خرید کود چالکود گرانوله

خرید کود چالکود گرانوله روشی به عنوان جایگذاری و تزریق کودهای آلی و شیمیایی در خاک است. کود در زیر خاک آماده شده و برای مصرف درختان و گیاهان استفاده می شود. معمولا از کود چالکود در زمستان در اولین فصل رشد گیاهان و درختان استفاده می شود. بدلیل روش نادرست استفاده از دیگر کودها و استفاده بیشتر یا کمتر از مورد نیاز درختان. عمدتا محصولات کمبود مواد مغذی یا مصرف بیش از حد آب را تجربه می کنند. با خرید کود چالکود گرانوله راندمان و کارایی مصرف مواد مغذی توسط درختان افزایش پیدا می کند. همچنین در این روش کود توسط ریشه بهتر جذب می شود. و نفوذ به اندازه آب مورد نیاز از طریق چاله های اطراف ریشه ی درختان انجام می شود.

کود چالکود گرانوله

زمان مصرف کود چالکود گرانوله

در صورت استفاده از کود چالکود دست ساز، با توجه به این که این ترکیب حلالیت بیشتری دارد. و با آب و باران زود تر شسته و از بین می رود. بهتر است از آن در پایان فصل زمستان و قبل از بیدار شدن درختان استفاده شود. اما ترکیبات شرکتی و گرانوله کود چالکود قابلیت تولید و ماندگاری بیشتری دارند. همچنین حلالیت کمتری نسبت به نوع دست ساز خود دارند. بنابراین مقاومت بیشتری در برابر آب و باران دارند. بنابراین قابلیت نگهداری و آزاد کردن مواد مغذی را در مدت زمان طولانی انجام می دهند. این ویژگی ها استفاده از این نوع کود را در اواسط پاییز تا اواخر زمستان ممکن می کند.

بیشتر بدانیم  خرید بهترین کود چالکود با قیمت عالی

فواصل تکرار عملیات چالکود

با توجه به این که کود چالکود امکان ذخیره و آزاد سازی ترکیبات و مواد مغذی را به مدت طولانی و مرحله به مرحله انجام می دهد. بنابراین تامین مواد مغذی توسط این کود برای درختان و گیاهان برای مدت طولانی خواهد بود. پس نیاز به تکرار عملیات چالکود به طور مکرر نیست.

به طور معمول عملیات چالکود در باغات هر یک سال در میان انجام می شود. انجام هر ساله چالکود موجب عملکر بهتر و اثر بخش تر در نوع رشد و باروری محصولات خواهد شد. همچنین استفاده از این کود به دلیل عدم نیاز به تکرار استفاده مکرر از آن صرفه ی اقتصادی نیز به همراه دارد.

دقت شود که به هنگام تکرار عملیات چالکود در سال های بعدی، از چاله های سال های قبل مجدد استفاده نکنید. و دفن چالکود را در چاله های جدید انجام دهید. نتیجه ی این کار را به هنگام بهره وری بیشتر محصولات مشاهده خواهید کرد.

فروشگاه ما یکی از مراکز خرید کود چالکود گرانوله با مناسب ترین قیمت می باشد.

مصرف کود چالکود گرانوله

 میزان مصرف کود چالکود

میزان مصرف کود چالکود دست ساز به نوع خاک شما و آنالیز ترکیبات آن بستگی دارد. بنابراین در مورد استفاده از این کود جهت بازدهی بهتر حتما با کارشناس مربوطه خود مشورت نمایید. اما در ترکیبات شرکتی طبق استاندارد توصیه شده به ازای هر درخت یا هر هکتار زمین زراعی ذکر شده است. اما به طور کلی نوع درخت در استفاده از این کود بسیار تاثیر گذار است. برای مثال هر چه سن درخت بیشتر باشد. میزان مصرف استفاده از کود نیز بیشتر می شود. اما به طور کلی استفاده از این کود برای هر درخت نباید به بیشتر از 10 کیلوگرم برسد. همچنین درختان هسته دار نیاز به مصرف کود بیشتری نسبت به درختان میوه دار دارند.

بیشتر بدانیم  عرضه بهترین کود کامل مرکبات

میزان ترکیبات عنصری موجود در خاک و مقدار حاصلخیزی آن نیز در میزان مصرف چالکود تاثیر بسزایی دارد. همچنین هر چه خاک سبک تر و دارای مواد آلی بیشتری باشد. میزان مصرف کود چالکود کمتر خواهد بود.

Rate this post

Originally posted 2022-11-02 07:57:34.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما