کود اوره ارگانیک و شرکت تولیدی آن

کود اوره ارگانیک یک نوع کود مقوی و مغذی برای مصارف درختان و گیاهان می باشد. که دارای مقدار زیادی نیتروژن است. این کود در نوع شیمیایی آن، توسط آمونیوم غیر هیدرات تولید می‌شود و چیزی حدود 46% ازت در آن موجود است. که با این تفاسیر می تواند بیشترین مقدار نیتروژن را در اختیار خاک قرار دهد. کود اوره طبیعی نیز نوع دیگری از این کود است که  از بخش های مختلفی از گیاهان تازه و خشک ، محصولات کشاورزی و همچنین کود حیوانی تولید می شود.

چرا کود اوره ارگانیک محبوب است؟

کود اوره طبیعی و غیر شیمیایی دارای دو نوع مایع و خشک است. نوع مایع آن، هم از طریق ریشه و هم از طریق برگ گیاه جذب می‌شود. و نوع خشک، از طریق پخش بر روی زمین و چنگک زدن آن و سپس مخلوط با خاک در پای گیاهان و درختان، جذب ریشه و سپس ساقه و برگ و گل و دیگر اجزای گیاهان و درختان می شود.

کود اوره غیر شیمیایی به راحتی در خاک تجزیه می‌شود. و مواد مغذی موجود در آن با کود اوره شیمیایی تفاوت های زیادی دارد. نیتروژن، فسفر و پتاسیم موجود در کود اوره ارگانیک به مقدار بسیار زیادی نسبت به کود اوره شیمیایی بیشتر است. یکی از خصوصیات کود اوره طبیعی این است که حاوی مقداری رطوبت می‌باشد و همین امر باعث می شود که از میزان غلظت و رقیقی نیتروژن و فسفر موجود در آن کاهش یابد.

بیشتر بدانیم  خرید و قیمت سولفات آمونیوم شیراز با بهترین برند تولیدی

عرضه کود اوره طبیعی و ارگانیک برای باغداران می‌تواند بسیار مناسبتر و بهتر از هر کود دیگری باشد. چرا که این نوع کود سرشار از مواد مغذی زیاد و هوموس خاک می‌باشد که منبع بسیار مناسبی برای رشد میوه، سبزیجاد و همچنین ثمر بیشتر دادن درختان می باشد. این کود می‌تواند باعث باروری بیشتر درختان و رشد و تقویت آنها شود. همچنین اینکه کود اوره ارگانیک می‌تواند باعث تنظیم PH طبیعی خاک شود. نکته مهمی که در مورد تفاوت کود اوره طبیعی با نمونه شیمیایی باید بدانیم این است که نوع شیمیایی بر عکس نوع ارگانیک، دارای نمک معدنی است. که سرعت جذب آن توسط ریشه گیاه بسیار بالا است. با این وجود که این نمک ها منبع غذایی بزرگی برای گیاهان می‌باشند. اما مصرف زیاد آنها در خاک می‌تواند باعث شود که میزان اسید در خاک زیاد شود. و به این ترتیب باعث از بین رفتن حیات کرم خاکی و دیگر موجودات زنده و مواد آلی که به ساخت خاک کمک می‌کنند، شود.

کارخانه های عرضه کود اوره ف

برای خرید مطمئن و مناسب، بهتر است که کشاورزان و باغداران، به نمایندگی فروش و عرضه کود اوره طبیعی و ارگانیک مراجعه کنند. چرا که این مراکز علاوه بر اینکه کود مناسبی را در اختیار خریدار می‌دهند. می‌توانند خریدار را در جهت اینکه چه مقدار کود تهیه کند و چگونه آن را مصرف کند. و همچنین حجم کود را به اندازه وسعت زمین و باغ مورد نیاز تهیه کنند آنها را راهنمایی کنند.

برای آشنایی با نمایندگی ها و مراکز فروش بهترین کود اوره می‌توانید از طریق اینترنت اقدام کنید. و با سرچ در این فضا با بهترین کارخانه های عرضه کود اوره ارگانیک در کشور آشنا شوید.

Rate this post

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما