر مقایسه می کنند. به عنوان مثال، سایت هایی مانند نیک‌آنالیز، دیوار و باما قادر به ارائه قیمت های کود اوره شیمیایی در کرمانشاه هستند.

پرسش و پاسخ

قیمت کود سفید کشاورزی در بازار چقدر است؟

درباره قیمت کود سفید کشاورزی در بازار باید گفت که این موضوع به متغیرهای مختلفی بستگی دارد، از جمله نوع کود، محل تولید، نوع و کیفیت مواد اولیه، ارزش تغذیه‌ای و کاربرد آن و همچنین شرایط بازار و عرضه و تقاضا. با توجه به این متغیرها، قیمت کود سفید کشاورزی ممکن است در بازار متفاوت باشد.

آیا قیمت کود سفید کشاورزی در بازار در حال افزایش است یا کاهش؟

در مورد تغییرات قیمت کود سفید کشاورزی در بازار نیز باید گفت که این مسئله به شرایط بازار و عرضه و تقاضا بستگی دارد. در صورتی که عرضه کود کم باشد و تقاضا بالا باشد، قیمت کود احتمالاً بالاتر خواهد رفت. اما در صورتی که عرضه کافی باشد و تقاضا کم باشد، قیمت کود احتمالاً کاهش خواهد یافت. به طور کلی، تغییرات قیمت کود سفید کشاورزی در بازار در طول زمان متغیر است و به شرایط بازار و عرضه و تقاضا بستگی دارد.

Rate this post

Originally posted 2019-07-27 11:34:01.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما