کود سولفات پتاسیم خرید عمده با بهترین قیمت

کود سولفات پتاسیم حاوی پتاسیم و گوگرد می باشد. دو عنصری که جهت رشد هر گیاهی نقش اصلی را ایفا می کند. این کود حفاظت گیاهان و درختان را در برابر بیماری ها به عهده دارد.

کود سولفات پتاسیم چیست؟

کود سولفات پتاسیم که عموما با نام کود سولوپتاس شناخته می شود. به علت دارا بودن عنصر پتاسیم تغذیه گیاه را بهبود می دهد. و موجب افزایش کیفت رشد آن می شود. به این صورت که جذب پروتئین ها، ویتامین ها و آمینواسید ها را توسط گیاهان تسریع میکند. همچنین سرعت عمل فتوسنتز گیاهان را نیز بهبود می دهد.

این کود قابلیت تنظیم و کنترل PHخاک را دارا می باشد. بنابراین عملکرد مطلوب این کود در زمین های قلیایی قابل شهود می باشد.

این کود از واکنش ترکیبی دو عنصر کلرید پتاسیم به همراه اسید سولفوریک تولید می شود. به همین علت می تواند مقدار سدیم موجود در برگ ها را کاهش داده و به رنگدهی مطلوب آن ها کمک کند.

کود سولفات پتاسیم چیست

قیمت کود سولفات پتاسیم ۵۰ کیلویی

قیمت کود سولفات پتاسیم ۵۰ کیلویی ممکن است تحت تأثیر عوامل مختلفی باشد، از جمله محل تولید و توزیع، شرکت تولید کننده، مارکتینگ و فروش، شرایط بازار و تقاضا، نرخ ارز و سایر عوامل اقتصادی. همچنین، قیمتها ممکن است با پیشرفت زمان تغییر کنند و به روز شوند.

با این حال، در حدود سال ۲۰۲۱، قیمت کود سولفات پتاسیم ۵۰ کیلویی در بازار جهانی معمولاً بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار آمریکا در هر تن (۴ تا ۶ دلار برای هر کیلو) قرار می‌گیرد. بنابراین، قیمت برای یک کیسه ۵۰ کیلویی حدوداً بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار آمریکا قرار می‌گیرد.

بیشتر بدانیم  سولفات پتاسیم مرغوب + خرید و فروش

مهم است به این نکته توجه کنید که قیمتها ممکن است به دلیل تغییرات بازار و شرایط مختلف در هر کشور، منطقه یا فصل، متفاوت باشند. بنابراین، بهتر است قبل از خرید، بازار محلی خود را بررسی کنید و با فروشندگان محلی یا تأمین کنندگان کود مشورت کنید تا قیمت دقیق را بدست آورید.

مشخصات کود سولوپتاس

سولفات پتاسیم مزه ای مابین تلخی و شوری دارد. قابلیت انحلال در آب را دارا می باشد. بنابراین از آن می توان به صورت آبیاری جهت کود دهی محصولات کشاورزی استفاده کرد. این کود به دو صورت پودری و گرانول تولید می شود.

طبق آزمایشات انجام شده هر چه اندازه ذرات این کود کوچکتر باشد. سرعت تجزیه آن در خاک و جذب آن توسط گیاه بیشتر خواهد بود. بنابراین صنعت تولید این کود در تلاش جهت تولید ذرات هر چه کوچکتر این کود می باشد.

این کود آهن، فسفر و کربوهیدرات مورد نیاز را به مقدار زیاد تامین می کند. به جذب حداکثری آن ها نیز کمک می کند. بنابراین تاثیر این کود در محصولاتی که به این سه عنصر نیاز بیشتری دارند. مانند غلات بسیار قابل توجه خواهد بود.

مشخصات کود سولفات پتاسیم

قیمت خرید سولفات پتاسیم

خرید کود سولفات پتاسیم که از ترکیب یون های آنیون سولفات و کاتیون پتاسیم به همراه گوگرد ساخته می شود. موجب از بین بردن قارچ ها و آلودگی های محصولات می شود. و از آن ها در برابر بیماری ها حفاظت می کند.

این کود آنزیم های جذب پروتئین و مواد قندی توسط گیاه را تقویت می کند. و در رنگدهی برگ ها و محصولات بسیار موثر است. همچنین به حجیم تر و خوش رنگ شدن میوه درختان نیز کمک می کند.

بیشتر بدانیم  قیمت سولفات پتاسیم ارومیه (سولوپتاس) | خرید عمده

جهت خرید کود سولوپتاس با قیمت مناسب با ما در ارتباط باشید.

قیمت خرید سولفات پتاسیم

مزایای ویژه کود سولفات پتاسیم

  • امکان کشت و باروری محصولات و گیاهان در خاک های قلیایی.
  • افزایش سرعت فتوسنتز گیاهان و جذب بیشتر و بهتر پروتئین و مواد مغذی.
  • محافظت از محصولات و گیاهان در مقابل قارچ ها و آفت ها.
  • قابلیت حلالیت بالای آن در آب.
Rate this post

Originally posted 2022-11-22 11:15:01.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما