مجموعه الیسا کود شما را به خرید بهترین محصولات انواع کود و سم کشاورزی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروش کود زمستانه مورد نیاز درختان میوه

فروش کود زمستانه مورد نیاز درختان میوه

کود زمستانه درختان میوه اهمیت بسزایی در رشد و  افزایش محصول دارند خصوصاً درختانی که سال آوری دارند. زمستان ریشه درختان در خواب می باشد. فروش کود زمستانه درختان میوه با بصورت عمده و پک به راحتی قابل تهیه است. این زمان مناسب برای تغذیه و اصلاح خاک می باشد. همچنین از شوری زمینهای شور نیز می توان با آبیاری مناسب کاست. کود زمستانه برای کلیه درختان از جمله مرکبات، انگور، سیب، پسته، گردو، بادام و سایر درختان مناسب میباشد. شرکتهای مختلف با تکیه بر تحقیقات خود پکهایی برای کود دهی زمستانه تولید نموده اند. عناصر اصلی تشکیل دهنده  آنها بیشتر نیتروژن ، فسفر و پتاسیم می باشد.

کود

هر ماده مغذی که برای حاصلخیزی خاک استفاده می شود کود نامیده می شود.

انواع کودها شامل:

کودهای معدنی: کودهایی که از ترکیب عناصر مختلف حاصل می شوند.

کودهای آلی: کودهایی که منشاء آن جانداران بوده اند. در واقع بقایای حاصل از حیوانات یا گیاهان می باشد.

کودهای بیولوژیک: کودهایی که دارای ارگانیسم زنده بوده و موجب حاصل خیزی خاک می شوند. کمپوس ها، جلبک، باکتری ها و قارچها از این دست می باشند.

نانو کودها: این نوع کودها عناصر غذایی و ریز مغذی ها به شکل نانو می باشد. استفاده از آنها کمک می کند تا گیاه با توسعه ریشه، مواد غذایی مورد نیاز خود را به سهولت از محیط اطراف جذب کند.

نگهداری زمستانه باغات

نگهداری زمستانه باغات

زمستان در کشاورزی اهمیت خاصی دارد. نتیجه حاصله از فعالیتهای موثر در زمستان عبارتند از:

 • کنترل و از بین بردم آفات
 • مهار بیماری ها
 • احیا و اصلاح خاک
 • تغذیه درخت

با جمع آوری میوه های زیر درختی، شاخه های خشک، علفها، برگها و خاشاکها محل زندگی کرمها و سایر آفات را از بین می برد. همچنین مانع رشد مجدد علفهای هرز می گردد.

آبیاری زمستانه باغات

آبیاری درختان میوه در زمستان

حداقل یک نوبت آبیاری در زمستان باعث می شود تا سطح خاک کاملاً یخ زده و از رسیدن اکسیژن به آفتهای خاک جلوگیری شود. این فرآیند ضمن از بین بردن آفات به احیای خاک کمک می کند. خاکهایی که یک تا دو نوبت در زمستان با این روش آبیاری شوند(یخ زدگی آب در سطح خاک) بافت اسفنجی تر خواهند داشت و همچنین از تخلخل بیشتری نیز برخوردار خواهند بود.

فروش کود زمستانه برای درختان میوه

کود دهی درختان میوه

تغذیه درختان در زمستان نیز حایز اهمیت است. استفاد از کود باعث ایجاد تعادل بین خاک و گیاه میشود. عناصر مورد نیاز درختان عبارت اند از :

 1. فسفر
 2. ازت
 3. پتاسیم
 4. گوگرد
 5. منگنز
 6. کلسیم
 7. آهن
 8. روی
 9. مس
 10. مولیبدن

استفاده از کودهای فسفره، پتاسه و ریز مغزی ها به صورت سولفات و کود دامی مناسب می باشد.

کود حیوانی

کود های حیوانی

کودهای حاصل از فضله حیوانات می باشند. کودهای حیوانی و شیمیایی لازم و ملزوم یکدیگر می باشند. کودهای حیوانی زمینه جذب کودهای شیمیایی را فراهم می کنند. مصرف مداوم کودهای شیمیایی بافت اسفنجی خاک را از بین می برد. این عمل سبب کاهش جذب گیاه می شود. توصیه می شود هر 3 سال یک با به نسبت 20 تا 30 تن در هکتار از کود حیوانی استفاده شود.

تهیه کود حیوانی

تهیه کودهای حیوانی

فضله را مستقیماً نمی توان بعنوان کود استفاده کرد. برای بعمل آوردن کود حیوانی مناسب باید شرایط خاصی ایجاد کرد. ابتدا فضولات را در محدوده ای دپو می کنند. رطوبت موجود در آن و باکتری هاي هوازی باغث تخمیر آنها می شوند. تخمیر باعث می شود دمای فضولات تا 70 افزایش پیدا کند. این درجه حرارت باعث تجزيه مواد آلي داخل آن ميگردد. حتي قوه نامیه بذور علوفه هرز نیز در این دما از بين میرود. این فرآیند تا حد زيادي بيماريهاي احتمالي در داخل آن را بي اثر خواهند کرد. چنانچه مواد دپو شده فشرده شود، CO2 جایگزین هواي داخل آن میشود.

در مواردی مواد دپو شده را با ماسه بادی می پوشانند. یا اینکه به آن مقداری اوره اضافه میکنند. این کار باعث غنی شدن کود حاصله خواهد شد.

نحوه مصرف کوده زمستانه

کودهای مناسب زمستان به صورت سطحی و یا چالکود استفاده می شود.

کود دهی سطحی

روش سطحی: در ناحیه آبچکان درخت دور تا دور درخت پابیل می شود. خاک کاملاً برگردان شود. سپس مخلوط کود مورد نظر را در این ناحیه پخش کرده با خاک مخلوط میکنیم. بعلت وجود ریشه در ناحیه آبچکان این ناحیه مناسب کود دهی می باشد.

 • روش سطحی در کاش هزینه موثر می باشد. اما دارای معایبی است.
 • بعضاً ممکن است عناصری در خاک تثبیت شده و گیاه نتواند از آن استفاده کند.
 • کود داده شده ممکن است توسط هرزآبها یا روانآبها حاصل از بارش از دسترس گیاه خارج شند.
 • در جاهایی که فاصله درختان زیاد است مانند باغات پسته، با تابش آفتاب امکان رشد علفهای هرز افزایش پیدا میکند. نتیجتاً کود توسط علفهای هرز مصرف می شود.

لذا توصیه می شود کود زمستانه به صورت چالکود استفاده شود.

کود دهی چالکود

روش چالکود: چالها در یک سوم انتهایی سایه انداز درخت حفر شود. در این قسمت بعلت وجود ریشه های جوان جذب عناصر بیشتر است. تعداد چالها باید متناسب با سن و تراکم درختان باغ باشد. درصورت کم بودن چالها اثربخشی آن کم می شود. ازدیاد چالها نیز  باعث افزایش هزینه خواهد شد. معمولا برای درختان با سن بالای 10 سال دو تا چهار چال برای هر درخت توصیه می شود. برای باغهای با تراکم بالا یک چال بین دو درخت کفایت می کند.

قطر چالها بین 30 تا 50 سانتیمتر مناسب می باشد. عمق آن نیز بسته به میزان پراکنش ریشه بین 40 تا 50 سانتی متر باشد.

اکنون چالها را با کود های مورد نظر ( بخشی آلی و بخشی شیمیایی) پر کنید. دقت داشته باشید که کود ریخته شده را فشرده کنید. چال باید هم سطح خاک گردد. درصورت نشت مجدداً کود حیوانی به آن بیفزائید. به هیچج وجه خاک داخل چال را به درون آن بر نگردانید. بلکه آن را در اطراف درخت پراکنده کنید.

چالکود باغات متراکم

در صورت حفر درست چال استفاده از آن برای سالها مناسب خواهد بود. هرسال با نشست آنرا با کود حیوانی یا آلی پر کنید. خیسی بیش از حد و خشکی توده از کارایی آن می کاهد.

تولید کود زمستانه

ترکیبات اصلی این کودها عمدتاً عناصر نیتروژن، فسفر، پتاسیم، گوگرد، آهن، روی، منگنز، منیزیم، کلسیم، بر و مولیبدن می باشد. هر عنصر برای بخشی از گیاه اثر بخشی دارد. شرکت های مختلف در زمینه تولید کود فعال هستند. بسته به منطقه، نوع درخت، وضعیت خاک تولیداتی را ارائه نموده اند.

کارخانه تولید کود

تولید کنندگان کود زمستانه

تولید کنندگان کود های زمستانه بر اساس فقر خاک و شرایط اقلیمی فرمولاسیونی ابداع و روانه بازار کرده اند.

از خمله تولید کنندگان کود می توان به شرکتهایی همچون:

 • شرکت کرمان زمین کرمان با برند جنوبگان
 • شرکت خضراء
 • نگین سبز
 • کوهرنگ با برند ارگانامین
 • و سایر شرکتها ی فعال می باشند

جنوبگان

خرید کود زمستانه درختان میوه

برای خرید آن می توان به کارخانه های تولید کننده آن مراجعه نمود . همچنین مراکز فروش کود زمستانه درختان میوه نیز در دسترستر می باشد. ضمناً با مراجعه به اینترنت و جستجو به را حتی می توانید لیستی از تولید کنندگان و فروشندگان کود زمستانه درختان میوه در اختیار داشته باشید.

لیست موجود کودهای مصرف خاکی و چالکود شرکت جنوبگان به شرح زیر می باشد.

 • میکروگان
 • پلی گرو اکو
 • فرتی روس
 • کمپلکس نخیلات
 • گوگرد بنتونیت دار ۹۰
 • کمپلکس۱۲ ۳ ۵
 • ماکرو۱۰ ۶ ۱۰
 • کمپلکس پلاس ۱۱عنصره

انواع کود کشاورزی

شما می توانید با شماره های درج شده در این صفحه تماس حاصل نموده و محصول مورد نیاز خود را سفارش دهید.

 

 

سعید حسینی

من در حوزه انواع کود و سم کشاورزی مشغول به کار هستم

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: سعید حسینی

راه های ارتباطی:

  شماره تماس: 09129732636

  پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

مجموعه الیسا کود شما را به خرید بهترین محصولات انواع کود و سم کشاورزی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید