شرکت های تولید و عرضه سم و کود کشاورزی در ایران

عرضه سم و کود کشاورزی در ایران توسط شرکت های متعدد و بزرگی تولید و در حال انجام می باشد. با توجه به نیاز کشاورزی به سم و کود به عنوان مکمل تغذیه ای محصولات، این شرکت ها اقدام به تولید و تامین این نیاز کرده اند.

تاریخچه تولید سم در ایران

برای اولین بار در سال 1390 در  ایران یک کارخانه تولید سم در شهر کرج شروع به فعالیت و تولید و عرضه سم کشاورزی نمود. اولین تولیدات این کارخانه سموم ارسنیک بود. که در ابتدا خط تولید خود را با مقدار کم آغاز کرد. و سپس سموم معدنی نیز به تولیدات خود افزود.

ولی پس از مدت کوتاهی از آغاز فعالیت به علت مشکلات آن دوره خط تولید خود را متوقف کرذ. اما پس از مدتی با قدرت تر از قبل فعالیت خود را مجدد آغاز کرد. و در سال 1344 مجدد شروع به تولید سموم کشاورزی نمود. که خط تولید خود را به 4400 تن در سال رساند. عمده ترین تولیدات این کارخانه بر پایه ی سموم شیمی آلی بود.

پس از آن با گرفتن بازار سموم کشاورزی توسط این کارخانه، کارخانه های متعدد بسیاری وارد میدان رقابت تولید و عرضه سم و کود کشاورزی در ایران شدند. و به مرور صنعت تولید و عرضه سم و کود کشاورزی پیشرفت قابل توجهی کرد. در حاضر حدود 70 واحد تولید و عرضه سم و کود کشاورزی در ایران در حال فعالیت می باشند. و نیاز بازار داخلی را به خوبی تامین می کنند.

بیشتر بدانیم  خرید کود کشاورزی تهران | مراکز عرضه و فروش آن

شرکت های عرضه سم و کود کشاورزی در ایران

شرکت های تولید سم کشاورری ، شرکت هایی هستند. که مجوز فعالیت و تولید سموم کشاورزی را از ارگان های ذیربط دریافت کرده اند. و تجهیزات مورد نیاز که شامل آزمایشگاه کنترل کیفی سموم شیمیایی و دستگاه های تولید سم هستند را دارند. و توان تولید و فروش سموم کشاورزی را به مراکز فروش و توزیع دارا هستند.

شرایط دریافت پروانه کارخانه آفتکش شیمیایی

برای تاسیس و اخذ پروانه شرکت تولید و فروش سم کشاورری مراحل قانونی مختلفی را باید طی کرد. تا مجوز فعالیت از طرف سازمان صنایع و معادن و تجارت دریافت کنند. و همچنین باید تائیدیه اداره کل حفاظت محیط زیست نیز دریافت کرد.

اهمیت استراتژیکی شرکت های عرضه سم کشاورزی

با توجه به اینکه جمعیت جهان روز به روز در حال افزایش است. و طبیعتا به منبع غذایی و کشاورزی بیشتری نیاز است. ولی همه ساله مقادیر زیادی از محصولات کشاورری در سراسر جهان توسط آفات نباتی و حشرات مختلف مورد حمله قرار می گیرند. و با توجه به اینکه منابع غذایی محدود است. و نیاز به رشد بیشتر آفت کش ها و کنترل آفات نباتی در آینده وجود دارد. برای کارخانه های تولید سموم کشاورزی آینده خوبی در سراسر دنیا پیش بینی می شود.

علی رغم اینکه روزانه نیاز بیشتری به تولید سموم کشاورزی در دنیا وجود دارد. ولی در ایران واردات بی رویه سموم کشاورری و قیمت بالای هزینه های اولیه و مواد اولیه باعث ایجاد چالش ها و نگرانی های جدی برای شرکت های تولیدی سموم کشاورزی کرده است.

Rate this post

Originally posted 2023-01-29 18:51:28.

بیشتر بدانیم  فروش ویژه اسید بوریک وارداتی کشاورزی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما