نمایندگی گوگرد معدنی زرکوه با قیمت کارخانه

کود گوگرد معدنی زرکوه یکی از بهترین کودهای طبیعی با مواد آلی ارگانیک است. و از بقایای جلبک ها و موجودات دریایی درست می شود. این نوع گوگرد نه تنها حاوی گوگرد عنصری است بلکه حاوی 8 درصد گوگرد محلول می باشد. کود گوگرد معدنی زرکوه برای محصولات زراعی، کشاورزی، درختان میوه به ویژه درخت پسته قابل استفاده است.

آشنایی با کود گوگرد معدنی زرکوه

کود گوگرد معدنی زرکوه کاملا ارگانیک بوده که منشا آن معدن زرکوه گرمسار است. قیمت آن در مقایسه با دیگر کودهای مورد استفاده در کشاورزی بسیار مقرون به صرفه می باشد. دفع آفات، حشرات، قارچ، انگل و لاروها ازویژگی های بارز این کود هستند. برای همین کود گوگرد معدنی زرکوه از کودهای پر کاربرد در کشاورزی است. با کاهش وزن مخصوص مولکولی گوگرد زرکوه می توان از آن در روش های مختلف آبیاری استفاده نمود. چون به راحتی در آب حل می شود. بعد از مخلوط گوگرد با خاک متوجه رشد گیاهان و درختان و حتی درختان نیمه خشک و در حال خشک خواهید بود. کود گوگرد معدنی زرکوه حاصل رسوبات باکتری، بقایای جلبک و انواع موجودات دریایی می باشد و نیازی به استفاده از باکتری تیوباسیلوس ندارد.

مزایای استفاده از کود گوگرد معدنی زرکوه در کشاورزی

 • به تقویت و اصلاح خاک های شور و قلیایی کمک می کند.
 • باعث آزاد شدن ریز مغذی های موجود در خاک و کودهای حیوانی می شود.
 • با بهبود بخشیدن رشد رویشی و زایشی منجر به تولید محصولات بیشتر در گیاهان می شوند.
 • حفظ و نگهداری رطوبت خاک
 • حرکت و پیشروی ریشه در خاک را آسان می نماید.
 • کود گوگرد معدنی زرکوه بهترین کود در کشاورزی است.
بیشتر بدانیم  فروش کود گوگرد مایع کشاورزی

علائم و نشانه های کمبود گوگرد در گیاهان

 • -برگ های جوان زرد رنگ می شوند.
 • -شاخه های گیاه نازک می گردند.
 • -رشد گیاهان کاهش می یابد.
 • -برگ های گیاه دچار پیچش می شوند.
 • گیاهان و درختانی که دچار کمبود ازت و گوگرد می شوند علائم مشابهی را نشان می دهند. در این صورت باید دقت کرد که در اثر کمبود کدام کود گیاه این علائم را نشان می دهد.

گوگرد از عناصر حیاتی برای رشد گیاهان

گیاهان برای رشد و نمو علاوه بر ازت، فسفر، پتاسیم به عنصر دیگری به نام گوگرد نیاز دارند. گوگرد چهارمین عنصر لازم و ضروری که برای گیاهان حائز اهمیت است و با نام اختصاری S نشان داده می شود. در برخی از گیاهان و درختان نیاز به گوگرد حتی بیشتر از عناصر پر مصرفی مانند فسفر است. در مراحل مختلفی از رشد مانند ساخت پروتئین، فعالیت آنزیم ها و تشکیل کلروفیل گیاهان به این عنصر حیاتی نیاز دارند. کمبود و یا عدم حضور آن در محیط رشد گیاه، عملکرد کمی و کیفی گیاه را کاهش می دهد.گوگرد در مقادیر خیلی کم توسط خود گیاهان تولید می شود. برای همین این عنصر را باید به صورت کودهای سولفاته در اختیار گیاه قرار داد.

گوگرد چه خاصیتی برای پسته دارد؟

پسیل پسته یکی از آفات مهم در باغات پسته به حساب می آید. برای مبارزه با این آفت باغداران با استفاده گوگرد زرکوه برای پسته باعث کاهش جمعیت آفت و از بین رفتن آن می شوند. همچنین در باغات پسته چون میزان بی کربنات آب آبیاری، آهک و پی اچ خاک بالا است. جذب ریز مغذی هایی چون آهن، روی، فسفر، مس، بور و منگنز توسط گیاهان با مشکل مواجه می شود. طبق آزمایشات متعدد انجام شده علت این مشکل را کمبود کود گوگرد معدنی زرکوه اعلام کرده اند. در نتیجه این کود از کشمشی و پوچ شدن پسته ها جلوگیری می کند. کود گوگرد معدنی علاوه بر مبارزه با پسیل پسته، باعث از بین رفتن آفات و بیماری های قارچی دیگری مانند گموز، نماتد و شانکر، سن، شته و کرم گلوگاه انار و غوزه، دفع کنه زعفران، سفیدک انگور، کرم و قارچ ریشه انگور و بیماری های دیگر می گردد. برای همین بیشتر مورد توجه کشاورزان قرار می گیرد.
بیشتر بدانیم  خرید سولفات آمونیوم گندم با قیمت استثنایی

نمایندگی گوگرد معدنی زرکوه در شیراز

در حال حاضر به خاطر افزایش تقاضا برای گوگرد در بخش کشاورزی، مراکز متعددی در توزیع و پخش این کود فعالیت می نمایند. در این میان ممکن است افرادی سودجو با تقلب به خرید و فروش در این کار مشغول باشند. برای همین بهترین کار این است که از طریق نمایندگی گوگرد زرکوه در شیراز اقدام به خرید کنید. قیمت کود گوگرد معدنی زرکوه بسته به نوع محصول متغیر است. برای بسته بندی آن از پاکت های 50 کیلویی استفاده می کنند. کود گوگرد معدنی زرکوه کودی ارگانیک می باشد. گوگرد معدنی زرکوه به خاطر ارگانیک و غیر شیمیایی بودن عناصر مجوز عضویت در انجمن ارگانیک را کسب کرده است. همچنین از وزارت کشاورزی و موسسه خاک و آب ایران مجوز ثبت را گرفته است.

علت استفاده از کود گوگرد معدنی زرکوه

 • -به راحتی در آب قابل حل است و از رسوبات باکتری فعال تشکیل می شود.
 • -این نوع گوگرد از سفره های نفتی زیر سطح زمین توسط آتشفشان به روی زمین انتقال نیافته است. همچنین قطب مولکولی اش از پسماند نفت، ضایعات نفتی و نفت نمی باشد.
 • -در برابر آفات و قارچ های آسیب رسان محصولات کشاورزی چون جالیزها و صیفی جات واکنش خوبی نشان می دهد.
 • -کود گوگرد معدنی زرکوه بعد از گذشت 18 روز اضافه کردن به خاک، باعث بهبود و رفع بیماری نماتد خاک گلخانه، زمین های زراعی و کشاورزی می گردد. این کود بعد از 12 مصرف باعث می شود خاک های شور و قلیایی را به خاک های اسیدی تبدیل می کند.
 • -این نوع کود ریشه های درختان را در فصل زمستان گرم نگه می دارد. لذا از سرمازدگی ریشه ها در روزهای سرد سال جلوگیری می کند. همچنین جلوگیری از ریزش زودهنگام برگ درختان و خزان زودرس از مزایای دیگر استفاده از گوگرد زرکوه می باشد.
 • -این نوع گوگرد بعد از اینکه به خاک اضافه شد. در اثر آبیاری و تابش نور خورشید به سولفوریک طبیعی تبدیل می گردد. این کار باعث باز شدن بافت خاک می شود و حرکت ریشه در خاک را آسان می کند.
 • -کود گوگرد زرکوه بعد از محلول پاشی بر روی محصولات مانند پوشش عمل می کند. و آنها را از آفتاب سوختگی در امان نگه می دارد. علاوه بر این، از خشک شدن سرشاخه و شاخه درختان جلوگیری می کند.
 • -این کود حاوی مواد مختلفی چون کلسیم، منیزیم، منگنز، آهن، سولفات گوگرد و اکسید کلسیم می باشد.
 • کود گوگرد معدنی زرکوه به اسیدی شدن خاک کمک می کند.
بیشتر بدانیم  تولید سولفات آمونیوم در کارخانه شیراز
 
Rate this post

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما