قیمت بهترین اسید هیومیک غنی شده

اسید هیومیک غنی شده همان بقایای تجزیه شده مواد ارگانیک می باشد که بستر خاک را برای رشد گیاه تقویت می کند در این نوشتار قصد داریم به نحوه تولید این محصول،قیمت اسید هیومیک و فروش اسید هیومیک بپردازیم با ما همراه باشید.

معرفی اسید هیومیک غنی

به بقایای تجزیه شده موارد ارگانیک که به صورت زنجیره ای به هم وصل می باشند اسید هیومیک غنی شده می گویند،این نوع اسید در چرخه طبیعی حیات خاک،اقیانوس و دریا ها یافت می شود. البته لازم به ذکر است که با اینکه به طور طبیعی این نوع اسید در چرخه حیات موجود است اما مجموعه عواملی در تولید و شکل گیری آن نقش دارد یعنی زمانی که گیاه یا حیوانی حیات طبیعی و رشد خود را از دست می دهد مولکول های موجود در آن روی خاک باقی می  ماند،در چنین شرایطی کرم های خاکی،باکتری ها،قارچ و یا حشرات شروع به مصرف و تغذیه بقایای حیوان یا گیاه می کنند و بعد از گذشت مدت زمانی بقایا تجزیه شده و تغییر شکل پیدا می کند.

ماده تغییر شکل پیدا کرده بافت مقاوم به خود می گیرد و نام کلی آن را هوموس می خوانند،در واقع هوموس همان ماده تجزیه شده است اما شدت مقاومت آن بسیار بالا است و مجدد تجزیه نخواهد شد یکی از اجزای هوموس اسید هیومیک غنی شده است که  بسیار کارآمد می باشد.

چنین ترکیبی برای خاک بسیار مفید و ارزشمند است زیرا مواد مغذی را بین خاک و گیاه به خوبی انتقال می دهد،امروزه مانند گذشته به دلیل استفاده بیش از اندازه از ظرفیت خاک در بیشتر موارد زمین های کشاورزی قابلیت کشت مجدد ندارند زیرا بستر خاک به شدت ضعیف شده و گیاهان و محصولات به بازدهی مطلوب نمی رسند،استفاده از کود یکی از بهترین و مناسب ترین گزینه ها جهت تقویت خاک و افزایش بازدهی است اما باید به این نکته توجه نمود که کود های شیمیایی به هوموس خاک آسیب وارد می کند به همین منظور باید از کود های ارگانیک جهت احیاء خاک استفاده کرد.

بیشتر بدانیم  قیمت کود اوره ارگانیک 50 کیلویی

اسید هیومیک غنی شده موجود در مواد ارگانیک  به زندگی و افزایش بازدهی گیاهان و عملکرد مطلوب خاک کمک می کند،همچنین گیاه را در برابر بیماری ها نیز به شدت مقاوم می کند و در تحریک رشد ریشه ها نیز نقش موثری دارد.

بازار کود تهران

بازار فروش اسید هیومیک غنی شده

با توجه به رواج استفاده از کودهای ارگانیک در حوزه کشاورزی، امروزه تعداد زیادی شرکت با کیفیت و عملکرد برتر در تولید اسید هیومیک غنی شده فعالیت می‌کنند. این واقعیت باعث از بین بردن نگرانی افرادی شده است که به دنبال استفاده از این نوع محصول هستند.شرکت‌ها امکان خرید محصول مورد نظر را در هر حجم و اندازه مورد نیاز را فراهم کرده‌اند. هرچند قیمت این محصول متغیر است و به شرایط مختلف بستگی دارد، به عبارت دیگر قیمت آن یک مقدار ثابت و مشخصی ندارد.

امروزه، اسید هیومیک غنی شده در اندازه‌های مختلف در دسترس قرار دارد و کشاورزانی که زمین‌های وسیعی را در اختیار دارند، می‌توانند به صورت عمده این محصول را از شرکت‌ها خریداری کنند. این اقدام باعث صرفه‌جویی در قیمت نهایی محصول خواهد شد. البته لازم به ذکر است که این محصول منحصر به استفاده در صنعت کشاورزی نیست بلکه در صنعت چرم سازی و نساجی  نیز کاربرد دارد،این محصول یکی از محصولات پر کاربرد در ایران می باشد.

5/5 – (1 امتیاز)

Originally posted 2021-03-10 18:51:30.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما