مناسب ترین قیمت خرید کود کشاورزی در ارومیه، تبریز و مازندران

خرید انواع کود کشاورزی پاییزه در ارومیه، تبریز و مازندران و دیگر نقاط ایران جهت تقویت محصولات زراعی، کشاورزی و باغی برای افزایش مقاومت درختان در برابر تغییرات آب و هوایی و تنش های زمستانه و بهاره (سرما زدگی) انجام می گیرد.

کود کشاورزی چیست؟

عمده ترین کود های کشاورزی در ارومیه، تبریز و مازندران تولید می شوند. که برای جلوگیری از آسیب رسیدن به درختان در اثر کمبود مواد غذایی ضروری و مورد نیاز آن ها و همچنین افزایش رشد و باروری محصولات کشاورزی و باغی از کود های کشاورزی تولیدی استفاده می شود.

مقدار مصرف کود های کشاورزی و زمان مصرف آن ها با توجه به محصولات کشتی و شرایط منطقه ای آن ها متفاوت می باشد. بنابراین مشورت با کارشناسان مربوطه قبل از مصرف و خرید کود کشاورزی اقدامی مهم جهت مصرف کود های کشاورزی می باشد. کود های کشاورزی تولیدی در ارومیه، تبریز و مازندران اغلب به صورت گرانول، محلول پاشی، چالکود و … مصرف می شوند.

ماده معدنی، بیولوژیک و یا آلی که دارای عناصر غذایی باشد. این مواد باعث حاصلخیزی خاک می شوند. بهبود عملکرد کمی و کیفی محصولات زراعی را بدنبال دارند.

کودها انواع مختلفی دارند. اما بطور کلی به 4 دسته تقسیم میشوند:

 • کود عالی ( کود ارگانیک )
 • کود شیمیایی
 • کود بیولوژیک ( کود زیستی )
 • نانو کودها

کود کشاورزی

انواع کود های کشاورزی

کود عالی

کودهایی که منشا طبیعی دارند.
کودهای حیوانی

به موادی که از محل نگهداری حیوانات بدست می آید. از فاکتورهای کودحیوانی مرغوب پوسیده بودن و کم بودن بذرعلف می باشد. تجزیه کود در خاک با تهویه، حرارت و رطوبت مناسب خاک می باشد. پس کودحیوانی بایدکاملاً پوسیده، پوک و نرم باشد.

کودهای گیاهی

استفاده از گیاهان،کمپوست، گیالوش، خاکبرگ،ورمی کولایت،پرلایت و خزه اسفاگنوم برای حاصلخیزی خاک می باشد.

کود شیمیایی

موادی که عناصر پر مصرف یا کم مصرف گیاه به نسبتهای خاص دارا باشند اطلاق میشود. ازجمله کودهای شیمیایی ازت ،فسفر،پتاس، گوگرد، کلسیم و منیزیم، کودهای مخلوط، و عناصر کم مصرف می باشد. از جمله مزایای استفاده از کودهای شیمیایی رفع نیازهای موردی به عناصر خاص گیاه می باشد.

کود بیولوژیک ( کود زیستی )

میکرو ارگانیسم های مفیدی که در تغذیه گیاهان نقش همزیستی دارند. به تثیبت و جذب بهتر عناصر خاک کمک میکنند. درواقع مواد حاصلخیزکننده‌ای که دارای تعداد کافی از یک یا چند گونه از میکروارگانیسم‌های سودمند خاکزی هستند.

آنها قادرند عناصر غذایی خاک را در یک فرآیند زیستی تبدیل به مواد مغذی کنند. مواد مغذی همچون ویتامینها و دیگر مواد معدنی را به ریشه خاک میرساند. مصرف کودهای زیستی کم هزینه تر هستند. کودهای زیستی مواد نگه‌دارندهٔ میکروارگانیزم‌های سودمند خاک می‌باشند.از جمله قارچها، کرمها،باکترهای فعال از این دسته می باشند.

نانو کودها

نانو کودها از فناوری نانو به عنوان ابزاری جهت همزمان کردن رهاسازی عناصرغذایی کودهای فسفاته و نیتروژنه با جذب آنها به وسیله گیاه و ممانعت از برهم کنش عناصرغذایی با خاک، میکروارگانیسم ها، آب و هوا استفاده می کند.

مزایای استفاده نانوکودها افزایش کارایی مصرف عناصر غذایی ،کاهش سمیت خاک، به حداقل رساندن اثرات منفی ناشی از مصرف کودها می باشد. به علاوه استفاده از این مواد به دلیل بهبود تهویه و شکنندگی خاک برای کشت محصولات زراعی نیز می گردد.

بیشتر بدانیم  مرکز خرید سولفات آمونیوم یزد

انواع کودهای کشاورزی

دیگر کود های کشاورزی در بازار

کشاورزی در کشور ما مورد توجه مشتریان زیادی قرار می گیرد که در این زمینه از مواد و ابزار های خاصی استفاده می شود. نمونه ای از این موارد کود های کشاورزی هستند که در دنیایی از تنوع در دسترس مشتریان قرار می گیرد. از نظر عوامل متعددی کود ها با هم دیگر تفاوت دارد که در ادامه مطلب به چند نمونه از آن ها اشاره می کنیم:

 •  کود کشاورزی شیمیایی
 • کود کشاورزی گرانوله
 • کود کشاورزی گیاهی
 • کود کشاورزی نانو
 • کود کشاورزی انسانی

کود کشاورزی در ایران

کود کشاورزی در کشور ما که کشاورزی یک امر رایج و زمینه ای برای امرار معاش است دارای جایگاه بسیار عالی می باشد. این محصولات را در نمونه های مختلفی بیان کردیم که هر کدام از آن ها بازار های فروش خاص خود را دارا می باشند. کود کشاورزی در شهر های مختلفی از کشور مان به فروش می رسد که در ادامه مطلب به چند نمونه از آن ها اشاره می کنیم:

زمان بندی مصرف کودها

كودها در دو زمان قبل يا همزمان كاشت (پايه) و پس از رويش (سرك) مصرف می گردد. عواملی مانند نوع و مرحله رشد گياه، نوع كود و آب و هوای منطقه زمان كود پاشی را مشخص می كند.

زمان مصرف کود :

 • قبل از شخم: کودهای آلی و معدنی
 • قبل یا همزمان با کشت: کودهای پایه
 • پس از کشت: سرک

کود را قبل از کاشت یا بعد از کاشت به گیاه می دهند. کودی را که قبل از کاشت کود پیش کاشتی و کودی بعد از کاشت کود سرک گویند.
کودی که در خاک حرکت نکند و نتوان آن را در آب حل کرد ، آن کود را قبل از کاشت به خاک می دهند. کودهایی که به میزان کمی در آب محلول هستند را نمی توان پس از کاشت به خاک داد.

مثلاً کودهای فسفره در خاک حرکت نکرده و به سرعت در خاک تثبیت می شوند. کودهای فسفره را نمی توان در سطح خاک و یا از طریق آبیاری به محیط فعالیت ریشه رسانید. چراکه فسفر داده شده در خاک سطحی تثبیت میگردد.

ضمن اینکه فسفر به ناحیه توسعه ریشه نخواهد رسید. میزان محلول بودن و حرکت کود فسفره در خاک بسیار محدود است. می بایستی کودهای فسفره را قبل از کاشت به خاک داد. آنها را باید مستقیماً در ناحیه توسعه ریشه قرار داد.

کودی را که بعد از کاشت به خاک می دهند کود سرک گویند. دادن کود سرک در مواردی معمول است که کود به سرعت از خاک شسته می شود. چنانچه تمامی عناصر مورد نظر قبل از کاشت به خاک داده شود، قسمت اعظم آن شسته خواهد شد. در این شرایط قسمتی از کود را قبل از کاشت می دهند. بقیه را در نیمه اول فصل رشد، در زمان شروع رشد سریع گیاه به محصول می دهند.

زمان مصرف کودهای پاییزه

عناصر غذایی با محلول پاشی بعد از برداشت جذب سرشاخه ها و جوانه های گل می شود. محلول پاشی غلظت این عناصر را در درخت بالا می برند. هرچه میزان عناصر غذایی جوانه ها و سرشاخه ها بیشتر باشد، مقاومت آنها نسبت به سرما افزایش می یابد.علاوه بر آن محلول پاشی بعد از برداشت در تغذیه فصل رشد درخت موثر است.

بیشتر بدانیم  گوگرد معدنی زرکوه با ارزان ترین قیمت و بالاترین کیفیت

بهترین زمان برای بالا بردن ذخیره مواد غذایی مرحله بعد از برداشت است که قسمت اعظم عناصر غذایی از طریق جذب توسط ریشه و محلول پاشی در جوانه ها و شاخه ها ذخیره می شود.

مصرف کود سرک بیشتر در مورد کود نیتروژن مرسوم است. در شرایطی که نیتروژن شسته می شود و یا خطر دنیتریفیکاسیون وجود دارد. غالباً 25 تا حداکثر 50 درصد از کل نیتروژن مصرفی را قبل از کشت و بقیه را به صورت سرک به مزرعه می دهند. مقدار کود نیتروژن پیش کاشتی به مقدار نیتروژن موجود در لایه 20 تا 30 سانتیمتری خاک دارد.

زمان مصرف کودهای پاییزه

فروش کود کشاورزی

در فصل پاییز هنوز فعالیت های رویشی و زایشی (برای فصل آتی) و ذخیره سازی مواد به پایان نرسیده است. با توجه به نوع درخت و منطقه باید دوره و میزان آبیاری در پاییز به گونه ای باشد که، تغلیظ شیره درختان ، تحمل سرمای زمستانه درختان و آماده سازی آنها برای خواب زمستانه به درستی انجام شود. کوددهی و محلول پاشی بعد از برداشت ، مقاومت جوانه های گل را به سرمای زمستانه و بهاره افزایش می دهد.

چون بعد از برداشت هنوز رشد درخت ادامه دارد، بنابر این در صورت عدم آبیاری درخت با تنش مواجه میشود. همچنین نمیتواند ذخیره سازی مناسبی داشته باشد. همینطور درصورت عدم آبیاری تغلیظ شیره درختان و آماده سازی آنها برای خواب و سپری کردن زمستان با مشکلاتی همراه خواهد بود.

عناصر مورد استفاده ترکیبی از ازت، روی و بر می باشد. استفاده از ترکیبات آمینو اسیدها و عصاره جلبک نیز بسیار توصیه می شود. شرکتهای مختلف محصولات متنوعی را در این خصوص تولید کرده اند. فروت ست ها ، کلاته ها، اورگانامین ها از این دست می باشند.

کود کشاورزی در مازندران از بازار های فروش عالی برخوردار می باشد. زیرا این محصولات در زمینه کشاورزی که در این شهر زیاد است کارایی زیادی دارد. فروش کود کشاورزی در این شهر به منظور رفاه حال مشتریان به طرق مختلفی انجام می شود تا کار را برای خریداران بازار ها آسان کند. در ادامه مطلب روش های فروش را ذکر می کنیم که به قرار زیر است:

 •  فروش اینترنتی کود کشاورزی
 • فروش سنتی کود کشاورزی
 • فروش مستقیم کود کشاورزی
 • فروش شگفت انگیز کود کشاورزی

جهت تهیه کودهای پائیزه می توانید از طریق راههای ارتباطی که در این صفحه درج شده اقدام فرمائید.

فروش کود کشاورزی

عرضه کود کشاورزی در مازندران

کود کشاورزی در مازندران به طور عمده به فروش گذاشته می شود. افراد می توانند به منظور رفع نیاز های خود به طرق مختلفی در بازار ها اقدام کنند تا دیگر کمبودی در بازار ها احساس نشود.

کود های کشاورزی در بازار های کشور ما در انواع و اقسام مختلفی هستند که از نظر عوامل متعددی با همدیگر تفاوت دارند و در شهر های مختلف ارائه می گردند. کود کشاورزی در مازندران معمولا به طور عمده به فروش گذاشته میشود. تولید کنندگان به منظور عرضه محصولات معمولا از فروشگاه های آنلاین و نمایندگی های پخش استفاده می کنند.

بیشتر بدانیم  فروش انواع کودهای کشاورزی با نازل ترین قیمت

عرضه اینترنتی و عرضه سنتی دو روش مورد نظر است که در بازار ها مورد استقبال قرار می گیرد. لازم به ذکر است که کود های کشاورزی به دو شیوه فله و بسته بندی ارائه می گردند.

استفاده از کود های گاوی و مرغی علاوه بر تامین بعضی از عنصر های تغذیه ای خاک،باعث بهبود خاک می شود در ادامه با اهمیت استفاده از کود اشنا می شوید:

 • کاهش فرسایش خاک
 • بهبود ویژگی های خاک
 • نگاه داشتن رطوبتی بیشتر در خاک
 • افزایش حاصلخیزی و باروری خاک
 • کود غذای ضروری موجودات درون خاک است

اگر از کود های آلی استفاده کردید و کافی نبود می توانید از کود های معدنی دیگری هم استفاده کنید. کود دهی پاییزه از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. تولید بیشتر محصول و مقاومت بالا در تنش های زمستانه از مزایای کود دهی در پاییز است.

کودهای حاوی بور، روی نیتروژن، جلبک و امینو اسیدها برای محصولات باغی توصیه می شود. کودها عموماً بصورت محلول پاشی مصرف می شوند. بعد از برداشت محصول استفاده میشود.

کود چالکود

خرید کود کشاورزی

به منظور بهره بردن کامل از کود ها تولید کنندگان انواع مدل های کود کشاورزی را در کیفییت های مختلف تولید میکنند.
کود به هر نوع ماده الی یا معدنی اطلاق می شود که حاوی مواد غذایی مورد نیاز برای رشد گیاهان است.
همواره این سوال ذهن کشاورزان را به خود درگیر می کند که چه کار کنند تا بتوانند با سرعت کیفیت خاک و محصولات تولیدی را افزایش دهند.
انواع کود به دسته های زیر تقسیم می شوند:

 • کود شیمیایی
 • کود ارگانیک
 • کود حیوانی

دلایل استفاده از کود

امروزه تولید کنندگان با در نظرگیری نیاز ها و مشکلاتی که خاک های معمولی دارند سعی دارند انواع مختلف کود را تولید کنند.
اگر شما با موارد زیر هنگام کشاورزی مواجه شدید به شما استفاده از کود را پیشنهاد می کنیم:

 • فقر مواد غذایی
 • ناباروری خاک
 • رشد اندک گیاهان
 • کیفیت پایین محصولات تولیدی

گیاهان مواد مورد نیاز خود را از خاک تامین می کنند و اگر خاک مرغوب نباشد گیاهان تولید شده از مرغوبیت بالایی برخوردار نیستند.

برای خرید کود کشاورزی ارومیه با قیمتی مناسب و کیفیتی عالی به سایت ما مراجعه کنید. و از مزایای خرید اینترنتی ان برخوردار شوید:

 • قیمتی مناسب
 • ارسال رایگان به نقاط مورد نظر کشور
 • استفاده از تخفیفات
 • برخورداری از کیفیت عالی کود

کود کشاورزی ارومیه به سبب ویژگی ها و خصوصیات مثبتی که دارد بسیار مورد توجه همگان قرار می گیرد شما می توانید برای اطلاع دقیق از قیمت خرید کود کشاورزی ارومیه به سایت ما مراجعه کنید.

یکی از علت هایی که کشاورزان را به سمت خرید و مصرف کود کشاورزی سوق می دهد غنی نبودن خاک های معمولی است به علت اهمیتی که نوع خاک و کیفیت ان در محصولات تولید شده دارد اکثر افراد به دنبال روش های کار امدی می باشند.

اگر شما هم برای خرید اینترنتی از سایت ها اطمینان ندارید برای اطمینانی بیشتر و کیفیتی تضمین شده به سایت های معتبر ما در سراسر کشور مراجعه کنید.

Rate this post

Originally posted 2023-01-08 17:26:11.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما