قیمت اسید بوریک کشاورزی داخلی و وارداتی در ایران

اسید بوریک کشاورزی بدلیل داشتن بور جزو کودهای پرکاربرد و همچنین در تولید سایر کودها نقش زیادی دارد. قیمت اسید بورک بر حسب مورد مصرف و نوع ساختار متفاوت است. قیمت اسید بوریک کشاورزی در بازار به واسطه محل تولید آن و نحوه عرضه به بازار در نوسان می باشد.

اسید بوریک توسط وزارت کشاورزی و خدمات مصرفی فلوریدا (FDACS) و آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (USEPA) به عنوان یکی از سموم دفع آفات برای استفاده در بسیاری از محصولات کشاورزی (از جمله محصولات ارگانیک مجاز)، چمنزارها، باغها و غیره ثبت شده است. اسید بوریک کشاورزی ممکن است در زمین‌های کشاورزی، مناطق زراعی و در بعضی از کودهای کامل وجود داشته باشد. بور یک ریز مغذی ضروری برای گیاه است. اعتقاد بر این است که بور در رژیم غذایی انسان نیز برای سلامتی استخوان مورد نیاز است. بنابراین، بور ممکن است در بسیاری از مکمل‌ها و ویتامین‏ها یافت شود. همچنین اسید بوریک در بسیاری از محصولات مصرفی از جمله صابون، سفید کننده، مواد شوینده، مواد آرایشی، دارویی، ضد حریق، شیشه و سرامیک وجود دارد. هر چند این ماده می‌تواند به صورت صنعتی تولید شود، اما به طور طبیعی در خاک، گیاهان، آب و هوا نیز وجود دارد.

اسید بوریک پودری

چگونه حشرات را مورد هدف قرار داده و آن‏ها را از بین می‌برد؟

اسید بوریک در طعمه گرانول Niban® با قابلیت جذب بالا ساخته می‌شود. تا میزان مصرف آن توسط حلزون‌ها، شپش‌ها، مورچه‌ها، سوسک‌ها و سایر آفات هدفمند را افزایش یابد. گرانول‌ها نباید برای سگ‌ها، زنبورها، حشرات مفید یا سایر حیوانات غیر هدف جذاب باشد. پس از اینکه طعمه خورده می‌شود، اسید بوریک بر توانایی حشرات در تولید انرژی تأثیر می‌گذارد و سرانجام حشره می‌میرد.

اسید بوریک در کشاورزی

در کجا، چه زمان و چه مقدار اسید بوریک قابل استفاده است؟

اسید بوریک کشاورزی که برای کنترل حشرات غول پیکر آفریقا انتخاب شده است. طعمه‌ای گرانوله (Niban® Granular Bait) است. حاوی ۵٪ از این ماده می‌باشد. دانه‌های طعمه در سطح اطراف یا نزدیکی مناطق آلوده به آفات و حشرات یا اطراف گیاهان که باید محافظت شوند پخش می‌شود. برای پخش کردن طعمه و مواد برای پوشش مناطق بزرگتر می‌توان از تجهیزات پخش کننده و برنامه پخش مورد استفاده قرار گیرد.

بیشتر بدانیم  تولید کننده انواع اسید بوریک ایرانی

نرخ استفاده از اسید بوریک در شرایط معمولی ۳. ۲ اونس (۲/۳ فنجان) تا ۶ اونس در واحد گرانوله در ۱۰۰ فوت مربع زمین است. همچنین در صورت لزوم طعمه را می‌توان هر چهار تا شش هفته مجدداً مورد استفاده قرار داد تا از نابودی آفات مطمئن شوید.

بوریک اسید

تاثیر در محیط اطراف

اسید بوریک استفاده شده در مزارع و زمین کشاورزی، به راحتی توسط آبیاری یا بارندگی حل نمی‌شوند. ضمن اینکه وارد آب روان نمی‌شوند. با این حال، با گذشت زمان، به آرامی به سطح خاک آزاد می‌شود. اسید بوریکی که توسط حشرات و آفات گیاهی جذب و مصرف نمی‌شود. این ماده در نهایت توسط گیاهان و میکروارگانیسم‌های خاک به عنوان یک ماده مغذی جذب می‌شود. در خاک‌های شن و ماسه‌ای و نقاطی که میزان بارندگی زیادی وجود دارد مقداری از اسید بوریک در خاک نفوذ می‌کند. در برخی از موارد وارد پروفایل خاک می‌شود و درنهایت خود را به آب‌های زیر زمینی می‌رساند. با این وجود احتمال آلوده کردن آب‌های زیر زمینی توسط این ماده بسیار کم است. در صورت رسیدن آن به اب زیر زمینی خطرات کمی دارد چون بسیار رقیق است. با این حال بهتر است جهت استفاده از این آفت‏کش از راهنمایی کارشناسان کشاورزی بهره ببرید و میزان بیش از حد آن را در زمین کشاورزی به کار نبرید.

قیمت اسید بوریک

آیا اسید بوریک برای سلامتی افراد مضر است؟

اسید بوریک سمیت حاد (قرار گرفتن در معرض) کم را برای حیوانات آزمایشگاهی که از این ماده مصرف کرده‌اند را نشان می‌دهد. گرچه حوادث مسمومیت که برای انسان رخ داده است نشان می‌دهد که هنگام مصرف در مقادیر زیادی توسط افراد، ممکن است نسبتاً سمی شود.و برای بدن مشکلاتی را به وجود بیاورد. اسید بوریک از نظر سمی حاد در پستانداران هنگام استفاده، بر روی پوست، و در صورت استنشاق نسبتاً سمی است. اسید بوریک ممکن است برای چشم و پوست تحریک کننده باشد. طعمه فرموله گرانوله در همه شرایط غیر تحریک کننده و عملا غیر سمی تلقی می‌شود. همچنین تا کنون هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد این باشد که این ماده باعث ایجاد سرطان می‌شود. آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (USEPA) خطرات سلامتی مربوط به اسید بوریک برای حیوانات را ارزیابی کرده و نتیجه گرفته است که یقین معقول وجود دارد مبنی بر اینکه هیچ آسیبی در معرض آفت کش‌های حاوی اسید بوریک وجود ندارد.

بیشتر بدانیم  نمایندگی عرضه و فروش انواع سم و کود کشاورزی

همچنین در هنگام تولید آفت کش‌های حاوی اسید بوریک طبق دستورالعمل از برچسب استفاده می‌شود. محصولی فرمولاسیون مورد استفاده، بایستی دارای علامت سیگنال «احتیاط» باشد که نشان دهنده کم‌ترین میزان سمیت است. با توجه به ماهیت فرمولاسیون گرانول و روش استفاده از آن، قرار گرفتن انسان به صورت غیر قابل قبول در معرض اسید بوریک مورد انتظار نیست و می‌توان از طریق آموزش ساکنین از آن جلوگیری کرد تا از تماس با طعمه در مناطق آلوده جلوگیری شود.

قیمت اسید بورک کشاورزی تحت چه عواملی می باشد؟

قیمت اسید بوریک کشاورزی تحت عوامل مختلف متغییر است. بدلیل وارداتی بودن آن قیمت اسید بوریک کشاورزی بسته به نرخ نوسان دلار متغیر می باشد. چون نمونه مشابه داخلی ندارد درنتیجه وارد کنندگان اصلی ترین مرجع تعیین قیمت اسید بوریک کشاورزی می باشند. هرچند در سالهای اخیر شرکتهای داخلی اقدام به تولید آن کرده اند اما بدلیل مصرف زیاد پاسخگوی نیاز داخل نبوده بنابراین واردکنندگان نسبت به بازار آن موثر تر هستند و تعیین کننده قیمت اسید بوریک کشاوری می باشند.

اسید بوریک

آسیب به حیوانات خانگی

اسید بوریک در هنگام استفاده برای سگها و سایر حیوانت خانگی نسبتاً سمی و سمی در نظر گرفته می‌شود. فرمولاسیون‌های مورد استفاده جهت محصولات کشاورزی و خانگی حاوی تنها ۵٪ اسید بوریک است و انتظار نمی‌رود به حیوانات اهلی آسیب برساند. ولی در مواردی مانند خوردن مقادیر بسیار زیاد گرانول‌ها می‌تواند باعث آسیب شود.

آیا اسید بوریک به حیات وحش یا سایر موجودات غیر هدف آسیب می‌رساند؟

اسید بوریک نسبت به پستانداران سمیت کمی دارد و برای پرندگان، ماهی‌ها و سایر موجودات آبزی سمی نیست. آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (USEPA) میزان خطرات این ماده را با توجه به سمیت کم و وجود طبیعی آن در محیط‌های زمینی و آبزی، حداقل خطر را برای حیات وحش و موجودات آبزی در نظر می‌گیرد. اسید بوریک همچنین برای زنبورها غیر سمی محسوب می‌شود.

کیسه اسید بوریک

مسمومیت

اگر در معرض اسید بوریک قرار گرفتید و حالت مسمومیت و بیماری داشتید، باید با پزشک خود تماس بگیرید. همچنین می‌توانید با بخش بهداشت محلی خود تماس بگیرید. لازم است هنگام مراجعه به پزشک محصولی که در معرض آن قرار گرفتید را با خود به همراه داشته باشید تا بهترین روش درمانی جهت رفع مسمومیت شما استفاده شود.

4.5/5 – (2 امتیاز)

Originally posted 2020-07-28 18:36:12.

بیشتر بدانیم  قیمت عمده کود اسید بوریک کشاورزی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما