مجموعه الیسا کود شما را به خرید بهترین محصولات انواع کود و سم کشاورزی دعوت می نماید.

قیمت بهترین اسید هیومیک غنی شده

اسید هیومیک غنی شده همان بقایای تجزیه شده مواد ارگانیک می باشد که بستر خاک را برای رشد گیاه تقویت می کند در این نوشتار قصد داریم به نحوه تولید این محصول،قیمت اسید هیومیک و فروش اسید هیومیک بپردازیم با ما همراه باشید.

معرفی اسید هیومیک غنی شده

به بقایای تجزیه شده موارد ارگانیک که به صورت زنجیره ای به هم وصل می باشند اسید هیومیک غنی شده می گویند،این نوع اسید در چرخه طبیعی حیات خاک،اقیانوس و دریا ها یافت می شود. البته لازم به ذکر است که با اینکه به طور طبیعی این نوع اسید در چرخه حیات موجود است اما مجموعه عواملی در تولید و شکل گیری آن نقش دارد یعنی زمانی که گیاه یا حیوانی حیات طبیعی و رشد خود را از دست می دهد مولکول های موجود در آن روی خاک باقی می  ماند،در چنین شرایطی کرم های خاکی،باکتری ها،قارچ و یا حشرات شروع به مصرف و تغذیه بقایای حیوان یا گیاه می کنند و بعد از گذشت مدت زمانی بقایا تجزیه شده و تغییر شکل پیدا می کند.

ماده تغییر شکل پیدا کرده بافت مقاوم به خود می گیرد و نام کلی آن را هوموس می خوانند،در واقع هوموس همان ماده تجزیه شده است اما شدت مقاومت آن بسیار بالا است و مجدد تجزیه نخواهد شد یکی از اجزای هوموس اسید هیومیک غنی شده است که  بسیار کارآمد می باشد.

چنین ترکیبی برای خاک بسیار مفید و ارزشمند است زیرا مواد مغذی را بین خاک و گیاه به خوبی انتقال می دهد،امروزه مانند گذشته به دلیل استفاده بیش از اندازه از ظرفیت خاک در بیشتر موارد زمین های کشاورزی قابلیت کشت مجدد ندارند زیرا بستر خاک به شدت ضعیف شده و گیاهان و محصولات به بازدهی مطلوب نمی رسند،استفاده از کود یکی از بهترین و مناسب ترین گزینه ها جهت تقویت خاک و افزایش بازدهی است اما باید به این نکته توجه نمود که کود های شیمیایی به هوموس خاک آسیب وارد می کند به همین منظور باید از کود های ارگانیک جهت احیاء خاک استفاده کرد.

اسید هیومیک غنی شده موجود در مواد ارگانیک  به زندگی و افزایش بازدهی گیاهان و عملکرد مطلوب خاک کمک می کند،همچنین گیاه را در برابر بیماری ها نیز به شدت مقاوم می کند و در تحریک رشد ریشه ها نیز نقش موثری دارد.

بازار فروش اسید هیومیک غنی شده

امروزه به دلیل مصرف کود های ارگانیک شرکت های بسیار زیادی با کیفیت و عملکرد عالی اقدام به تولید اسید هیومیک غنی شده میکنند و این دغدغه برای افرادی که جویای چنین محصولی هستند برطرف شده است شرکت ها این امکان را   فراهم نموده اند که  افراد محصول مورد نظر خود را در هر حجم و اندازه مورد نیاز خریداری کنند البته  قیمت این محصول یک قیمت ثابت و مشخصی نیست بلکه متناسب با شرایط متغیر می باشد.

این محصول در اندازه های مختلف عرضه می گردد افرادی که زمین های کشاورزی در سطح وسیع دارند می توانند به صورت عمده اسید هیومیک غنی شده را از شرکت ها خریداری کنند این اقدام موجب صرفه جویی در قیمت نهایی خواهد شد. البته لازم به ذکر است که این محصول منحصر به استفاده در صنعت کشاورزی نیست بلکه در صنعت چرم سازی و نساجی  نیز کاربرد دارد،این محصول یکی از محصولات پر کاربرد در ایران می باشد.

سعید حسینی

من در حوزه انواع کود و سم کشاورزی مشغول به کار هستم

مجموعه الیسا کود شما را به خرید بهترین محصولات انواع کود و سم کشاورزی دعوت می نماید.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.