کارخانه تولید سولفات آمونیوم کریستال

سولفات آمونیوم کریستال[(NH₄] ₂ SO₄]  یکی از کودهای نیتروژنی (N) برای تولید محصولات زارعي است. اين كود ۲۱% ازت و ۲۴% گوگرد دارد كه به عنوان کود ازته شناخته مي‌شود. حلالیت بالای اين كود و کاهش PH خاک از ويژگي‌هاي برتر اين كود است.

از آنجا كه بيشتر خاك‌هاي كشاورزي ايران تبديل به خاك‌هاي آ‌هكي شد‌ه‌اند. سولفات آمونیوم کریستال یکی از بهترین کودها برای کاهش PH خاک‌هاي كشاورزي ايران است.

سولفات آمونیوم

در صنايع تولید سولفات آمونیوم به دو روش صورت مي‌گيرد. در يكي از اين روش‌ها تولید سولفات آمونیوم به عنوان محصول جانبی و فرعي به دست مي‌آيد. روش بعدي هدف صرفا تولید سولفات آمونیوم ارومیه مي‌باشد. در اين روش در راكتور از طریق واکنش بین گاز آمونیاک و اسید سولفوریک، سولفات آمونیوم توليد مي‌شود. خوشبختانه چندين کارخانه تولید سولفات آمونیوم کریستال در ايران وجود دارد. كه محصولات آنها با سولفات آمونیوم کریستال خارجی از نظر لحاظ کیفیت و مرغوبیت برابري مي‌كند.

 

روش مصرف سولفات آمونیوم برای گندم

تحقیقات در روي گياه گندم نشان داده است. که آرد تهیه شده از گندم داراي گوگرد كم در نانوایی عملکرد ضعیفی دارد. علاوه بر این، نیتروژن حاصل از سولفات آمونیوم كريستال نسبت به اوره ضایعات محیطی زيستي كمتري دارد. اين كود میزان پروتئین گندم و عملکرد فتوسنتز را در اين گياهان بهبود می‌بخشد. همچنين سولفات آمونیوم موجب رشد گندم از پنجه‌زنی تا رشد دانه مي‌شود. و به مقاومت بیشتر گندم‌ها در برابر عوامل بیماری‌زا و دوره‌های طولانی خشک اين ماده غذايي ارزشمند مي‌شود.

بیشتر بدانیم  کود سولفات آمونیوم کریستالی و مراکز عرضه آن

روش مصرف سولفات آمونیوم برای گندم

روش مصرف سولفات آمونیوم کریستال برای گندم به صورت مخلوط کردن با خاک و يا محلول‌پاشي است. بهترین زمان مصرف سولفات آمونیوم کریستال برای گندم در هنگام کشت بذرها و اوایل فصل بهار و زمان گلدهي است. استفاده از اين كود در فصل پاییز يا كشت گندم بستگي به زمان كشت دارد. عدم کوددهی در زمان مناسب موجب تحریک رشد گندم‌ها در فصل زمستان می‌شود.

مقدار مصرف سولفات آمونیوم کریستال برای گندم برای دانه‌هايي که به دلیل زمستان گرم و بذر زودرس توانسته‌اند به خوبی رشد کنند. حدود سیصد کیلوگرم در هکتار در اولین دوز کوددهی است.

محصولات گندم ضعیف که دیر کاشته شده‌اند. و زمستان سرد و سختی را پشت سر گذاشته‌اند. بايستي در اسرع وقت کود نیترات در آنها پخش شود. مقدار مصرف اين كود نيز سیصد کیلوگرم در هکتار کیلوگرم توصيه مي‌شود. در زمان گلدهي گندم مقدار مصرف سولفات آمونیوم چهار الی هشت کیلوگرم در هکتار است.

سفارش سولفات آمونیوم خارجی

سفارش سولفات آمونیوم خارجی

سولفات آمونیوم بيشتر به عنوان یک کریستال بسیار محلول به فروش می‌رسد. اندازه ذرات كريستال آن نیز بسته به هدف و كاربرد مورد نظر می تواند متفاوت باشد. سفارش سولفات کریستال خارجی و ايراني در کیفیت عالی و قیمت مناسب، درجه صنعتی و خلوص بالا در اليساكود تامین کننده انواع كود كشاورزي به راحتي و به صورت آنلاين انجام مي‌شود. شماره تلفن جهت اطلاعات بيشتر و يا مشاور در مورد خريد انواع كود و سم از طريق واتس آپ ۰۹۱۲۹۷۳۲۶۳۶ مي‌باشد.

 

 

5/5 – (1 امتیاز)

Originally posted 2022-01-31 09:40:30.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما