تولید نیترات پتاسیم با کیفیت مرغوب

تولید نیترات پتاسیم خالص و تامین مواد غذایی مورد نیاز خاک، بسیاری از این کمبودها را رفع کردند. و عملیات کودپاشی همیشه نجات بخش در صنعت کشاورزی می باشد. یکی از پرکاربردترین کود طبیعی برای افزایش کیفی رشد گیاهان نیترات پتاسیم طبیعی است.

افزایش روز افزون جمعیت بشری و دخل و تصرف در زمین های کشاورزی سبب می شود. که روز به روز بر جمعیت اضافه شود. و از طرف دیگر از وسعت زمین های قابل کشت کاسته شود. همین امر سبب می شود که از زمین های کشاورزی بدون استراحت دادن پیوسته استفاده شود. که این امر سبب می شود خاک با کمبود مواد غذایی روبرو گردد.

استفاده کود نیترات پتاسیم در کشاورزی

از جمله کود پرکاربرد در صنعت کشاورزی کود نیترات پتاسیم است. که به دلیل دارا بودن دو عنصر مغذی و پر مصرف نیتروژن و پتاسیم ضروری برای رشد بهتر گیاه می باشد. این کود قابلیت حل شدن در آب را دارد و در رشد رویشی گیاه، بهبود کیفی محصولات تولیدی، افزایش مقاومت گیاهان به خشکی،شوری ، آفات و بسیاری از بیماری های گیاهی تاثیر مثبتی دارد.

نیترات پتاسیم طبیعی به صورت طبیعی در دیواره غارها وجود دارد. و به عنوان ماده معدنی طبیعی از آن یاد می شود که شامل سه عنصر پتاسیم، نیتروژن و اکسیژن می باشد. که امروزه در صنعت کشاورزی بسیار درخشان عمل می کند. و بیشترین کاربرد را دارد و در هر مرحله از رشد گیاه می توان از این کود پرکاربرد استفاده کرد.

بیشتر بدانیم  نیترات پتاسیم هلندی با بهترین قیمت

مهمترین مزایای کود نیترات پتاسیم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • حلالیت بالا
  • به دلیل وجود پتاسیم در افزایش گلدهی نقش مهمی دارد
  • قابل استفاده بودن در انواع سیستم های آبیاری
  • افزایش کیفیت در ذخیره و حمل و نقل
  • افزایش عمر مفید محصولات کشاورزی
  • کاهش اختلالات فیزیولوژیکی

قیمت نیترات پتاسیم طبیعی در بازار

خوشبختانه امروزه تولید نیترات پتاسیم توسط برخی از شرکت های تولید و عرضه کننده کودها و تجهیزات کشاورزی صورت می گیرد. بهتر است که خرید نیترات پتاسیم طبیعی  حتما از فروشگاه های معتبر صورت گیرد که از کیفیت محصول خریداری شده اطمینان خاطر داشته باشیم.

خرید پتاسیم نیترات هم به صورت حضوری و هم به صورت اینترنتی صورت می گیرد. در خرید نیترات پتاسیم کیلویی با هر مقدار که مدنظر باشد برای کاربرد در کشاورزی و یا صنعت می توان مقدار مورد نیاز خود را ثبت کرد. قیمت نیترات پتاسیم طبیعی بسته به نوع بسته بندی، شرکت تولیدی، میزان حلالیت آن و نوع دانه بندی متغییر است. تقاضا برای خرید این ماده نه تنها در کشاورزی بلکه در صنایع دارویی، صنایع غذایی، صنعت و … هم بالا است. هر چند که به عنوان کود بیشتر برای ما آشنا است.

 
Rate this post

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما