مجموعه الیسا کود شما را به خرید بهترین محصولات انواع کود و سم کشاورزی دعوت می نماید.

نمایندگی گوگرد معدنی زرکوه در شیراز

یکی از مواد بسیار مهم و حیاتی در بهتر شدن رشد و عملکرد گیاهان و کمک به سلامت خاک گوگرد است. از گوگرد در تولید بسیاری از کودهای شیمیایی استفاده می شود این ماده را به دو روش طبیعی و شیمیایی تولید می کنند. گوگرد معدنی زرکوه یکی از گزینه های بسیار مناسب و پرکاربرد در بالا بردن کیفیت محصولات باغی و کشاورزی است و به کشاورزان استفاده از این ماده توصیه می شود.

گوگرد معدنی زرکوه

استفاده از کودها و مکمل های غذایی یکی از فرآیندهای بسیار مهم در صنعت کشاورزی و باغداری است که نقش بسیار حیاتی و مهم در کیفیت محصولات تولیدی دارد. گوگرد معدنی یکی از این مواد است که استفاده از آن ضروری است. در واقع این ماده نه تنها در رشد و عملکرد گیاهان نقش مثبت دارد بلکه در بهبود ساختار خاک و کاهش شوری و … آن هم نقش مهمی را ایفا می کند. خرید گوگرد زرکوه در بازار که پر از محصولات تقلبی و فیک است امری دشوار شده است به همین دلیل توصیه می شود که حتما خرید این ماده از فروشگاه های معتبر صورت گیرد که اطمینان از اصل بودن محصولات آن داریم.

خرید گوگرد زرکوه مشهد

هر چند که در طبقه بندی عناصر غذایی مورد نیاز گیاه، گوگرد جزو عناصر ثانویه معرفی شده اما نقشی فعال تر از عناصر ثانویه دارد. نقش مهم گوگرد در گیاهان سبب شده که خرید گوگرد معدنی زرکوه که یکی از گوگردهای تولیدی با کیفیت است روز به روز بالا رود زیرا این ماده در صنایع مختلف به خصوص در صنعت کشاورزی و باغداری نقش حیاتی را ایفا می کند.

ارگانیک بودن گوگرد معدنی زرکوه و خاصیت قارچ کشی از مهمترین مشخصه های بارز این ماده می باشد که به آن اشاره می کنیم. خواص بسیار زیادی برای گوگرد معدنی زرکوه تعریف شده که در این محتوا به مهمترین آن ها اشاره می کنیم هر چند که خواص آن بسیار فراتر از موارد اشاره شده می باشد

  • ارگانیک بودن و خاصیت ضد قارچی
  • پایین آورنده pH  خاک های قلیایی و ضدعفونی کننده خاک
  • بهبود بخشی به خاک و گیاهان برای جذب بهتر سایر عناصر غذایی و عناصر شیمیایی
  • بالا بردن مقاومت گیاهان در برابر تنش های محیطی و بسیاری از عوامل بیماری زا
  • گوگرد معدنی چهارمین عنصر پر مصرف برای گیاهان
  • از بین بردن انواع آفات و حشرات و …
  • موثر در از بین بردن ناهنجاری های موجود در خاک و … از مهمترین خواصی است که برای گوگرد معدنی زرکوه تعریف شده است.

خرید گوگرد معدنی زرکوه برای درختان میوه

گیاهان و درختان برای ادامه زندگی و داشتن بالاترین رشد و عملکرد و کیفیت بالای محصولات خود نیازمند تغذیه مناسب هستند که گوگرد یکی از این مواد ضروری و حیاتی برای رشد بهتر گیاهان و درختان می باشد و افزون بر موارد گفته شده مقاومت آن ها را در برابر بسیاری از عوامل طبیعی بالا می برد. انتخاب نوع کود مناسب و مراقبت های ویژه برای درختان میوه امری بسیار ضروری و مهم است که بسته به نوع این درختان متفاوت می باشد اما همه آن ها نیاز به مواد مغذی ضروری دارند.

بالا بودن خواص گوگرد معدنی سبب شده که تقاضا برای خرید گوگرد معدنی زرکوه بالا رود. درختان میوه چون زردآلو، گردو و سایر درختان نیاز ویژه ای به این ماده دارند هر چند که نباید نقش سایر عناصر غذایی مهم را کمرنگ دانست اما گوگرد معدنی زرکوه هم به نوبه خود در تولید محصولات با کیفیت در جایگاه ویژه ای قرار دارد.

نکات بسیار مهم در خرید گوگرد معدنی زرکوه

همانطور که در بالا هم اشاره شد. گوگرد در افزایش رشد و عملکرد و کیفیت محصولات در صنعت کشاورزی و باغداری جایگاه ویژه ای دارد. گوگرد موجود در خاک به دو صورت آلی و معدنی است. از آنجایی که گوگرد موجود در خاک در حالت آلی نمی تواند توسط گیاه جذب شود استفاده از گوگرد معدنی بیشتر توصیه می شود. همین امر سبب شده خرید گوگرد معدنی زرکوه بالا رود.

در خرید کودها و مکمل های غذایی مورد نیاز گیاهان باید دقت داشت که محصول خریداری شده از کیفیت بالایی برخوردار باشد و گواهی سلامت را داشته باشد. شرکت الیسا کود یکی از شرکت های مطرح در زمینه فروش بسیاری از کودها و مکمل های غذایی در صنعت کشاورزی و باغداری است که در جایگاه ویژه ای قرار دارد و با فروش محصولات اصل و با کیفیت در بالا بردن کیفیت محصولات تولید نقش مهمی را ایفا کرده است. یکی از محصولات قابل عرضه این شرکت گوگرد معدنی زرکوه است.

طبقه بندی گوگرد در کشاورزی

تنوع گوگردهای تولیدی در کشاورزی بسیار بالا می باشد و برحسب نوع نیاز و محصولات از انواع متفاوت گوگرد استفاده می شود.  مهمترین گوگردی که در کشاورزی استفاده می شود باید کمترین اثر مخرب را در سطح خاک داشته باشد. از آنجایی که این ماده ترکیبی شیمیایی بوده و از منابع معدنی به دست آمده است هر چه که خالص تر باشد اثر مخرب کمتری بر روی خاک دارد. مهمترین گوگردهای مصرفی در کشاورزی عبارتند از :

گوگرد معدنی

این گوگرد از معدن استخراج شده و کشاورزان از آن استفاده می کنند

گوگرد پالایشگاهی

این نوع گوگرد در پالایشگاه ها تولید می شود که این نوع گوگرد خود به دو گروه گوگرد نفتی و گازی تقسیم شده است.

گوگرد گرانوله

در واقع این نوع گوگرد همان گوگرد های تولیدی پالایشگاهی است که برای استفاده راحت تر در کشاورزی به صورت گرانوله در آمده اند

گوگرد مایع

این نوع گوگرد در مقایسه با سایر گوگرد ها درصد کمتری گوگرد دارد و بیشتر از آن برای تغذیه گیاهی در خاک استفاده می شود و در برخی از موارد به نقش آن در کاهش آفات هم یاد شده است.

تجزیه گوگرد معدنی زرکوه به صورت زیر می باشد. وجود گوگرد محلول در حدود ۸ درصد،گوگرد عنصری در حدود ۱۲ درصد، گوگرد کل ۲۰ درصد و ماده آلی ۱۲ درصد است. می توان گوگرد معدنی را در بسته های ۳۰ کیلوگرمی، ۲۰ کیلوگرمی و … خریداری کرد. قیمت این محصول هم بسته به نوع برند، نوع بسته بندی، نوسانات بازار ارزی و …. در حال تغییر می باشد. اما قیمت این ماده در مقابل کارایی بسیار بالایی که دارد بسیار به صرفه می باشد.

 

 

سعید حسینی

من در حوزه انواع کود و سم کشاورزی مشغول به کار هستم

مجموعه الیسا کود شما را به خرید بهترین محصولات انواع کود و سم کشاورزی دعوت می نماید.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.