تولید گوگرد معدنی زرکوه و پخش عمده آن

پخش تولیدی عمده کارخانه گوگرد معدنی زرکوه بسیار گسترش یافته است. زیرا تولید کود گوگرد معدنی زرکوه با کیفیت بسیار بالایی انجام می شود. که بهترین نوع کود در کشاورزی برای محصولات زراعی می باشد.

معرفی گوگرد معدنی و ویژگی های آن

عنصر گوگرد به صورت طبیعی در طبیعت وجود دارد. از این عنصر غیر فلزی می توان به عنوان کود جهت تقویت رشد محصولات کشاورزی بهره برد. گیاهان و درختان عموما با کمبود گوگرد مواجه می شوند. که این امر موجب ضعیف شدن رشد آن ها و زرد شدن برگ درختان می شود.

بنابراین با استفاده از کود های حاوی گوگرد می توان این کمبود را در درختان و گیاهان جبران کرد. و با استفاده از کوددهی یک مکمل تغذیه ای برای آن ها فراهم کرد. اما انتخاب کود با کیفیت در این زمینه یک مساله بسیار مهم می باشد. زیرا کیفیت پایین کود های مصرفی موجب خسارات جبران ناپذیری در محصولات زراعی می شود.

کود گوگرد معدنی زرکوه از نظر کیفت و تضمین اثر گذاری موثر آن حرف اول را در عرصه کشاورزی می زند. گوگرد بعد از پتاس، فسفر و ازت چهارمین عنصر پر استفاده برای گیاهان محسوب می شود. یکی از اثرات مفید گوگرد به توصیه کارشناسان رفع سفیدک انگور است. همچنین مصرف آن برای از بین بردن حشرات موذی، کرم سفید ریشه درختان و حفظ نباتات ضروری می باشد.

گوگرد از نظر جرم در دنیا دهمین عنصر و در زمین نیز پنجمین عنصر به حساب می آید. انواع گوگرد شامل گوگرد صنعتی، گوگرد گازی و گوگرد نفتی می باشد. ترکیبات متداول گوگرد شامل مواد معدنی سینابر (سولفید جیوه)، گالن (سولفید سرب)، استیبنیت (سولفید آنتیموان)، پیریت (سولفید آهن) و اسفالریت (سولفید روی) است. و مواد معدنی سولفات همچون آلونیت (سولفات آلومینیوم پتاسیم)، باریت (سولفات باریم) و گچ (سولفات کلسیم) می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ باشد.

گوگرد زرکوه

چرا گوگرد معدنی زرکوه؟

با استفاده کردن از گوگرد معدنی ارگانیک زرکوه محصولاتی کاملا طبیعی، ارگانیک، بی نظیر و غیر شیمیایی را به جامعه مصرف و بازار فروش تحویل دهید. این نوع گوگرد به سبب اینکه عناصر آن غیر شیمیایی و کاملا ارگانیک است. مجوز عضویت در انجمن ارگانیک کشور ایران را کسب نموده است.

این نوع گوگرد پس از ترکیب با خاک روی ریشه درختان در حال خشک شدن، فورا مشکل آنها را رفع کرده و مجددا آنها را سبز و زنده می کند. گوگرد زرکوه بدون افزودنی هایی مثل پودر آجر ضایعاتی، اسید کلریدریک، بنتونیت و . . . قابلیت محلول پاشی دارد. همچنین قابلیت گرده پاشی داشته و روی محصولات کشاورزی، گلخانه ای، درختان و محصولات زراعی ماندگاری دارد.

تولید گوگرد معدنی آذرشهر و زرکوه بیماری های قارچی مثل نماتد، گموز، شانکر و . . . را دفع می کند و همچنین در دمای حدود پنجاه درجه سانتی گراد بالاتر از صفر در تابستان بدون ایجاد عارضه و سوزندگی بر روی گیاهان، سرشاخه و برگ قابلیت محلول پاشی دارد.

گوگرد زرکوه می تواند از پوچ شدن و کشمشی شدن پسته ها جلوگیری کند. و سبب پر شدن مغزها شود. پس اگر قارچ ها، بیماری ها، لاروها، انواع آفات حشرات، انگل ها و . . . به محصولات زراعی، گلخانه ای و کشاورزی شما صدمه زده می توانید. به خرید این نوع گوگرد از سایت کود فروشی اقدام کنید.

تا از مشکلات و آفات خلاص شوید و شاهد رشد مجدد و زیاد شدن محصولات خود باشید. فروشگاه کود فروشی و گوگرد معدنی نیاز شما را در این خصوص به صورت پودری و کلوخه داخلی و صادراتی تامین می کند. این فروشگاه مفتخر است. که محصول خود را با اصالت مواد اولیه به شرط آنالیز و با مناسب ترین قیمت به مشتریان عزیز عرضه نماید.

کارخانه تولید گوگرد معدنی زرکوه

کارخانه تولید گوگرد معدنی زرکوه یکی از واحدهای صنعتی مهم در ایران است که در شهر زرکوه واقع شده است. این کارخانه به دلیل وجود معادن گوگرد غنی در منطقه، به تولید و فرآوری این ماده معدنی می‌پردازد. گوگرد معدنی به عنوان یک ماده اولیه مهم در صنایع مختلف، از جمله صنایع شیمیایی، کشاورزی، داروسازی و غیره استفاده می‌شود.

این کارخانه با بهره‌گیری از تجهیزات و فناوری‌های پیشرفته، فرآوری معادن گوگرد را انجام می‌دهد. مراحل تولید از استخراج اولیه معدن تا تصفیه و بسته‌بندی نهایی انجام می‌شود تا محصولات با کیفیت و استانداردهای موردنیاز تولید شوند.

از جمله کاربردهای گوگرد معدنی می‌توان به تولید کودهای گوگردی جهت بهبود خاک و افزایش محصولات کشاورزی، تولید مواد اولیه در صنعت شیمیایی، و همچنین استفاده در فرآوری فلزات و صنایع مرتبط اشاره کرد.

همچنین، تولید گوگرد معدنی به عنوان یک فعالیت صنعتی مهم، نقش مهمی در ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی منطقه دارد و به عنوان یک منبع درآمد برای دولت نیز اهمیت دارد.

گوگرد زرکوه چه خاصیتی برای درخت پسته دارد؟

نیاز درختان پسته به گوگرد معدنی زرکوه بیشتر از فسفر است. مهم ترین آفت درخت پسته، پسیل معمولی پسته است. که به شیره خشک معروف است. در فصل زمستان به صورت حشره است .و در فصل بهار تخم ریزی می کند. نوزادهای این حشرات از شیره نباتی تغذیه می کنند تا بزرگ شوند.

مصرف شیره گیاهی توسط این حشرات سبب ریزش برگ های درخت پسته، ضعف عمومی پسته، افزایش دانه‌ های پوک و دهان بسته، ریزش دانه های کوچک و جوانه ها می شود. در اواخر خرداد باعث ریزش برگ، جوانه و خوشه در پسته می شود.

و همچنین میزان پوکی ثمره نیز بیشتر می شود. در ماه مرداد نیز باعث می‌شود. که پسته‌ ها دهان بسته بمانند. استفاده گوگرد زرکوه برای پسته می‌تواند. از بروز این مشکلات و آفات پیشگیری کند.

قیمت گوگرد معدنی زرکوه

کاربرد گوگرد در کشاورزی

گوگرد معدنی زرکوه یک ماده غذایی غنی و پراهمیت است. که در بخش کشاورزی به ضروریات و اهمیت آن کمتر توجه شده است. این محصول در حقیقت چهارمین عنصر مهم شیمیایی است. که نقش بسیار مهمی در متابولیسم گیاهان و درختان دارد. که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ایجاد کلروفیل : از مهمترین خواص گوگرد معدنی این است. که باعث ایجاد کلروفیل در گیاهان می ‌شود. کلروفیل، عمل فتوسنتز را برای گیاهان و درختان راحت تر می‌ کند. و در نتیجه تمامی ویتامین و روغن ‌ها به همراه نشاسته و قندها در گیاهان به وجود می ‌آید.
  • فعال ‌سازی آنزیم‌ ها در گیاهان : این ماده با فعال ساختن آنزیم‌ ها در گیاهان و درختان، واکنش های بیوشیمیایی را در آنها  تقویت می کند.
  • تقویت سنتز روغن در گیاهان : استفاده از گوگرد برای گیاهانی که دانه های روغنی تولید می‌ کنند. مثل کلزا از اهمیت فوق ‌العاده‌ای برخوردار است.
  • تولید پروتئین در گیاهان

خواص گوگرد معدنی زرکوه

محلول پاشی روی درختان پسته با گوگرد معدنی

گوگرد معدنی زرکوه در تولید اسید آمینه‌هایی مثل سیستئین، هموسیستئین، نقش بسیار مهمی دارد. که وجود اسید آمینه‌هایی مثل سیستئین و متیونین باعث ایجاد پروتئین در گیاهان می شود. که می ‌توان نتیجه گرفت گوگرد معدنی می ‌تواند. تا نود درصد در تولید پروتئین نقش بسزایی داشته باشد.

  • بهبود عملکرد و افزایش کیفیت محصولات کشاورزی

یکی از پارامترهای مهم در کشاورزی کیفیت محصولات و افزایش ثمر در گیاهان و درختان است. که برای اکثر کشاورزان از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین استفاده از گوگرد معدنی می‌ تواند. باعث افزایش درصد پروتئین در گیاهان و درختان، افزایش روغن در بذرهای روغن زا، کیفیت غلات و همچنین افزایش پروتئین در علوفه ‌هایی مثل یونجه و ذرت شود.

  • تقویت گیاهان در مقابل شرایط جوی نامساعد

یکی دیگر از خواص گوگرد معدنی زرکوه بسته بندی 25 کیلویی این است. که میزان تحمل گیاهان و درختان در مقابل خشکی، سرما و حتی فلزهای سنگین را افزایش می ‌دهد.

محلول پاشی روی درختان پسته با گوگرد معدنی

خواص گوگرد معدنی زرکوه

گوگرد معدنی که از معادن زرکوه استخراج می‌شود، دارای خواص و کاربردهای متنوعی است. در ادامه به برخی از خواص این ماده معدنی اشاره خواهم کرد:

1. کود گوگردی: گوگرد معدنی به عنوان یک منبع اصلی گوگرد، در تولید کودهای گوگردی برای بهبود خاک و افزایش بهره‌وری محصولات کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کودها به عنوان یک منبع تامین گوگرد جهت رشد بهتر گیاهان و بهبود کیفیت محصولات کمک می‌کنند.

2. صنایع شیمیایی: گوگرد معدنی در تولید مواد اولیه برای صنایع شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. تولید مواد شیمیایی مانند اسید‌ها، ترکیبات گوگردی و مواد ضدعفونی‌کننده از جمله کاربردهای اصلی این ماده معدنی است.

3. صنعت کاغذ: در تولید کاغذ، گوگرد معدنی به عنوان عامل سفیدکننده و کنترل pH مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ویژگی‌ها بهبود کیفیت و استحکام کاغذ را تسهیل می‌کنند.

4. صنایع غذایی: گوگرد معدنی به عنوان یک ماده محافظ طبیعی در تولید برخی از محصولات غذایی مانند مرغ، گوشت و محصولات آبزیان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده معدنی کمک به جلوگیری از رشد میکروارگانیسم‌ها و افزایش عمر ماندگاری محصولات دارد.

5. صنایع داروسازی: گوگرد معدنی در تولید برخی از داروها به عنوان یک عامل ضدعفونی‌کننده و ضد التهابی استفاده می‌شود.

خواص متعدد گوگرد معدنی زرکوه، نشان‌دهنده اهمیت این ماده معدنی در صنایع مختلف و تأثیر آن در بهبود فرآورده‌ها و محصولات مختلف است.

Rate this post
بیشتر بدانیم  فروشگاه گوگرد معدنی زرکوه درجه یک

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما