معرفی بهترین کود گوگرد گرانول و بهترین قیمت خرید آن

قیمت کود گوگرد گرانول به نحوه تولید آن بر اساس استاندارد های موجود بستگی دارد. کود گوگرد گرانول در دانه های نسبتا درشت با وزن گرمی حدودی بین 20 تا 50 میلی گرمی تولید می شود.

کود گوگرد گرانوله

استفاده از کود گوگرد گرانول نیاز به تجهیزات خاصی ندارد. و روش مصرف از آن بسیار آسان است. به این صورت که می توان آن را به صورت سنتی روی سطح خاک پخش نمود. و همچنین می توان از ماشین های سمپاش نیز جهت پخش یکنواخت کود بر روی سطح خاک کشاورزی استفاده کرد.

این کود قابلیت حل شدن در آب را به صورت تدریجی و در طی زمان طولانی دارد. این امر رسیدن گوگرد به گیاه را در طولانی مدت و ماندگاری بالا ممکن می کند. بنابراین نیاز به استفاده از کود گرانول در فاصله های زمانی کوتاه مدت و به طور مکرر نیست.

این کود به دو صورت خشک و مایع تولید و عرضه می شود. کود گوگرد گرانول کاملا بی بو می باشد. این کود بر اساس درصد گوگرد و مواد مغذی آن به چند دسته تقسیم می شود. که در ادامه به توضیح هر نوع آن می پردازیم:

کود گوگرد 30% گرانوله

به طور کلی کود گوگرد تولید شده در پالایشگاه از گاز طبیعی و نفت خام به دست می آید. این نوع از کود گوگردی گرانوله حاوی 30% خالص گوگرد می باشد. که بسیار باکیفیت و کاربردی می باشد.

کود گوگرد 70% گرانوله

بیشتر بدانیم  نمایندگی گوگرد زرکوه شیراز | گوگرد معدنی ارگانیک

این کود یکی دیگر از کودهای باکیفیت برای گیاهان و درختان می باشد. که حاوی 70% گوگرد خالص می باشد. این کود بهترین نوع کود گوگردی می باشد. و تغییر شرایط آب و هوایی تاثیری در تغییر خواص آن ایجاد نمی کند.

کود گوگرد 90% گرانوله عدسی

این کود با فعال کردن آنزیم های تولید پروتئین در رشد گیاه و بهبود کیفیت محصولات گیاهان و درختان بسیار موثر است. این کود حاوی 90% گوگرد خالص می باشد. و شکل ظاهری آن همانند عدس است.

کود گوگرد گرانوله

قیمت کود گوگرد گرانول

گوگرد از جمله عناصر ضروری جهت افزایش رشد گیاهان می باشد. این کود جذب عناصر مغذی توسط گیاهان را سریعتر و آسان تر می کند. همچنین گوگرد موجب کنترل قلیایی خاک و اصلاح آن می گردد. و خاک را ضدعفونی و سالم می گرداند. گوگرد طی واکنش هایی به سولفات تبدیل می شود. و به صورت یون سولفات به مصرف گیاهان می رسد.

این کود با کنترل PH خاک موجب اصلاح خاک و فراهم نمودن شرایط مناسب برای تولید محصولات باکیفیت فراهم می کند. بنابراین این عمل رشد باکیفیت گیاهان را نیز به دنبال دارد. همچنین موجب تامین مواد مغذی مورد نیاز گیاه جهت رشد بهتر و بیشتر آن ها می شود. این کود به کنترل و کاهش بیماری های قارچی خاک و گیاهان نیز کمک می کند.

با توجه به اینکه گوگرد گرانول از ترکیبات نفت خام به دست می آید. بنابراین قیمت کود گوگرد گرانول به قیمت نفت و نوسان ارز وابسته است. همچنین ترکیبات ساختاری آن و نحوه تولید و بسته بندی در تعیین قیمت کود گوگرد گرانول بسیار تاثیرگذار است. استفاده از نوع درصد گوگررد موجود در کود گوگرد گرانول به نوع خاک و محصولات زراعی منطقه وابسته است.

بیشتر بدانیم  خرید گوگرد معدنی زرکوه به قیمت عمده

جهت سفارش و خرید این کود گوگردی کاربردی با کارشناسان مجموعه ما تماس حاصل نمایید.

قیمت کود گوگردی گرانول

خواص گوگرد گرانول

مواد آلی و مغذی موجود در این کود موجب افزایش فعالیت میکروب های مفید موجود در خاک می شود. که هم موجب بهبود عملکرد خاک و هم موجب اصلاح خاک می شود. و خواص فیزیکی و شیمیایی خاک را اصلاح و بهبود می بخشد. استفاده از این کود کشاورزان را از مصرف سموم شیمیایی دیگر بی نیاز می کند.

این کود اسیدآمینه و پروتئین مورد نیاز گیاهان را تامین می کند. و موجب افزایش رشد ریشه و برگ گیاهان می شود. همچنین ویتامین های مصرفی مورد نیاز گیاهان را جهت فرایندهای متابولیسمی تامین می کند.

کود گوگرد گرانول حاصاخیزی خاک را افزایش می دهد. و موجب رشد سریع تر بذر های کاشته شده می شود. و البته بذرهایی با ریشه قوی تر و مقاوم تر را موجب می شود. همچنین مصرف این کود مقاوم تر شدن ساقه ها ریشه ها و خوشرنگ تر شدن برگ درختان را سبب می شود.

این کود جهت استفاده در خاک های آهکی بسیار مناسب می باشد. زیرا علاوه بر روند اصلاح خاک، کمبود آب مصرفی گیاهان را نیز ذخیره و تامین می کند. و به طور کلی مقاومت گیاه را در برابر تغییرات محیط زیستی و آب و هوایی افزایش می دهد.

خواص-گوگرد-گرانول

نحوه مصرف کود گوگرد

کود گوگردی را می توان هم به صورت محلول پاشی استفاده کرد. و هم از نوع خشک آن به صورت کود پاشی استفاده کرد. در روش کوددهی خشک مقدار مناسبی از کود را بر روی خاک زمین های زراعی می پاشند. تا به هنگام آبیاری در آب حل شده و به عمق خاک و ریشه گیاهان نفوذ کند.

بیشتر بدانیم  نمایندگی گوگرد معدنی زرکوه با قیمت کارخانه

در روش محلول پاشی نیز مقدار مناسبی از این کود را در آب حل می کنند. و به صورت محلول پاشی بر روی گیاهان و در هنگام آبیاری گیاهان نیز استفاده می شود. که هم به مصرف گیاهان می رسد. و هم جذب خاک می شود.

در خاک های قلیایی بهتر است استفاده از این کود قبل از شروع کشت انجام شود. تا موجب آماده سازی و اصلاح خاک جهت کشت محصولات شود.

مقدار مصرف کود گوگرد گرانول به طور متوسط برای زمین های زراعی بین 100 تا 600 کیلوگرم در هر هکتار می باشد. که میزان دقیق مصرف این کود باید از طریق آزمایش خاک و تعیین درصد قلیایی آن و همچنین تعیین مقدار کمبود های غذایی آن مشخص شود. همچنین به نوع محصولات زراعی و مقدرا نیاز مصرفی آن ها نیز وابسطه است. که این کار توسط کارشناسان مربوطه انجام می گیرد.

همچنین مقدار مصرف کود گوگرد گرانول به طور میانگین برای محصولات باغی بسته به سن و نوع درختان بین 2 تا 4 کیلوگرم کود برای هر درخت توصیه می شود. که مقدار دقیق آن نیز باید توسط کارشناسان مربوطه تعیین شود. مصرف این کود برای درختان جهت نتیجه گیری بهتر در چند نوبت به صورت متوالی و مکرر توصیه شده است.

Rate this post

Originally posted 2022-12-05 15:28:40.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما