خرید کود نیترات آمونیوم با کیفیت تضمینی

خرید کود نیترات آمونیوم که بر اساس فرمول شیمیایی آن به عنوان یک اکسید کننده قوی کاربرد دارد. جهت استفاده در محصولات زراعی و افزایش نیترات خاک انجام می شود. این ترکیب کودی حلال قوی در آب است.

کود نیترات آمونیوم چیست؟

در طی یک واکنش بین دو ماده اسید نیتریک و آمونیاک، نیترات آمونیوم به دست می آید. نیترات آمونیوم به شکل یک کریستال بلوری جامد می باشد. البته به شکل مایع نیز تولید می شود. با افزودن این کود به خاک موجب افزایش حاصلخیزی خاک و افزایش بازدهی محصولات کشاورزی می گردد.

نیترات آمونیوم در واقع یک کود شیمیایی مصنوعی جهت بهبود شرایط فعلی رشد محصولات می باشد. این کود به راحتی در آب حل می شود. و از این نظر به خوبی جذب خاک و ریشه محصولات می شود. بنابراین سرعت عملکر و تاثیر گذاری آن بالا می باشد. و نتیجه تاثیر آن به خوبی در محصولات قابل رویت می باشد.

خرید کود نیترات آمونیوم کریستالی در کشاورزی رایج تر می باشد. زیرا هم از نظر حمل و نقل و نگهداری آن و هم از نظر استفاده از آن در کشاورزی نسبت به نوع مایع این کود آسان تر و کاربردی تر می باشد.

کود نیترات آمونیوم غنی از نیتروژن می باشد. ماده ای که از اصلی ترین عوامل رشد گیاهان می باشد. نیتروژن موجود در این کود به خوبی توسط گیاهان جذب می شود. و کمبود نیتروژن مورد نیاز آن ها را تامین می کند. به علت حلالین بالایی که در آب دارد. به سرعت و به طور کامل در خاک تجزیه می شود. و هدر رفت و تبخیر در استفاده از این کود وجود ندارد.

بیشتر بدانیم  قیمت انواع سولفات آمونیوم کشاورزی

همچنین این کود حاوی آمونیاک نیز می باشد. که با تجزیه در خاک به مصرف محصولات زراعی می رسد. این کود ازته درصد کمتری ازت نسبت به کود اوره دارد. ولی مصرف و کاربرد بیشتری نسبت به آن دارد. زیرا میزان تبخیر کود اوره بسیار بالا می باشد. این در حالی است که کود نیترات آمونیوم اصلا تبخیر نمی شود. و پایداری آن بیشتر است.

قیمت آمونیوم نیترات

قیمت کود های شیمیایی هر ساله توسط تعاونی مرکز خدمات کشاورزی تعیین می گردد. اما با توجه به تغییر شرایط در سال جاری نوسان و تغییر قیمت ها بسیار بالاست. فاکتور هایی در تعیین قیمت کود های شیمیایی تاثیر گذار است که از جمله مهم ترین آن ها درصد ازت موجود در کود می باشد.

کود آمونیوم نیترات با توجه به درصد ازت آن و از همه مهم تر ویژگی پایداری این کود در برابر هدر رفت، با قیمت بسیار مناسبی در بازار عرضه و به فروش می رسد. که بسیار در کشاورزی کاربرد دارد. و به علت عملکرد آن در بین کشاورزان محبوب می باشد.

گیاه گندم به علت کشت زیاد آن و با توجه به شرایط و محیط کشت آن به نیتروژن و آمونیوم زیادی جهت رشد مطلوب و بهینه نیازمند است. خرید کود نیترات آمونیوم جهت استفاده برای گیاه گندم بسیار مناسب و کاربردی می باشد. زیرا دو ماده اصلی و مورد نیاز گندم که شامل نیتروژن و آمونیوم می باشد. را دارا می باشد.

مصرف کود نیترات آمونیوم

کود نیترات آمونیوم حاوی 34% ازت می باشد. که یکی از پر کاربردترین کود های مصرفی در زمینه کشاورزی می باشد. که در محصولات گلخانه ای و زراعی جهت کود دهی از آن استفاده می شود. این کود در خاک تجزیه می شود. و به سرعت جذب ریشه گیاهان می شود. در نتیجه نیتروژن مورد نیاز آن ها را تامین می کند. و افزایش رشد و بازدهی محصولات را منجر می شود.

بیشتر بدانیم  خرید بهترین کود چالکود با قیمت عالی

این کود یکی از ارزان ترین روش های نیتراته کردن خاک کشاورزی می باشد. که مدت زمان انجام آن هم بسیار کوتاه می باشد. این کود با تاثیر در خاک نیز موجب کمک به حاصلخیزی خاک می شود.

مقدار مصرف کود نیترات آمونیوم امری بسیار مهم می باشد. که باید به آن بیشتر توجه شود. زیرا در صورت استفاده بیش از اندازه از کود نیتراته موجب اسیدی شدن خاک و در نتیجه خشک شدن گیاهان و محصولات می شود.

تعیین میزان مصرف این کود به نسبت نوع خاک و شرایط رشد محصولات متفاوت می باشد. بنابراین قبل از مصرف این کود باید با کارشناسان مربوطه در مورد مقدار مصرف آن مشورت شود.

زمان مصرف این کود برای نهال ها و جوانه ها توصیه نمی شود. زیرا ریشه گیاهان باید به حداقل عمق خاک رسیده باشند. یعنی باید از زمان کاشت محصولات حداقل یک ماه گذشته باشد. بهترین نوع مصرف این کود در عمق کمتر خاک می باشد. تا ریشه گیاهان و محصولات نیز بتوانند از این کود تغذیه کنند.

همچنین مصرف این کود باید به صورت دوره ای و منظم در 4 دوره انجام گیرد. دوره مصرف این کود برای محصولات و گیاهان متفاوت است. اما به طور کلی دوره مصرف این کود از ماه اسفند تا شهریور می باشد. پس از کود دهی نیترات آمونیوم حتما باید مناطق مورد نظر آبیاری شوند. تا کود نیترات آمونیوم حل و تجزیه شود.

مزایای نیترات آمونیوم

نیترات آمونیوم به دلیل دارا بودن نیتروژن موجب بهبود رنگ سبزی برگ ها و بزرگ تر و جوان تر شدن آن ها می شود. نیتروژن مصرفی برگ ها از طریق ریشه از خاک جذب و از ساقه ها به برگ ه و قسمت های دیگر گیاه می رسد.

بیشتر بدانیم  صادرات انواع کود کشاورزی ارگانیک

کود نیترات آمونیوم برای محصولات زراعی و باغی استفاده می شود. این کود در محصولاتی چون گندم، برنج، پسته، خیار، ینجه،گوجه فرنگی و… کاربرد بسیاری دارد. زیرا این گیاهان بیشتر از محصولات دیگر جهت رشد مطلوب به نیتروژن نیاز دارند.

کود نیترات آمونیوم از قدیمی ترین کود های نیتراته می باشد. که در عرصه کشاورزی بسیار کاربرد دارد. نوع جامد این کود مصرف بیشتر و بهینه تری را در زمینه کشاورزی دارد.

نیترات آمونیوم ماده ای بی بو و سفید رنگ حلال در آب می باشد. که گرمای محیط را جذب می کند. و به سرعت توسط گیاهان جذب می شود.

این کود قابلیت ترکیب با کود اوره و کود سولفات را دارد. که موجب تامین ازت بیشتر محصولات و همچنین تامین گوگرد مورد نیاز گیاهان می شود. که با ترکیب شدن با نیترات آمونیوم سرعت نفوذ و جذب آن ها در خاک و محصولات بیشتر می شود. در نتیجه تاثیر پذیری آن ها افزایش می یابد.

Rate this post

Originally posted 2022-12-20 13:50:50.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما