کود نیترات پتاسیم قیمت خرید و فروش عمده آن در بازار ایران

کود نیترات پتاسیم قیمت های متفاوتی دارد. شکل بسته بندی، نوع پودری ، گرانوله  یا مایع بودن و همچنین تولید داخل یا وارداتی بودن آن در قیمت موثر می باشد. ایران ضمن تولید یکی از صادر کنندگان آن می باشد.این کود در باغات و مزارع استفاده می شود و بیشتر در باغات پسته و مرکبات مورد مصرف دارد.ارزش کود نیترات پتاسیم قیمت خرید و فروش آن را بالا میبرد میزان مصرف آن می باشد چرا که این کود دارای نیترات و پتاسیم هست. هریک از این عناصر مورد مصرف گیاه می باشند.

کود نیترات پتاسیم چیست؟

پتاسیم نیترات یا شوره یک ترکیب شیمیایی با فرمول (KNO3) است.  این یک نمک یونی از یون هاي شيميايي پتاسیم  K + و یون های نیترات NO3− است ، و بنابراین یک نیترات فلز قلیایی است.  در طبیعت به عنوان یک ماده معدنی ، بهتر ظاهر می شود.  این ماده عمدتاً از نیتروژن است که از آن نام خود را می گیرد.  نیترات پتاسیم یکی از چندین ترکیب حاوی نیتروژن است.  عمده استفاده از نیترات پتاسیم در کودهای شیمیایی ، از بین بردن نخاله های درختان ، پروانه های موشک و آتش بازی ها است.

نیترات پتاسیم همچنین یکی از مؤلفه های اصلی در دفع زباله است.  استفاده از آن باعث تسریع در تجزیه طبیعی زباله می شود.  حذف استامپ معمولاً در حدود 98٪ KNO3 خالص است و منبع مشترک KNO3 است.

فرمول کود نیترات پتاسیم

اگرچه نیترات پتاسیم در باروت مورد استفاده قرار می گیرد ، به خودی خود ، نیترات پتاسیم قابل احتراق یا قابل اشتعال نیست.

بیشتر بدانیم  صادرات سولفات آمونیوم کریستالی با کیفیت تضمینی

نیترات پتاسیم در کودهای NPK بعنهوان یک جز مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که خود به عنوان کود استفاده می شود. دارای درجه NPK 13-0-44 می باشد (13٪ ، 0٪ و 44٪ ازت ، فسفر و پتاسیم را به ترتیب توده ای نشان می دهد)

فرمول کود نیترات پتاسیم

از دیگر کاربردهای آن در تهیه دارو می باشد.

نیترات پتاسیم روی دیواره غارها بصورت طبیعی وجود دارد. شکل آن بصورت پودر سفید رنگی می باشد.

 نیترات پتاسیم جزء اکسید کننده (تامین کننده اکسیژن) پودر سیاه است.  پیش از تثبیت صنعتی نیتروژن در مقیاس بزرگ از طریق فرآیند هابر ، منبع اصلی نیترات پتاسیم رسوباتی بود که از دیوارهای غار یا زهکشی های تجزیه مواد آلی متبلور می شد.

تاثیرات کود نیترات پتاسیم

کود نیترات پتاسیم به گونه ای بر روی گیاه موثر می باشد که در کمترین زمان پس از استفاده، تمایز گیاه نسبت به قبل را شاهد خواهید بود. ساقه گیاه اصلی ترین بخشی است که در گیاهان تقویت می شود. افزایش ضخامت ساقه و همچنین مقاوم تر شدن آن را می توان به چشم ببینید.

دفع آفت ها از اهمیت ویژه ای در کشاورزی برخوردار است. کود نیترات پتاسیم کمک بسزایی به دفع آفات خواهد نمود. به همین دلیل گیاهی سالم و سرحال خواهید داشت.  توجه داشته باشید که میوه و یا هر نوع محصولی که توسط کود نیترات تغذیه شود، کیفیت بالاتری داشته و در برابر هرگونه عوامل محیطی مقاوم تر خواهد بود. این کود سبب کاهش جذب آب توسط گیاه شده و در مواقع گرمسیری میزان تبخیر آب را به حداقل خواهد رساند.

تاثیرات کود نیترات پتاسیم

زمان مصرف کود نیترات پتاسیم

اصلی ترین کاربرد نیترات پتاسیم در دنیای امروزی را می توان به عنوان کود دانست. این ماده شیمیایی دارای خواص بی نظیری بوده و بیشترین تاثیر را بر رشد زود هنگام گیاهان و به ویژه درختان خواهد داشت. کیفیت یکی از مهمترین مواردی است که در هنگام خرید باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. کود نیترات پتاسیم دارای ترکیبات غنی از مواد معدنی بوده و به همین دلیل می تواند به عنوان یکی از بهترین مواد مغذی برای ریشه گیاهان باشد.

بیشتر بدانیم  سولفات آمونیوم قزوین و مراکز عرضه آن

کود نیترات پتاسیم را می توانید در انواع بسته بندی های مختلف مشاهده کرده و نسبت به خرید اقدام نمایید. این نوع کود کمک بسزایی بر پیشرفت صنعت کشاورزی داشته و یکی از مهمترین ویژگی های کود نیترات پتاسیم که سبب تفکیک آن با سایر کود ها شده را می توان قابلیت جذب بالای آن دانست و گیاهان می توانند از میان کلیه اجزای خاک، این کود را به خوبی جذب کرده و رشد پرقدرت تری داشته باشند. این کود باعث خواهد شد که گیاهانتان دوام بیشتری در برابر کلیه عوامل داشته و همچنین باروری بیشتری داشته باشند. همچنین سبب کاهش میزان دفع آب از داخل گیاه خواهد شد و به همین دلیل در پروسه آبیاری نیز دچار مشکل نخواهید شد.

زمان مصرف کود نیترات پتاسیم

کود نیترات پتاسیم قیمت آن

قیمت یکی از مهمترین مواردی است که باید حتما به آن توجه داشته باشید. عوامل متعددی بر میزان کود نیترات پتاسیم قیمت آن تاثیر خواهد گذاشت که از جمله مهمترین موارد می توان به کیفیت آن اشاره کرد. بی شک محصولاتی که کیفیت پایین تری دارند قیمت ارزان تری نیز خواهند داشت اما باید بدانید که در صورت انتخاب کود باکیفیت و مناسب است که می توانید بهترین نتیجه را شاهد باشید و محصولات تقلبی به هیچ وجه نمی توانند ویژگی های نمونه اصل را داشته باشند.

در حالت کلی کود نیترات پتاسیم قیمت این کود با توجه به ویژگی های منحصر به فردی که دارد مناسب خواهد بود. از طرفی شرکت ما به منظور جلب رضایت مشتریان اقدام به ارائه کود نیترات پتاسیم قیمت به صورت از تولید به مصرف نموده و به همین دلیل می توانید بهترین ها را با قیمتی ارزان خریداری نمایید. برای مشاهده قیمت دقیق محصول مورد نظر خود نیز تنها کافی است به وب سایت اینترنتی شرکت مراجعه نمایید.

کود نیترات پتاسیم قیمت

خرید اینترنتی کود نیترات پتاسیم

خرید کود نیترات پتاسیم قیمت عمده و ارزان کمی مشکل شده است. بدلیل محدودیت تولید و مصرف زیاد و مقرون بصرفه بودن پیداکردن کود نیترات پتاسیم قیمت مناسب و با کیفت تنها با تماس با شماره درج شده در این صفحه امکان پذیر است. چرا که به راحتی سفارش خود را ثبت می کنید و در کمترین زمان و با پائین ترین قیمت کود نیترات کلسیم قیمت عمده را در اختیار خواهید داشت.

بیشتر بدانیم  تولیدکننده سم و کود کشاورزی معتبر در ایران

 مرحله خرید از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد چرا که هم باید قیمت را در نظر داشته و هم به ویژگی های محصول دقت کنید. برای خرید کود نیتراتی پتاسیم راه های مختلفی پیش رو خواهید داشت که در حالت کلی این راه ها را می توان به دو نوع حضوری و غیر حضوری دسته بندی نمود.

کیسه کود نیترات پتاسیم گهرزا

منظور از روش خرید حضوری، مراجعه به مراکزی است که در سطح شهر فعالیت می کنند که خرید از این مراکز به دلیل وقت گیر بودن کمتر مورد توجه قرار گرفته و رفته رفته جای خود را به مراکز فروش اینترنتی داده است.

بهترین روش برای خرید کود نیترات پتاسیم را می توان مراجعه به وب سایت های اینترنتی معتبر دانست. شرکت ما انواع اقسام کود های مختلف را برای فروش گذاشته و می توانید متناسب با نوع خاک و نیاز خود نسبت به انتخاب کود انتخاب نموده و خاک محل را مقوی تر سازید.

Rate this post

Originally posted 2020-03-28 22:11:15.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما