بهترین قیمت خرید سولفات آمونیوم گرانوله

شرکت های تولیدی سولفات آمونیوم گرانوله با کیفیت بالا در داخل ایران موجود می باشد. که محبوب ترین آن ها، شرکت های آرمان شیمی، فاتح، پتروشیمی ارومیه، بادرام پیشرو آریا و … می باشد.

خواص کود سولفات آمونیوم گرانوله

شرکت های تولیدی سولفات آمونیوم گرانوله نام برده شده در شهر های متفاوت و با الگو های تولیدی متفاوتی فعالیت می کنند. و دلیل متفاوت بودن قیمت این محصول به علت وجود چندین تولید کننده به صورت رقابتی در بازار فروش می باشد. بیشترین تولید کنندگان رقابتی این محصول در شهر های ارومیه، یزد و شیراز فعالیت می کنند.

این سه شهر از نظر تولید با کیفیت تر و قیمت مناسب تر در تولید کود سولفات آمونیوم گرانوله روز به روز روند پیشرفتی را در پیش دارند. سولفات آمونیوم در عرصه کشاورزی مزایای ویژه ای را دارد. که از نظر هیچ کشاورزی پنهان نمانده است.به همین جهت این کود برای کشاورزان بسیار با ارزش می باشد.

به جای استفاده از کود اوره می توان از کود سولفات آمونیوم گرانوله که مزایای بیشتری نسبت به آن دارد. استفاده کرد. همچنین این کود در مقایسه با کود اوره خسارات کمتری به محصولات کشاورزی ایراد می کند.

سولفات آمونیوم پرکاربردترین کود ازته برای کشاورزی است. این کود دارای گوگرد و نیتروژن بوده و بعنوان مکمل در خاکهای خالی از سولفور استفاده می شود. این کود مرکب از گوگرد و ازت مناسب برای تشکیل اسدهای آمینه و پروتئین ها برای افزایش باردهی و کاهش ضایعات و در پسته، گردو بادام و محصولاتی از این دست موجب پر مغزی آنها خواهد شد.

بیشتر بدانیم  پخش سولفات آمونیوم کشاورزی به قیمت عمده

بخش نیتروژنی آن یون آمونیوم است. این خاصیت در خاکهای غرق آبی مانند شالیزارها پرکاربرد است. در این حالت یون آمونیوم به رس چسبیده و کمتر شسته می شود که برخلاف رفتار کودهای پایه نیترات است. همچنین این کود با مصرف کم انرژی در کوتاهترین زمان جذب و در متابولیسم گیاه مصرف میگردد.

از جمله موارد مصرف این کود در افزایش عملکرد رشد و کیفیت محصولاتی مانند پسته، مرکبات، یونجه، ذرت، کلزا، پنبه، سیب زمینی، برنج و گندم می باشد.  

کاربرد کود سولفات آمونیوم

 

تأثیر استفاده از سولفات آمونیوم در شالیزارهای برنج

کود سولفات آمونیوم همواره اولویت اول کشاورزان و بهترین کود کشاورزی برای جبران کمبود گوگرد در شالیزارها و زمین­ های زیر کشت برنج بوده است. کود سولفات آمونیوم علاوه بر تأمین گوگرد برای برنج یک منبع غنی ازت برای شالیزارها می‌باشد. همچنین زمانی ‌که از این کودبه‌جای اوره استفاده شود تا 2 تن در هکتار میزان محصول برداشت‌شده افزایش می‌یابد.

این افزایش برداشت به علت کاهش هدر رفت و تلف شدن نیتروژن ازته این کود در قیاس با اوره می‌باشد. در خصوص اوره اگر آبیاری به‌موقع صورت نگیرد، ازت آن به‌صورت گاز آمونیاک هدر و از دسترس خارج میگردد. اما سولفات آمونیوم پایدارتر بوده و اتلاف نیتروژن آن ناچیز می باشد، حتی اگر آبیاری تا 2 هفته به تأخیر بیوفتد.

برای کاهش هدر رفت نیتروژن زمان استفاده از کود اوره، می بایست آن را روی خاک خشک پاشید. برای آبیاری بین 3 تا 5 روز بعد از کود دهی اوره باید مزارع آبیاری گردد. هنگامی که آبیاری بیش از این بطول بیانجامد هدر رفت نیتروژن را بدنبال خواهد داشت.

بیشتر بدانیم  تولیدکنندگان سولفات آمونیوم با کیفیت مرغوب

اگر آبیاری بلافاصله پس از کود پاشی اوره و سولفات آمونیوم انجام گیرد میزان افزایش محصول نهایی به یک‌میزان خواهد بود. اگر تاخیر در آبیاری 7روز یا بیشتر باشد اختلاف بسیار فاهش خواهد بود.

چرا که برای سولفات آمونیوم بازدهی در حدود 600 تا 1500 کیلو در هکتار بر افزایش محصول خواهد بود درحالی که اوره افزایشی را نشان نمیدهد. حال اگر بعد از 14 روز از کود پاشی آبیاری صورت گیرد این افزایش برای سولفات آمونیوم به 1200 تا 2000 کیلو در هکتار خواهد رسید.

سولفات آمونیوم ارزان ترین قیمت

مزایای استفاده از کود ازته آمونیوم گرانوله

بنابراین با استفاده از کود سولفات آمونیوم گرانوله به‌جای اوره، نه تنها از اتلاف ازت به میزان قابل ملاحضه ای جلوگیری میشود بلکه تولید محصولات کشاورزی همچون برنج افزایش قابل توجهی خواهد داشت. ضمناً مشکلات آلودگی نیتروژنی به محیط زیست نیز به طرز چشم گیری کاهش خواهد یافت. پس برای باردهی بهتر شالیزارها سولفات آمونیوم بهترین کود قابل استفاده می باشد.

این کود در قیاس با سایر کودهای ازته کمتر در خاک شسته می شود. سولفات موجود در آن علاوه اصلاح خاک جذب گیاه شده و گوگرد مورد مصرف گیاهان را نیز تامین میکند این کود جزء بهترین کودهای ازتی خاک های قلیایی و آهکی که در ایران شناخته شده است می باشد. سولفات آمونیوم علاوه بر دارا بودن ازت، اسیدزا و دارای گوگرد عنصری ست. از سایر مزایای آن:

  • مناسب برای مخلوط کردن و استفاده همزمان با کود های دیگر
  • تنوع استفاده بصورت محلول در آب، پاشش روی خاک کانال کود و چالکود
  • کلوخه نمی شود
  • حمل و نقل راحت و انبار داری مناسب تر
  • بدلیل حلالیت بالایی دارد، قابلیت استفاده به عنوان علف کش و آفت کش
  • مورد استفاده در انواع مدارهای آبیاری به دلیل حل شدن کامل در آب
بیشتر بدانیم  فروش سولفات آمونیوم گرانوله بصورت عمده

سولفات آمونیوم گرانوله

خرید کود سولفات عمده

سولفات آمونیوم یک نمک معدنی مرکب از گوگرد سولفاته و نیتروژن آمونیاکی میباشد. از این نمک در کشاورزی برای کاهش PH و اصلاح خاک استفاده می شود. از این کود برای تامین ازت و گوگرد مورد نیاز برای گیاهان استفاده می گرد.

سولفات آمونیوم گرانوله در ایران محدود به چند نوع تولیدکننده می شود. هر تولید کننده ای بر اساس روش تولید خود کیفیت متفاوتی را ارائه می نماید. اما متاسفانه در بازار واحدهایی به منظور کسب سود بیشتر دست به تقلب زده و بدون درنظر گرفتن ایراد خسارت به کشاورزان از کودهای بی کیفیتی استفاده می کنند.

تولید این کود در بسته های 50 کیلو گرمی عرضه می گردد. این کود ترکیب 24 درصد گوگرد و 21 درصد ازت می باشد. مسئله ای که باید در آن مد نظر قرار گیرد میزان حلالیت و مقدار کلر موجود در آن است. هرچه میزان کلر آن بیشتر باشد حلالیت آن کاهش یافته و موجب شوری خاک می گردد. از این رو در انتخاب محصول با کیفیت دقت لازم باید اعمال شود.

برای خرید عمده کود سولفات آمونیوم لازم است که مستقیماً از کارخانه اقدام نمائید. برای خرید از کارخانه با شماره های درج شده در این صفحه تماس بگیرید. این مجموعه کود سولفات آمونیوم را از لحظه سفارش تا تحویل مدیریت کرده و محصول را با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان با قیمت درب کارخانه تقدیم می نماید.

5/5 – (1 امتیاز)

Originally posted 2022-12-28 15:12:30.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما