مجموعه الیسا کود شما را به خرید بهترین محصولات انواع کود و سم کشاورزی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

صادرات عمده انواع سم کشاورزی

صادرات عمده انواع سم کشاورزی

بر اساس اطلاعات آماری مرکز مطالعات کشاورری صادرات عمده انواع سم کشاورزی در ۹ ماهه پابانی سال ۱۳۹۷ افزایش چشم گیری داشته است.

میزان صادرات سموم از ایران

در ۹ ماهه سال ۱۳۹۷ مقدار ۱۷۵۸ تن آفت کش آماده مصرف و ۶۴۶ تن‌آفت کش تکنیکال جمعا صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۳۲.۹ و ۵۰.۶ و ۱۵ درصد افزایش داشته است .

بیشترین صادرات ایران به کدام کشورها بوده

در سال گذشته ببشترین صادرات سم ایران به کشورهای قزاقستان، تاجیکستان، عراق، افغانستان و ترکیه بوده است .
کیفیت بالای سم ایرانی باعث شد تا بتواند جایگاه و بازار خودرا در بین کشورهای همسایه و دیگر کشورها پیدا کند که مطمئنا این کار یک‌ شبه انجام نشده ولی متاسفانه چالش هایی که بر سر راه صادرات ایران قرار گرفت باعث شد تا رقبا این بازار بزرگ را از دست تولیدکنندگان ایرانی بگیرند

صادرات عمده انواع سم کشاورزی

مشکلات صادرات سموم کشاورزی

رئیس انجمن کود و سم استان البرز دلیل اصلی مشکلات و چالش ها بر سر راه صادرات سموم ایرانی واردات بیش از اندازه سموم وارداتی از کشورهایی مانند چین و هند میداند که با کیفیت پائین و به میزان زیاد به کشور وارد میشوند و سهم بازار داخلی را از تولیدکنندگان ایرانی گرفته است .

وی اشاره کرد که در ابتدا قرار بر این بود که میزان واردات ۱۲ درصد باشد در صورتی که در حال حاضر این واردات به حدود ۳۰ درصد افزایش یافته و همین امر باعث اسیب جدی به تولید کننده داخلی میزند و باعث از دست رفتن فرصت شغلی زیادی در کشور میشود و چالش های زیادی در زمینه صادرات نیز ایجاد میکند.

صادرات عمده انواع سم کشاورزی

چرا صادرات عمده انواع سم کشاورزی ممنوع شد

به گفته مسعود‌گیل ابادی رییس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان علت اینکه صادرات سم ممنوع شد این‌است که‌مواد اولیه برای تولید بخشی از محصولات باید وارد شود و صادرات سم با مواد اولیه ای که تولید کننده آنورا با ارز ازاد تهیه کرده باشد توجیه اقتصادی ندارد

وی اضافه کرد در حال حاضر ۵۰ درصد مواد اولیه که مورد نیاز تولیدکنندگان است در داخل کشور تهیه میشود ولی قیمت این محصولات داخلی نیز افزایش یافته است.

صادرات عمده انواع سم کشاورزی

تاثیر سم بی کیفیت برصادرات کشاورزی

استفاده از سموم‌ بی کیفیت و غیراستاندارد باعث شده که باقی مانده این سموم در مواد غذایی آثار مخربی برسلامتی و دستگاه گوارش نشان دهد و همچنین افزایش بیماریهای مختلف مانند انواع سرطان ها و .. است

سعید حسینی

من در حوزه انواع کود و سم کشاورزی مشغول به کار هستم

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: سعید حسینی

راه های ارتباطی:

  شماره تماس: 09129732636

  پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

مجموعه الیسا کود شما را به خرید بهترین محصولات انواع کود و سم کشاورزی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید