لیست قیمت سم برای کشاورزی

سم برای کشاورزی وقتی برای فروش در بازارها ارائه می‌گردد عموما دارای لیست قیمت هایی است که کار را برای خریداران و فروشندگان آسان می‌نماید و روند معاملات را سرعت می‌بخشد.

سم از جمله مواد ضروری در کشاورزی می‌باشد که در کنار ادوات مکانیزه می‌تاند نیاز بازار دهی ایرانی را از واردات محصولات کشاورزی را کاهش دهد.

کاربرد سم در کشاورزی

کشاورزی و دامپروری دو شغل رایج در کشور ما هستند که در این جا موضوع مورد بحث ما کشاورزی می باشد. در این زمینه مواد بسیاری مورد استفاده کشاورزان قرار می‌گیرد تا کشاورز را در کارش موفق کند. یک کشاورز خبره به خوبی می‌داند که کدام سم برای کدام گیاه و محصول کارایی دارد زیرا هر کدام از سم ها در زمینه خاصی مورد کاربری قرار می گیرند.

در ادامه مطلب نام برخی از گیاهان و درختان مد نظر را بیان می کنیم که به قرار زیر است:

 • سم برای درختان پسته
 • سم برای درختان گردو
 • سم برای درخت انگور
 • سم برای درخت انار
 • سم برای درخت انجیر

کاربرد سم در کشاورزی

لیست سموم کشاورزی رایج در ایران

لیست سموم کشاورزی ارگانیک رایج در ایران شامل مجموعه‌ای از مواد شیمیایی است که به عنوان سموم یا آفت‌کش‌ها در بخش کشاورزی استفاده می‌شوند. این سموم کشاورزی برای مبارزه با آفات، بیماری‌های گیاهی و علف‌های هرز در مزارع استفاده می‌شوند.

در زیر به برخی از سموم کشاورزی رایج در ایران اشاره خواهیم کرد:

1. پاراکوات: این سم به عنوان یک آفت‌کش گروه کربامات مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از پاراکوات در برخی مزارع برای کنترل حشرات موذی مانند شته‌ها و سوسک‌ها رایج است.

2. کلرپیریفوس: این ماده یک آفت‌کش عصب‌کش است و در مزارع برای کنترل آفاتی مانند کنه‌ها، سوسک‌ها و سفیدبالان استفاده می‌شود.

3. کلرفلوزافوپ: این سم در کنترل علف‌های هرز در مزارع استفاده می‌شود. کلرفلوزافوپ در مزارع گندم، جو و سایر محصولات کشاورزی برای کنترل علف‌های هرز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

4. ایمیداکلوپرید: این آفت‌کش عصب‌کش در کنترل آفاتی مانند سوسک‌ها، کنه‌ها و سفیدبالان‌ها استفاده می‌شود. ایمیداکلوپرید در مزارع مختلفی از جمله گندم، سیب‌زمینی و گوجه‌فرنگی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

5. کاربندازیم: این سم در کنترل علف‌های هرز و آفات در مزارع مانند آفتابگردان، ذرت و سیب‌زمینی استفاده می‌شود.

لیست سموم کشاورزی رایج در ایران

قیمت سموم کشاورزی

سم برای کشاورزی بسیار مهم می باشد و در کنار آب، خاک و کود نقش یک مکمل را دارد که می تواند روند رشد گیاه را کامل کند. با این وجود بهتر این است که کمی در مورد قیمت سموم کشاورزی در بازار صحبت کنیم تا افرادی که قصد خرید آن ها را دارند اطلاعاتی را در دست داشته باشند. وقتی برای خرید سم برای کشاورزی مراجعه می کنیم با تنوع محصولی و به دنبال آن با تنوع قیمت ها مواجه می شویم که نرخ آن ها بر اساس عوامل متعددی تعیین می گردد که در ادامه مطلب ذکر می کنیم:

 • نوع سم
 • شرکت تولید کننده سم
 • بسته بندی سم
 • حالت فیزیکی سم
 • نحوه فروش سم
بیشتر بدانیم  سموم کشاورزی گلخانه

لیست قیمت سم برای کشاورزی

با وجود برند های بسیار برای تولید سم در کشور مان تنوع قیمت ها نیز انتظار می رود. اما در این جا می خواهیم بپردازیم به این که چگونه می توان به لیست قیمت های ارائه شده توسط تولید کنندگان دسترسی پیدا کرد. هر کدام از مشتریان در بازار ها شرایط خاصی را دارند که می توانند در بازار شهر های مختلف اقدام کنند.

در ادامه جهت تکمیل اطلاعات امکانات در دسترس برای دسترسی به لیست ها را ذکر می کنیم که به قرار زیر است:

 • سایت آنلاین سموم کشاورزی ارگانیک
 • فروشگاه اینترنتی سموم کشاورزی
 • نمایندگی های پخش سموم کشاورزی
 • مراکز خرید سموم کشاورزی
 • فروشگاه های سموم کشاورزی

عرضه سموم برای کشاورزی

سم برای کشاورزی دارای جایگاه ویژه ای هستند که اغلب در بازار ها به طور عمده به فروش گذاشته می شوند. عرضه محصولات اغلب به دو روش اینترنتی و سنتی انجام می شود.

قیمت‌های سموم کشاورزی در هر منطقه و در هر زمان ممکن است متفاوت باشد و به شرایط بازار و عوامل مختلفی از جمله نوع سم، حجم خرید، شرکت تولید کننده و فروشنده، رقابت در بازار و غیره بستگی دارد. برای اطلاع از قیمت‌های دقیق سموم کشاورزی می‌توانید به فروشندگان محلی سم در منطقه خود مراجعه کنید و قیمت‌های آن‌ها را مقایسه کنید. همچنین می‌توانید به وب‌سایت‌هایی که به فروش سموم کشاورزی می‌پردازند مراجعه کنید و قیمت‌ها را بررسی کرده و نسبت به سفارش آنها اقدام کنید.

لیست قیمت کود و سم

قیمت کود و سم به شدت به بازار و محل تولید و توزیع آن‌ها وابسته است و ممکن است در هر مکان و زمان متفاوت باشد. به همین دلیل، بهترین روش برای دستیابی به لیست قیمت کود و سم، مراجعه به فروشندگان محلی در منطقه شما است.

همچنین، می توانید به سایت‌های اینترنتی مرتبط با کشاورزی مراجعه کرده و قیمت‌ها را مقایسه کنید. همچنین، شرکت‌های تولید کننده نیز اغلب قیمت های تمام شده محصولات خود را در سایت های خود منتشر می کنند.

بیشتر بدانیم  خرید سم ایمیداکلوپراید با قیمت ارزان

لیست قیمت کود و سم

خرید سم کشاورزی از دیجی کالا

فروشگاه اینترنتی کود و سموم کشاورزی

برخی از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر و قابل اعتماد که به فروش کود و سموم کشاورزی می‌پردازند عبارتند از:

همچنین بهتر است قبل از خرید از هر فروشگاهی، اطلاعات مربوط به قوانین و مقررات خرید و همچنین توصیه‌های متخصصین در خصوص استفاده از کود و سموم کشاورزی را بدانید.

فروشگاه سموم کشاورزی در تهران

در تهران، بسیاری از فروشگاه‌های کشاورزی به فروش سموم کشاورزی می‌پردازند. در این فروشگاه‌ها می‌توانید انواع سم کشاورزی مورد نیاز خود را از جمله سموم حشره‌کش، سموم علف‌کش و … تهیه کنید.

بعضی از فروشگاه‌های سموم کشاورزی معتبر و مشهور در تهران عبارتند از:

 • فروشگاه کشاورزی و سموم کشاورزی مرجان
 • فروشگاه سموم کشاورزی مجید
 • فروشگاه کشاورزی سازمان آب
 • فروشگاه سموم کشاورزی گلریز

همچنین در بازار آنلاین نیز می‌توانید به سادگی به فروشگاه‌هایی برخورد کنید که به فروش سموم کشاورزی می‌پردازند. با این حال، قبل از خرید از هر فروشگاهی، بهتر است از قوانین و مقررات خرید اطلاع داشته باشید.

قیمت سم درخت برای کشاورزی

قیمت سم درخت می‌تواند به مجموعه‌ای از سموم شیمیایی اطلاق شود که برای کنترل آفات و بیماری‌های درختان استفاده می‌شود. بنابراین قیمت سم درخت متاثر از عوامل متعددی است که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد:

بیشتر بدانیم  تولید کنندگان روغن ولک مرکبات

1. نوع سم: قیمت سم درخت به طور قابل ملاحظه‌ای تحت تأثیر نوع سم استفاده شده قرار می‌گیرد. در بازار، مواد شیمیایی مختلفی برای کنترل آفات و بیماری‌های درختان در دسترس است و هر کدام قیمت متفاوتی دارند. سموم با فرمولاسیون پیشرفته و کارآمدی معمولاً گران‌تر هستند.

2. حجم سم: معمولاً قیمت سم درخت بر اساس حجم مورد استفاده مشخص می‌شود. سموم در قالب مایع، پودر یا کپسول‌های آماده به کار در دسترس هستند و قیمت آنها با توجه به مقدار مورد نیاز برای پوشش درختان محاسبه می‌شود.

3. مارکتینگ و برند: برندهای مختلف در صنعت سموم درخت وجود دارند و هر کدام قیمت‌گذاری خود را دارند. برندهای معروف و مورد ترجیح در بازار ممکن است قیمت‌های بالاتری داشته باشند.

4. فصل و منطقه: قیمت سم درخت ممکن است بسته به فصل و منطقه جغرافیایی متغیر باشد. در برخی مناطق، نیاز به سموم کشاورزی در فصل‌های خاص بیشتر است و این ممکن است باعث افزایش قیمت گردد.

5. توزیع و عرضه: سیستم توزیع و عرضه سموم درخت نیز می‌تواند تأثیرگذار باشد. موجودی، تامین و توزیع به صورت منظم و مطمئن می‌تواند قیمت را کنترل کند.

قیمت سم پسته برای کشاورزی

قیمت سم پسته یکی از عوامل مهم در هزینه تولید و مدیریت باغ‌های پسته است. سموم پسته مورد استفاده در باغ‌های پسته جهت کنترل آفات و بیماری‌ها، از جمله کنه‌ها، پس‌زنبورها، سوسک‌ها، علف‌های هرز و قارچ‌ها می‌باشند. در زیر به برخی از عواملی که بر قیمت سم پسته تأثیر می‌گذارند، اشاره خواهیم کرد:

1. نوع سم: بازار سموم پسته متنوع است و نوع سم استفاده شده از جنس و فرمولاسیون آن می‌تواند قیمت را تحت تأثیر قرار دهد. سموم پسته معمولاً در قالب مایع، پودر یا کپسول‌های آماده به کار عرضه می‌شوند و قیمت‌ها بسته به مارک و کیفیت سم متفاوت است.

2. حجم سم: قیمت سم پسته معمولاً بر اساس حجم مورد استفاده محاسبه می‌شود. این حجم بسته به اندازه باغ پسته و تعداد درختان مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، نیاز به میزان سم در هر دوره کاری و شدت آفت‌ها و بیماری‌ها نیز در محاسبه قیمت تأثیرگذار است.

3. مارکتینگ و برند: وجود برندهای مختلف در صنعت سموم پسته ممکن است به تنوع قیمت‌ها منجر شود. برندهای معروف و مورد ترجیح در بازار ممکن است قیمت‌های بالاتری داشته باشند.

4. فصل و منطقه: قیمت سم پسته ممکن است در هر فصل و منطقه جغرافیایی متغیر باشد. برخی آفات و بیماری‌ها در فصل‌های خاص بیشتر شیوع پیدا می‌کنند و نیاز به سم بیشتر می‌شود.

Rate this post

Originally posted 2019-07-01 07:04:52.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما