کارخانه تولید سولفات آمونیوم مزارع کشاورزی

کارخانه تولید سولفات آمونیوم در شهرهای ارومیه، مشهد، شیراز، یزد و کرمان به منظور مصرف داخل و یا صادراتی درگریدهای پودری، کریستال و گرانول در ایران احداث گردیده است.

مزارع کشاورزی برای اصلاح و تقویت خاک‌های زراعی و همین طور تامین مواد مغذی به گیاهان توسط کشاورزان استفاده می شود. ولی قبل از استفاده از سولفات آمونیوم گرانوله، کشاورز باید با کارشناسان و مهندسین کشاورزی مشورت کنند.

مزایای استفاده از کود

در صورتی که گیاه یا خاک به این کود نیاز داشت مورد استفاده قرار بگیرد. از آن گذشته خاک زمین بایستی مورد آزمایش قرار گیرد تا با توجه به کمبودی که در خاک مشاهده می‌شود. کود سولفات آمونیوم گرانوله تجویز گردد.

میزان مصرف سولفات آمونیوم در هکتار

سولفات آمونیوم کشاورزی یک کود نیتروژن بسیار خالص است که به سرعت و به طور کامل حل می‌شود. در دوره‌های رشد رویشی توصیه می‌شود. کود سولفات آمونیوم علاوه بر تأمین تغذیه با گوگرد سولفات و نیتروژن آمونیوم که به راحتی در دسترس محصولات شما قرار دارد. به گیاهان در جذب سایر مواد مغذی مهم نیز کمک می‌کند. با این حال کود سولفات آمونیوم گرانوله به طور معمول قبل از کاشت محصول و در حین رشد محصول استفاده می‌شود. که قبل از کاشت معمولا چیزی در حدود ۴۰۰-۵۰۰ کیلو گرم از آن را به خاک اضافه می‌کنند.

سولفات آمونیوم شیراز

البته همان طور که عرض شد، باید قبل از کود دهی حتماً با کارشناس مشورت کنید. این کود در زمان رشد گیاه نیز با توجه به نوع محصول در ارقام متفاوتی استفاده شود. به طور مثال در کشت محصولات آبی مقدار بالاتری از کود استفاده می‌شود. یا در ازای هر بوته گیاه در گلخانه چیزی بین ۱۳-۲۰ گرم کود سولفات آمونیوم بسته بندی شده استفاده می‌شود. این کود برای درختان نیز کاربرد دارد و معمولا اوایل بهار برای هر درخت تقریبا ۱ کیلو گرم کود به کار می رود.

بیشتر بدانیم  تولید سولفات آمونیوم ارومیه باکیفیت در ایران

عمده فروشی سولفات آمونیوم بسته بندی گرانوله

تولید در کارخانه تولید سولفات آمونیوم به طور معمول در پتروشیمی‌های بزرگ و سایر شرکت‌های خاص تولید این کود انجام می‌شود. که از لحاظ مرغوبیت هر دو دارای کیفیت بالایی هستند. سولفات آمونیوم به عنوان بلور (گرانوله) تولید می‌شود. تولید سولفات آمونیوم بیش از یک قرن پیش به عنوان محصول جانبی در تمیز کردن گاز در کارخانه‌های گاز کک و زغال سنگ آغاز شد. معمولا پس از تولید سولفات آمونیوم این محصول به مرکز پخش ارسال می‌شود. تا کشاورزان بتوانند کود مورد نظر خود را تهیه کنند.

سولفات آمونیوم آرمان شیمی فارس

این مراکز کودها را به شکل عمده و به صورت جزئی به فروش می‌رسانند که نرخ و قیمت حالت عمده به طور محسوسی پایین‌تر است. و کشاورزانی که نیاز بیشتری به کود سولفات آمونیوم عمده دارند می‌توانند از این گزینه خرید استفاده کنند. البته باید گفت که فروش به صورت عمده یک امتیاز محسوب می‌شود که هر فروشنده و تهیه کننده کود سولفات آمونیوم آن را ارائه نمی‌کند، بنابراین کشاورزان باید نسبت به این مراکز اطلاع داشته باشند تا بتوانند از این شرایط بهره ببرند.

5/5 – (1 امتیاز)

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما