مشخصات و قیمت خرید کود سوپر فسفات ساده

خرید کود سوپر فسفات ساده ریشه محصولات کشاورزی و گیاهان را تقویت و رشد آن را افزایش می دهد. این کود به عمل فتوسنتز گیاهان کمک و انجام آن را تقویت و سرعت می بخشد.

مشخصات سوپر فسفات ساده

کود سوپر فسفات ساده حاوی عنصر فسفر می باشد. که نقش مهمی در تغذیه و رشد محصولات کشاورزی دارد. کشاورزان و باغداران کمبود فسفر گیاهان و محصولات کشاورزی را با مصرف کود سوپر فسفات ساده جبران می کنند.

گیاهان بیشتر از محصولات دیگر به فسفر نیاز دارند. به خصوص گل ها، بذر ها و نهال های جوان جهت تحریک سلول ها رشد خود بیشتر از محصولات زراعی دیگر فسفر مصرف می کنند. بنابراین کود سوپر فسفات رشد ریشه گیاهان را افزایش می دهد. و محصولات با کیفیت تری حاصل می شود.

کود سوپر فسفات ساده که به آن کود سیاه نیز گفته می شود. قابلیت حل شدن در آب را دارد.  و قدرت نفوذ و جذب بالایی در خاک، ریشه و اقسام گیاهان دارد.

خرید و مصرف کود سوپر فسفات ساده شاخه درختان را بلند و مقاوم می کند. و در رشد ریشه درختان نیز بسیار موثر است. همچنین موجب رشد بهتر برگ های تازه رشد کرده درختان نیز می شود.

کود سوپر فسفات علاوه بر فسفر حاوی گوگرد نیز می باشد. این دو عنصر موجود در این کود موجب افزایش گلدهی درختان در فصل بهار و کاهش ریزش آن ها و در نتیجه پر بار تر شدن محصولات می شود. خرید کود سوپر فسفات و مصرف آن در باغ های میوه موجب گسترده تر شدن ریشه درختان می شود. و در نتیجه خشک شدن درختان در اثر کم آبی یا سرمازدگی بسیار سخت اتفاق می افتد.

بیشتر بدانیم  عرضه سولفات آمونیوم مرکبات و مراکز توزیع آن

این کود در تشکیل رنگدانه برگ های درختان نیز تاثیر گذار است. به این صورت که در صورت کمبود فسفر در درختان موجب تغییر رنگ برگ های درختان و خشک شدن ناگهانی آن ها می شود.

تولید سوپر فسفات ساده

تولید کود سیاه فسفاته

این کود محبوب در بین کشاورزان در دو نوع کود سوپر فسفات ساده و کود سوپر فسفات تریپل تولید و در بازار عرضه می شود. کود سوپر فسفات ساده در اثر ترکیب خاک فسفات یا سنگ فسفات با اسید سولفوریک تولید می شود.

حال به روش تولید سوپر فسفات تریپل بپردازیم. که در اثر ترکیب خاک فسفات یا سنگ فسفات با فسفریک تولید می شود. بنابراین تفاوت نوع ترکیبات تولیدی این دو نوع کود فقط در یکی از ترکیبات متفاوت می باشد. که نتیجه آن تولید یک نوع ساده و یک نوع تریپل کود می باشد.

در کود سوپر فسفات تریپل میزان فسفر موجود در کود افزایش پیدا کرده است. همچنین مواد مغذی موجود در کود کاهش داشته است. بنابراین مقدار مواد مغذی دریافتی توسط گیاهان کمتر خواهد بود.

همچنین کود سوپر فسفات تریپل حاوی گوگرد نمی باشد. که نوع ساده آن عنصر گوگرد را دارا می باشد. مقدار کلیسیم موجود در سوپر فسفات ساده نیز بیشتر از سوپر فسفات تریپل است.

سوپر فسفات تریپل دارای ناخالصی و حاوی عناصر سنگین می باشد. که موجب سخت شدن خاک و کاهش نفوذ پذیری کود و عناصر مغذی در آن می شود.

طبق مقایسه های ذکر شده. خرید کود سوپر فسفات ساده بهتر از نوع تریپل آن می باشد. و کاربرد و خواص بیشتری دارد. و در نتیجه استفاده از آن نتیجه بهتری هم خواهد داشت. الیساکود به عنوان یک از مراکز توزیع کننده کود سوپر فسفات ساده جهت مصرف کشاورزان و باغداران می باشد.

5/5 – (1 امتیاز)

Originally posted 2022-11-30 17:04:18.

بیشتر بدانیم  کود سوپر فسفات ساده و تاثیر آن در محصولات کشاورزی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما